Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam jedno pitanjce
koje sredstvo protiv parazita je najbolje za macke, najefikasnije itd?
do sada sam ih cistila drontalom ili pastom, e sada me u vet. apoteci ubedjuju da uzmem neko sredstvo koje navodno za razliku od drontala i paste ubija vise parazita itd
iskreno nisam se detaljno udubljivala do sada u to, po preporuci sam koristila dronat i pastu i nikada nije bilo problema, ali kako je dosla beba u stan volela bih da znam sta je najbolje i za bebu i za mace
 
Ej, pa cestitam! :D Divne vesti! Nisam u toku, ne postizavam da opajam ceo forum, mozda si i pisala na DIP... Sad, za sredstvo, koje su ti preporucili? Ima nekih Bayerovih spot-on preparata koji deluju i na spoljne i unutrasnje parazite, ali uglavnom kostaju kao fiv da lece! S obzirom da Gasha i Masha ne izlaze, uz preventivne mere kao sto je dezo-barijera (redovno tretiranje otiraca Asepsolom recimo) i nemas razloga da pojacavas ciscenje.
 
hvala mm : ) pisala na dipu, ima vec skoro 5 meseci, i sada krece vece ineterseovanje i bebe za mace i mace za bebe : )
ne secam se koji spot on je bio, neki najnoviji naravno : ) i kostao je 1.500 din za jednu macku do 8 kg, a kako gasa sam ima 9 kg i minja 6, trebalo bi mi pravo malo bogatstvo...zato nisam znala da li da se upustam u to ili ne,al kontam da ako je potrebno nema razmisljanja... plus sto sam i sama protiv tih jakih spot onova, zbog gasinih bubrega itd i totalno sam se nasla zbunjenom..
hvala ti, onda cu nastaviti kao i do sada
 
Dok sam cistila pesak nasla sam u pesku bubicu, nalik na buvu, samo vise izduzena. Jedva sam zavrsila sa ciscenjem posipa, samo sam cekala da mi nesto iskoci iz peska. :bljak:
Koliko sam mogla da vidim na googlu nema takvih crevnih parazita. Macaku je 17.3. bila aplicirana ampula Advocate, za buve i crevne parazite. Zna li neko o cemu moze da se radi?
 
Joj, dosle sinoc male komsije, starije od njih dvoje 8. razred, doneli svoju macu, jako sitnu i mrsavu, kazu, pre dva dana pocela da se koti, jedno mrtvo omacila pa pojela, juce ceo dan nije jela nista i malo se cudno ponasa. Macki viri sapica, u stvari za novorodjence sapetina iz porodjajnog kanala, kad smo pokusali da ga izvucemo, otpadne mu cela noga i tako je zasmrdelo da im ne verujem da je tek 2 dana star proces. Nista, pod noz, ogromno je bilo i trulo skroz, muka mi je sad kad se setim. Ona je, jadnica, sve vreme do uvodjenja u anesteziju prela, valjda da bi se smirila. Uginula je nocas i pored udarne doze antibiotika. Naravoucenije: ne cekajte, vodite macku kod veterinara cim primetite da nesto nije u redu. :(
 
Ziva, mrdala je nogicama, posto je bila u lopati okrenuta na ledjima. Sad mi je lose kad se setim.
A to da su neke macke previse mlade i slabe za parenje, naucila sam kad sam bila klinka. Isto krenuo porodjaj i posto smo u nekoj knjizi (jedinoj o mackama koju smo imali tipa dzepno izdanje, pa smo mislile da znamo mnogo), procitali da ako je prvi porodjaj moze duze da traje, cekali smo jedno 3-4 sata, a onda kad nije ni krenulo a macka se ocigedno muci, pravo kod veterinara. E sad veterinari u to vreme u provinciji imali preca posla od udomljenih ulicnih macaka, jedna veterinarska stanica u gradu i oko stoke puno posla u okolnim selima. Macka je stigla na red tek uvece, carski rez, sest macica, ali sutradan je macka pala u neki sok i uginula.
Greska je naravno bila nasa, macka je bila previse mlada, a najstrasnije je to da smo je pogresno ucili. Bilo nam slatko kako je velika maza i kako se za razliku od drugih macaka plasi da skoci sa vece visine, nego mjauce dok se neko ne pojavi da je spusti, pa mjauce da je neko podigne. Nije bila u kondiciji i to je kostalo glave. Otezavajuca okolnost je bila sto je veliki broj macica. Bolje bi prosla da je ostala na ulici. Zato nisu kucni ljubimci za decu, ako nema ko da im objasni kako sa mackom.
 
Joj, dosle sinoc male komsije, starije od njih dvoje 8. razred, doneli svoju macu, jako sitnu i mrsavu, kazu, pre dva dana pocela da se koti, jedno mrtvo omacila pa pojela, juce ceo dan nije jela nista i malo se cudno ponasa. Macki viri sapica, u stvari za novorodjence sapetina iz porodjajnog kanala, kad smo pokusali da ga izvucemo, otpadne mu cela noga i tako je zasmrdelo da im ne verujem da je tek 2 dana star proces. Nista, pod noz, ogromno je bilo i trulo skroz, muka mi je sad kad se setim. Ona je, jadnica, sve vreme do uvodjenja u anesteziju prela, valjda da bi se smirila. Uginula je nocas i pored udarne doze antibiotika. Naravoucenije: ne cekajte, vodite macku kod veterinara cim primetite da nesto nije u redu. :(
joj, koji uzas :( meni grozno i kad zamislim sve to, mogu misliti kako je kad gledas... :S

nisu zivotinje za decu bez nadzora. treba prvo da im se lepo pokaze sve sta i kako, pa tek onda da se ostavljaju nasamo sa ljubimcem,
 
Ovaj moj jede tu hranu i stalno je gladan i i dalje se goji. Kad mu smanjim kalorije imam utisak da ce kolabirati od gladi koliko non-stop mjauce pored praznih cinija. Ja sam zato razmisljala da uzmem nesto sto mu je manje ukusno.
 
:eek: Taj tvoj macak se nimalo ne plasi vode? Bilo bi zanimljivo da je uleteo u punu kadu. :lol:
Ovaj moj je danas pravio lom kada smo sklapali novi ormar. Toliko je ludovao oko dasaka, fioka, da mi je prosto bilo zao sto cemo mu skloniti poligon za igru.
 
Poslednja izmena:
on se prakticno kupa svaki dan, on vodu tako pije da se sav iskvasi...
a juce je sve vreme stajao na kadi i igrao se sa penom i baloncicim..... steta sto ga nisam slikala nisam se setila u tom trenutku..luda maca skroz... ovaj moj se plasi dece kako dodje neko sa detetom tako pobegne.... :)
a ovaj moj isto obozava ormane tj da se u njima krije ako slucajno ga ostavim otvorenim.....
 
Naš Sivko mrzi da se pokvasi, ali mu je voda zanimljiva za proučavanje. Ne propušta kad se mi kupamo, obavezno sedi na ivici kade i pažljivo posmatra vodu i sapunicu. Voli da njuška penu i lovi mehuriće.
A možda se samo čudi kako se mi dvonogi potpuno kvasimo a ni ne zagrebemo iz kade :eek: ... pa proba penu da li je bar ukusna :think: ... ali nije - baš smrdi na neke parfeme, a oni blesavi svejedno uživaju :confused: ... čudni su ljudi :dontunderstand:
 
Meni zao sto moj macak ne voli vodu. Kupala bih ga svaki dan sa takvim uzivanjem. :maca:
Okupala sam ga samo dva puta i to kad je bio mali, kad se vratio iz setnje prljav i veoma neprijatnog mirisa. Tolika mu je to trauma bila, uopste nije pokusavao da se brani tako sto ce me napasti da bi se otrgao iz mojih ruku, koliki je njegov strah bio i koliko se osecao bespomocno. Samo je sapicama grebao po plocicama da pobegne. Prvi put sam ocekivala strah, drugi put sam mislila da se vec malo navikao, medjutim ista panika. I od tad nikad vise. Samo bih ga vlaznom krpom ovlas prebrisala kad dodje.
Jos uvek cim voda tece i samo koja kap prsne, bezi glavom bez obzira.
 
Ja povremeno leti ove moje nabijem u lavabo, bez sampona, samo da ih okvasim, jao, koliko mrznje u pogledima! :rotf: A moj pas Gizmo je bezao pod sto kad cuje rec kupanje, gosti su se bas zabavljali traumirajuci ga. :lol:

Nego, evo proizvodjaca koji koriste GMO namirnice:

46646_10151501794238350_1627028074_n.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top