Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim da su ulicne, ali sam mislila da nisu skroz divlje, da su polupitome, cim dolaze da klopaju. Medju tim ulicnim u mom kraju ima pravih maza.
Jesu slatke mace, bas me cudi sto bi uzela crno-belu. z:)
A ova druga je stvarno prelepa. Ja recimo da mogu da uzmem jos jednu, ovu ne bih odbila da se neko ponudi da mi pokloni. :whistling: z:mrgreen:
somali.jpg
somali-cat-.jpg

Somali ili macke-lisice. z:)
 
pa nisu skroz divlje, ali o5 treba iskustva za njih. kitty je satro pitoma (ipak je kucna macka), pa je drugi ljudi ne gotive mnogo jer nije mazna, tj.samo ja mogu da je gnjavim i da joj radim sta hocu, cak i kad po*izdi od mene, druge iskasapi bez problema xD
a lepa je ova, bas je elegantna. ja bih volela da dobijem priliku negde malo da izgnjavim sfinxa i savannah cat, ali mislim da ih uopste i nema kod nas.
 
Vidim da su ulicne, ali sam mislila da nisu skroz divlje, da su polupitome, cim dolaze da klopaju. Medju tim ulicnim u mom kraju ima pravih maza.
Jesu slatke mace, bas me cudi sto bi uzela crno-belu. z:)
A ova druga je stvarno prelepa. Ja recimo da mogu da uzmem jos jednu, ovu ne bih odbila da se neko ponudi da mi pokloni. :whistling: z:mrgreen:
Pogledajte prilog 265606Pogledajte prilog 265607
Somali ili macke-lisice. z:)

Jesu prelepe, ali mislim da je kod njih nesto cudan odnos polova, ako se dobro secam, 3/4 muzjaka?

Inace, kad smo kod mazenja i gnjavljenja, potpuno razumem zasto je jedan forumas svoju Ruskinju nazvao Plisha, ova moja polutanka je neverovatno mekana, nezna, ma samo bih je grlila, samo kad ne bi imala gasove od onoga sto jede kod komsija! :roll:
 
Jesu prelepe, ali mislim da je kod njih nesto cudan odnos polova, ako se dobro secam, 3/4 muzjaka?

Inace, kad smo kod mazenja i gnjavljenja, potpuno razumem zasto je jedan forumas svoju Ruskinju nazvao Plisha, ova moja polutanka je neverovatno mekana, nezna, ma samo bih je grlila, samo kad ne bi imala gasove od onoga sto jede kod komsija! :roll:


Sto ja, mm, imam utisak da tvoje macke uzivaju, zuje po komsiliku, klopaju gde se zadese, a kod kuce profesionalna nega i briga. :mazi: Cudi me da vam ne ostavljaju u dvoriste pakete maca i kuca. :D


pa nisu skroz divlje, ali o5 treba iskustva za njih. kitty je satro pitoma (ipak je kucna macka), pa je drugi ljudi ne gotive mnogo jer nije mazna, tj.samo ja mogu da je gnjavim i da joj radim sta hocu, cak i kad po*izdi od mene, druge iskasapi bez problema xD
a lepa je ova, bas je elegantna. ja bih volela da dobijem priliku negde malo da izgnjavim sfinxa i savannah cat, ali mislim da ih uopste i nema kod nas.

Ja mislim da je to cesto slucaj kad je macka sita, kada se oseca sigurno i na svome da je tako nekooperativna sa gostima, a i sa gazdama ponekad. z:mrgreen:
Bas znam puno ljudi koji ne vole macke bas iz tog razloga, sto su svojeglave, ne mozes da ih dresiras, maze se kad one hoce...
I ne znam za sfinxa (one su toliko ruzne da su preslatke z:)), ali cini mi se da je savannah cat najskuplja macka na svetu, da kosta 20.000 dolara, ako se ne varam. Tu macku i da imas, moras da cuvas u sefu. :lol:
 
koje cene z:shock:
ja bih samo da ih vidim uzivo i izgnjavim malo, grizla bi me savest kad bih kupila bilo koju macku, a ovako nesto da kupim ionako mogu samo da sanjam z:D

kitty je zahvaljujuci svom karakteru izvukla zivu glavu pored copora pasa, pa nek je ne vole oni koliko hoce, ja je obozavljem :heart:
 
ma nikad se ne zna sta "cuci" u njima dok se ne nadju u nekoj bas opasnoj situaciji, ali bolje i da ne saznajemo z:)

nisu je povredili, ispentrala se na neku ogradu da im pobegne, a oni se okupili ispod, onda je naisla ova devojka od koje sam je usvojila i rasterala ih autom (kaze da su bas kidisali na nju), a bila je jako mala (mesec dana - mesec i po max) i za tako malo stvorenje se super snasla...
 
meni dekoracija opstaje, ali stalno moramo da pazimo na ukrase, jer ih kitty skida i igra se sa njima. btw, ove godine me je mrzelo da kitim jelku, ali prosle jesam i nije bilo onog pentranja po njoj, obaranja i sl. ona uvek nadje neki ukras koji joj je interesantan i samo njega stalno skida i lovi posle :ukras6:

p.s.srecna nova godina vama i vasim macama, kucama itd! :zmeda:
 
Ja danas odvela macora kod mojih, posto baba obozava macke i smara me kada cu da ga dovedem...
da li treba da kazem da je napravio haos....
nasao je jednu saksciju prvo je izbacio pola zemlje a onda se lepo ispiskio :)
brankic koji je to nacin podeli sa nama....
 
brankich, koliko ce ti balona biti potrebno za to? xD

luckystar74, kitty kopa zemlju kod kuce kad je uhvate neke njene besne gliste, a voli i da kida lisce (nije otrovna biljka za mace) pa da se igra s njim, baba sizi, pa je ubedjujem kako je samo otpalo :P
 
Lucky, plan je bio da poredjam par balona po kuhinji. Nisam videla da se macak neceg toliko plasi, ni usisivaca. z:mrgreen:
Pridje nekako da onjusi balon, medjutim kako se balon malo pomeri, tako zbrise, sakrije se negde i unezvereno gleda.
Plan je super, kuhinja je mala i nije tu problem sto bi mi trebalo puno balona. Problem je sto bi macak mogao da se oseca ugrozeno i onda pocne da obelezava teritoriju. :eek:
A ja umesto konacno da malo vaspitam macka, sve je veca anarhija. :lol:Nije mi drago sto svaki cas moram da dezinfikujem kuhinju, sad se vec plasim da ce se kad-tad zalepiti za vucu ringlu. z:(
 
E, sto se vrucih ringli tice, indukcioni reso je majka Mara! :worth: Mislim da nije ni nesto skup, a jos i stedi struju, vreme... Jedino sto ne mgu na njemu da se koriste aluminijumske serpe. A i zacas se ohladi, sto je i najbitnije. :)
 
Macak mi je juce izgrizao kabal jos jednog punjaca, danas kabal od misa. z:(
Morala sam da idem na google da vidim sta je to indukcioni reso, ali moracu dodatno da se raspitam. Izgleda kao zanimljiva spravica, jos samo da stvarno nije skupa.
Nemam ti ja pojma ni sta su aluminijumske serpe, cak i to moram nekog da pitam. z:)
 
Macak mi je juce izgrizao kabal jos jednog punjaca, danas kabal od misa. z:(
Morala sam da idem na google da vidim sta je to indukcioni reso, ali moracu dodatno da se raspitam. Izgleda kao zanimljiva spravica, jos samo da stvarno nije skupa.
Nemam ti ja pojma ni sta su aluminijumske serpe, cak i to moram nekog da pitam. z:)

Ajoj, stetnika malog! :( Indukcioni reso je poput sporeta sa indukcionom plocom, samo jedna "ringla". Lici na one obicne staklokeramicke ploce ali je jos napredniji. Nasa Gorenje, kupljena kad nam se pokvario sporet prosle godine je kostala manje od 2000 i ne osecam neku potrebu da popravljam ringle na sporetu! :zskace: A sto se tice serpi, pa vecinu prihvata, bitno je jos samo da im je ravno dno-od svih mojih sudova ne prihvata sve ukupno 3 komada.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top