Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
izvini ako budem delovala grubo, ali da li ti stvarno mislis da su udruzenja tu da bi preuzimala sve povredjene i nepovredjene zivotinje koje neko nadje? od cega mislis da se finansiraju? sve placaju iz sopstvenog dzepa, kao ti, ja, ili bilo ko drugi. zato, ako zelis da pomognes macetu, slikaj ga, okaci na face o cemu se radi i trazi pomoc ako ne mozes sama da finansiras troskove veta, a ako je i smestaj problem - trazi i to.
moraces bar toliko da se potrudis ako zelis da mu pomognes...
 
Nema takve organizacije, moraš sama da se snadješ uz pomoć drugih kao što je gore navedeno....možeš da oglašavaš npr. fb grupi: https://www.facebook.com/milanasheroj pa da skupite pare za odplatu vetrinara koji često daju uslugu na rate. Postoji "hitna pomoć za životinje".....ali ne znam kako oni rade, bojim se da ne predlože neko uspavljivanje jer im tako lakše.......možda bi mogli barem da ga snime, dakle rasptaj se na više mesta i ti odlučuješ o svemu, ne vetrinari....upamti.
 
kitty se plasi cincile! x)) cuvam drugaricinu cinci i ona ne sme da pridje kavezu, samo gleda sa razdaljine, a da je mace u pitanju, nasrnula bi na taj isti kavez 100 puta do sad -.- mislim, to je u neku ruku dobro, nece istraumirati ovog malisu, ali mogla bi tako dobra da bude i kad dodje neka maca u goste xD
 
njih dvoje bi postali uskoro najbolji drugari koliko ja vidim o.O ona ne pokazuje nikakvu agresivnost prema njemu (valjda kapira da je nikako ne ugrozava, pa ni teritorijalno jer je u predsoblju), a on trci od coska do coska kaveza u pokusajima da je njusne, al mu kitty onda smugne, jer joj je jos malo frka x))
 
:lol:

405127_453965361333507_1415772919_n.jpg
 
Nego, jeste li vi cipovali svoje macke?
Trebalo bi da zakazem kastraciju i zgodno je, kada se macka vec uvodi u opstu anesteziju, u isto vreme da se odradi i cipovanje.
Kod mog veterinara kastracija i cipovanje kosta 4500 + 800 din., a u Centru za mesance kastracija je samo 1500 din., ali ne rade cipovanje. Razlika u ceni uopste nije mala, nikako da se odlucim.
 
a bas je mukica, taman sam mislila da je uspela, kad ono... xD

kitty nisam cipovala, niti imam nameru. znam koliko je boni (psa) to bolelo, a mogu da zamislim tek kako bi maci bilo. ako smatras da je potrebno, odradi to dok je pod anestezijom.
 
Radi se o tom sto o ne znam nista o tim cipovima.
Ja vise nemam nameru da pustam napolje macka. A ako kojim slucajem izleti iz stana i izgubi se, ne ocekujem ni najmanje da ce neko ko ga vidi na ulici odvesti kod veterinara da vidi ciji je, barem ne ovde u mom kraju. Pogotovu sto je macak obican, tigrast, sa spicastom glavom i velikim usima, da ne kazem malo ruznjikav. :lol:
Nego nacelno se slazem sa idejom da se bi sve ulicne i vlasnicke mace i kuce trebalo da budu cipovane, pa u ime te ideje, rekoh da i ja budem odgovoran vlasnik.
Sad dok se ta ideja ne realizuje, da i ja malo sacekam, narocito ako je bolno za macku? :mrgreen:
 
pa znas kako, ja sam psa cipovala 2008, tada su cipovi bili velicine zrne pirinca, ne znam kakvi su sad, tako da zamisli iglu kroz koju to treba da prodje. moja kerusa je htela da pojede veta koliko je to zabolelo...
e sad, meni je sama ideja cipovanja dobra sto se tice izbacivanja pasa i macaka na ulicu, ali mi je s druge strane grozna pomisao da neko ima cip u sebi, tako da, posto macku ne pustam napolje, a i kad bi se nesto desilo i kad bi zavrsila napolju, ja sam jedina osoba koja bi mogla da je uhvati jer se plasi nepoznatih ljudi jako, to mi nema neku svrhu, tako da nemam nameru da je cipujem sad kad nisam to uradila pri sterilizaciji (iskreno, nisu mi ni predlagali to kao nesto potrebno, niti sam razmisljala o tome)

p.s.ne boli posle uopste, niti se oseca cip, ali boli sam postupak, zato ti savetujem da to uradis dok je pod anestezijom ako se odlucis za cip, pa ti vidi... mozda da se raspitas jos negde za cenu?
 
Nisam ni ja razmisljala o tome uopste, veterinar mi je to predlozio, na sta sam ja u prvom trenutku pocela da se smejem.
Kome bi uopste palo na pamet da mog macka vodi kod veterniara i trazi vlasnika, kad je kraj prepun ulicnih macaka o kojima niko ne vodi racuna. Hranimo ih samo ja i jedan deka, a kraj je sto je najgore izgleda zgodan za bacanje maca i kuca, i to bas malih, par nedelja starosti samo.
Tek kad sam videla da je veterinar i dalje smrtno ozbiljan i da mu izgledam vrlo nekutivisano, :lol: pocela sam malo da razmisljam o tome, da je mozda u pravu, ako se gleda sira slika.
Meni je i dalje bliza ideja da ga samo kastriram, naravno zbog velike razlike u ceni, ali ne mogu da kazem da me ne grize savest, narocito zato sto mi skrenuta paznja.
Moj decko i dalje umire od smeha kada mu spomenjem cipovanje macka, mada se on protivi i kastraciji i uzimanju muskosti. :mrgreen:
Tja, nisam pametna...
 
Da, muska solidarnost je razlog sto me je do skoro (konacno sam se navikla) svrbeo nos od Mirka. :aha: A cipovanje macaka je kod nas i dalje apsurd, posebno sto se u Centru za mesance tetoviraju. Inace, igla je promera oko 1,5mm i stvarno ih jako boli te dve sekunde.
 
izgleda otprilike kao zatvorski rucni rad

:zcepanje: Jadnicak... :mazi:
Mom macku bi se to videlo samo sa jedne strane, ali ionako nije narocito lep, samo mu ta tetovaza fali. :D

Hvala vam puno na informacijama. Mislila sam da je taj cip mnogo veci i da se daje pod anestezijom, makar nekom lokalnom.
Odoh da vidim ko je od forumasa vodio macku u Centar za mesance i koliko je zadovoljan, i sterilizacijom i tetovazom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top