Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa postoje nacini da se alergijske reakcije drasticno ublaze, ali to vec podrazumeva daleko vecu obavezu.
Ali je svakako rizik, narocito ako se ne vodi racuna.
Najbolje bi bilo da se dobro upozna sa tim koji su rizici i koje su obaveze (sta pise tamo, cesto kupanje macke, izacivanje tepiha, koriscenje posebnih prekrivaca za krevete, mozda bi morao da prima neku terapiju...).
Dobro bi bilo da se konsultuje sa lekarom i/ili veterinarom. Pa tek onda da odluci.
 
Jel' se i vase macke tesko bude? Moji su jutros oko 7, kad sam otkljucavala magacin, uspeli samo da se osamuceno pridignu i naslone se jedno na drugo sedeci u kutiji u kojoj su spavali. Naravno, cim sam izasla, strovalili su se nazad na spavanje.

ovaj moj se budi na svaki moj odlazak u wc i krene da divlja, zato i ne spava vise sa nama.... a inace od 6.00 am je budan pa malo opet spava i tako... ja se teze budim od njega, ja se probudim otvorim vrata od spavace sobe i eto njega oran i spreman za igru, glodanje, grizenje itd...
nego niko mi ne rece za ispadanje/ menjanje mlecnih zuba kod macaka... to sam sada prvi put videla a i moji prijatelji mackoljupci nisu nikada culi za to....
 
Da, menjaju zube, malo kasnije nego stenci, a znam recimo da im poslednji stalni zub nice sa oko 4 meseca.

Tacno je za alergije, mene vise ne svrbi nos od Mirka a od Blondi me nikad nije ni svrbeo. Interesantno, neke polu-dugodlake rase vaze za "hipoalergijske, tipa Maine coon i sibirske. Ali alergeni nisu iz dlake nego iz sebuma i drugih telesnih izlucevina. Svakako, osoba koja je sklona alergijama bi pre nabavke bilo kog ljubimca trebalo sa konkretnom zivotinjom da provede neko vreme u zatvorenom prostoru da bi videla ima li reakcije.
 
:mrgreen:

247613_10151513223369896_1523514384_n.jpg
 
mene kitty docekuje kao pas, samo sto ne laje, nego mnjauce i ne skace na mene nego se trlja... mada nekad i skace x)) i posle trckara za mnom po stanu xD
sto je najjace, i popisulja je kao sto je moja kerusa bila, cim poljubomorise padne neko pis pis xD

btw, klip je genijalan! x))
 
Mojoj mici krvari iz usta, i jako jako smrdi....
posto mu dozvolim da se igra ujutro tako sto me grize kroz prekrivac (sada sam pokrivena jorganom :) ) vec dva puta nalazim tragove krvi pa cu definitivno otici kod veta, a i da vidim za sterilizaciju kada bi bilo najbolje da se uradi...
 
Dosla sam od veta koji je specijalista bas za macke, to je specijalizirao u Londonu i odlican je.... rekao mi da mi mackonja sada menja zubice i da je sve OK da ne brinem i da mu smanjim kolicinu hrane da je gojazan..... Sterilizacija kada napuni 9 meseci....
 
Drustvo imam problem koji me je bas zabrinuo :(
pre jedno dve nedelje dok sam mazila mog macora (star je 5 meseci)na ruci mi je ostalo nesto belo sto se pomice :sad2: onako menja oblike dugacko,okruglo pljosnato...ni sama ne znam, pomislila sam da je glista dala sam mu tableticu protiv glista odmah posle toga.Kad ono sinoc na fotelji gde je spavao isto to bas sam se zabrinula.sta bi to moglo da bude i kako da se resi?da li je opasno :( i sta da radim?
 
nemam pojma na kojoj temi da pitam, valjda ce ovdje biti ok....

nestao mi macak prije tacno deset dana, nije vidjen ziv, niko od komsija ga nije primjetio skoro al ga nema ni mrtvog, sve sam obliznje ulice obisla i nista....

moji u kuci, bar mi se ucini, se nekad cudno zgledaju kad ga spomenem i mislim da oni nesto znaju al ja se jos uvjek nadam da ce se vratiti ziv, mada kako dani prolaze sve manje... i ranije je nestajao al nikad duze od 4 dana... dusu isplakah svoju...

da li se jos nekom desavalo da se macka vrati poslije toliko dugo vremena ili je za ovog mog vec sve kasno :(
 
Do tri dana možeš da se nečemu nadaš, deset je previše. Ne treba dozvoliti da mačke lutaju pogotovu noću jer na kraju uvek se nešto dogodi. Kod nestanka prvo detaljno pretražiti sve javne površine i parkove u prečniku od 100m i zaviriti svuda. Najpre pogledati u svojoj kući, zabitim delovima dvorišta gde može mačka da se zavuče...jer povredjena mačka može da se dovuče kući i sakrije negde i tako ugine, kao što se meni letos dogodilo kad mi je mačak pobegao.
Druga stvar je da se zalepi neki plakat sa slikom u kraju kako bi došli do neke informacije.
Najveća greška vlasnika je da čeka da mu se mačka vrati.....naprotiv mora odmah u potragu.
Mislim da tvoji nešto znaju po tvom pisanju....ili znaju da je nastradao ili su ga oni odneli negde ako ne vole životinje. Traži i dalje sve dok ne doznaš istinu.
 
pazi, ja znam slucajeve da su se vracali macori posle mesec dana i vise. jednoj mojoj poznanici se vratio macak posle neka 4 meseca sa sve zenom i decom, ali to nije nesto na sta mozes da se oslonis, samo ti kazem da znas da je svasta moguce. sad, najbolje bi bilo da pritisnes tvoje da ti kazu ako nesto znaju. lepo im objasni da nije u redu s njihove strane da kriju od tebe, a da ti za to vreme patis i pitas se dal je ovo, ili ono, ako oni imaju neku informaciju....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top