Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:zcepanje:

581382_454937664559244_1028272515_n.jpg
 
Ovakvo jedno?

431756_415093905211458_345241561_n.jpg


Slaba vajda, njih poklanjaju samo odrasle.

Inace, da se pohvalim, stekla sam status zastitnika copora, sinoc mi je Blondi donela misa, sredila ga na mUrtvo za mene, jedva sam je ubedila da sam vecerala, da moze slobodno ona da ga pojede! :zcepanje:
 
jednog leta sam hranila jednu cica macu i ona jednog dana dolazi i nosi jedno mace u zubima... spusta ga meni pred noge i onda ode po jos jedno... posle nekog vremena mi donela sniclu vecu od nje, vuce se po zemlji (valjda ukrala komsijama koji su rostiljali ili spremali rucak)...morala sam da je zatvorim posle trece snicle pomislili bi ljudi da sam je dresirala da krade za mene:D
 
jednog leta sam hranila jednu cica macu i ona jednog dana dolazi i nosi jedno mace u zubima... spusta ga meni pred noge i onda ode po jos jedno... posle nekog vremena mi donela sniclu vecu od nje, vuce se po zemlji (valjda ukrala komsijama koji su rostiljali ili spremali rucak)...morala sam da je zatvorim posle trece snicle pomislili bi ljudi da sam je dresirala da krade za mene:D

:zcepanje:

a da, jel moze sivo (kao rusko, ali vrv nije cisto rusko)? takvo bi mozda moglo da se nadje...

Iscackala sam mu par onih "nasih" linkova sa fb sa plavim malima i odraslim, plavim tabby...

Znate sta je danas bilo! :eek: Ono moje dete nije normalno, otela je jadnoj macki misa i donosi ga sva ponosna za rep! Ne znam kako joj mukica nije iskopala oci! Jedva sam je posle na'vatala da joj ga vratim. :lol:
 
hahahahah, blesavica xD jel zivog, ili mUrtvog maznula? ja sam stalno spasavala misOve od macaka kad sam bila mala, tj.i sad bih to radila, koliko god da volim macke, ne mogu da gledam kako love :S

inace, kitty je ovih dana podivljala! ne znam sto, ali jurca vise nego ikad u zivotu o.O
 
hahahahah, blesavica xD jel zivog, ili mUrtvog maznula? ja sam stalno spasavala misOve od macaka kad sam bila mala, tj.i sad bih to radila, koliko god da volim macke, ne mogu da gledam kako love :S

inace, kitty je ovih dana podivljala! ne znam sto, ali jurca vise nego ikad u zivotu o.O

i moj macor juri kao nenormalan... kao da je odlepio.... i dalje grize i ni jedan metod vaspitavanja ne uspeva....
e imam jedno pitanjce... da li neko zna sa koliko meseci treba sterilisati macora.... jedan vet mi je rekao u decembru a drugi sa 10 meseci... inace maca ima sada oko 5 meseci... kolika sam ja upucena u maju se rodio... da li da ga sterilisem pre februara da ne bi divljao ili ne.... cini mi se da je vec poceo da vileni :) ...meni drugarica kaze da ga prvo jednom parim pa tek onda.... (ona je imala macu).... druga koja ima macora kaze da joj je macor skroz odlepio posle sterilizacije... da smatra da su mu oduzeli muskost, ni jedno musko ne moze da im udje u stan... zapisava i kaki svuda po stanu... itd.... i ona je protiv sterilizacije...
ja moje ranije macore nisam sterilisala ali je to u februaru bio pakao u stanu (te macke su provodile po 3 meseca u stanu a ostatak u vikendici.... u februaru su svuda zapisvali i trebalo mi je 3 god da ispari miris macije mokrace.... to ne bih volela da ponovo dozivim...
ajde mackari dajte predloge.... sta da radim...
 
kastriraj ga obavezno! nema toga "prvo jedno parenje" (ako si odgovorna prema drugim mackama, a i prema njemu), bices mirnija sa njim i neces trpeti te nalete hormona, a i stan ti nece smrduckati. btw, ne verujem u te price "macak podivljao posle kastracije", ko zna zasto je podivljao, mozda je bio kod muskog veta pa je navukao traumu, ili tako nesto. svakako, oni nemaju taj osecaj za "muskost" i pare se samo radi produzenja vrste, ne iz zadovoljstva.
sto se vremena za kastraciju tice, meni rekose da je za macore idealno sa 8 meseci, bar se tako secam, poslacu ti br.da pitas.

e sad ja da pitam nesto, jel pametno uzimati macku koja je navikla da izlazi malo napolje iskljucivo za stan? tj.macor je u pitanju, velika maza. ne pitam zbog sebe...
 
Juce sam prvi put u zivotu videla da je macki ispao zub.... bas sam se iznenadila.... posle sam citala na netu da je normalno da oko sestog meseca mu se menjaju zubi... kada sam videla krv odlepila sam.... do sada sam imala 2 macke i nisam nikada bila u situaciji da to vidim... da li treba da idem kod veta da pogleda ili je to normalno.... kakva su vasa iskustva?
 
kastriraj ga obavezno! nema toga "prvo jedno parenje" (ako si odgovorna prema drugim mackama, a i prema njemu), bices mirnija sa njim i neces trpeti te nalete hormona, a i stan ti nece smrduckati. btw, ne verujem u te price "macak podivljao posle kastracije", ko zna zasto je podivljao, mozda je bio kod muskog veta pa je navukao traumu, ili tako nesto. svakako, oni nemaju taj osecaj za "muskost" i pare se samo radi produzenja vrste, ne iz zadovoljstva.
sto se vremena za kastraciju tice, meni rekose da je za macore idealno sa 8 meseci, bar se tako secam, poslacu ti br.da pitas.

e sad ja da pitam nesto, jel pametno uzimati macku koja je navikla da izlazi malo napolje iskljucivo za stan? tj.macor je u pitanju, velika maza. ne pitam zbog sebe...
Ja sam imala macora koji je provodio 9 meseci napulju u vikendici i 3 u Bg...
Prvi macor je bio divan i nisam imala nikakvih problema da se navikne a sa drugim je bio haos.... nikako mu nije islo, nocu je mjaukao, zapisavao je teritoriju itd....
tako da nisam pametna sta da ti predlozim....
 
Jel' se i vase macke tesko bude? Moji su jutros oko 7, kad sam otkljucavala magacin, uspeli samo da se osamuceno pridignu i naslone se jedno na drugo sedeci u kutiji u kojoj su spavali. Naravno, cim sam izasla, strovalili su se nazad na spavanje.
 
hocu ja takav tanjir! xD

mm, kitty se komira sa mnom. obe spavamo jako dugo i to kad ja hocu da ustanem, moram prvo da je sklonim sa sebe sa sve jorgonom jer nece drugacije da se pomeri, ali posle,kad se razbudi, podivlja x)) i o5, kad god legnem, a ja lezeci i ucim, ona se nakaci na mene i o5 se komira xD

nego, jos nesto da pitam, jel sijamci spadaju u macke koje vise izazivaju alergiju, ili se samo potrefilo da kad god nadjem text o alergijama pominju se i oni? pitam zbog ovog macora kog bi drug da usvoji, a alergican je malo... :S
 
Moguce da ima neke veze. Cula sam da recimo sibirska macka vazi za hipoalergensku, negde opet da nema hipoalergenskih macaka.
Zanimljivo je da ženke rasipaju MANJE količine alergena nego mužjaci, a opet kastrirani mužjaci rasipaju znatnomanje alergena od nekastriranih. Novija istraživanja su pokazala da, nezavisno od rase ili polamačke, mnogo više ljudi reaguje na mačke tamne dlake.
Ponekad je posedovanje ženke, ili kastriranog mužjaka, dovoljno da održi alergen ispod praga osetljivosti. Mnogi ljudi alergični na mačke vremenom su postali „imuni” na alergijske simptome koji potiču od njihovih sopstvenih mačaka;međutim, i dalje su alergični na ostale mačke.
Iz knjige ,,Ponesto o mackama'', na strani 74 detaljnije.:)
http://sr.scribd.com/doc/65533146/47/ALERGIJE-NA-MAČKE
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top