Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mogli bi i mi ovako :D

Mačak gradonačelnik

21. septembar 2012. 17:08 > 17:12

Stanovnici kanadskog grada Halifaks na glasačkom listiću imaju i četvoronožnog kandidata.
v260351p0.jpg
print screen

"Elegantno je obučen, popularan među ljudima i ima jasan politički plan" - tako kanadski mediji opisuju Svečanog Stena, mačka koji se kandiduje za gradonačelnika.

Sten se zalaže za poboljšanje položaja mačaka, i predvodi Svečanu partiju, koja je ime dobila po njegovom crno-belom krznu zbog kog izgleda kao da nosi smoking.

Stenov vlasnik Hju Čizholm, koji sebe naziva i menadžerom kampanje, oduševljen je činjenicom da je njegov "kandidat" popularan među ljudima.

"Otvorio sam Stenu Facebook i Twitter, i već nekoliko dana kasnije imao više hiljada pratilaca i pominjanja na profilima vodećih medija", rekao je Čizholm.

On je dodao da Sten, naravno, ne može zvanično da bude kandidat jer nije ljudsko biće, ali da se u jednoj anketi 55 odsto upitanih izglasilo upravo za njega.


(MONDO)
 
Mačak tjera vlasnicu da ga poljubi...

Mačak Uri obožava da se mazi, a njegova vlasnica Lena sa zadovoljstvom mu udovoljava, čak i kada je zauzeta.
Kako bi dobio to što želi, mačak šapom svojoj vlasnici skida naočare i sam počinje da se mazi.


Pogledajte...


 
hahah x))) vas dvoje ste mi sou xD
jel si probala prskalicu s vodom? nije bas najpreporucljivije, ali je meni najefikasnije kad se mora. inace, sve sto si opisala je radila i moja macka, ama bas isto. radi to i dalje, ali se malo unormalila vremenom. recimo, ja sam ujutru cesto nalazila listove od knjige za fax razbacane po celoj sobi, rusila je sve sitnice sa stola i polica, igrala se sa hemijskama, morala sam da spavam umotana ko sarmica jer mi je "lovila" noge... jos uvek uradi tako nesto, ali mnogo redje, tako da - naoruzaj se strpljenjem, smirice se.
kitty sad ima novi nacin izivljavanja: uhvati se prednjim sapama za cosak od mog kreveta i onda ga rita, a postala je toliko brbljiva da se zezamo da ce na kraju progovoriti ljudskim jezikom x)
sto se macijeg drustva tice, za to je isto potrebno strpljenje, u tom uzrastu bi trebalo da je par dana dovoljno da se naviknu na zajednicki zivot, ali ne treba staviti mace odmah u istu prostoriju i jaaako je vazno da ljudi ne panice ako budu malo ostrije jedna prema drugoj.

Ja sam taj sistem prskanja sa vodom primenjivala da bih naucila macka da se ne penje na radne elemente u kuhinji gde se priprema hrana. Jos dok je bio mali, cim se protegne da vidi sta ima gore, prsnem malo vode i on zbrise.
I bila sam jako ponosna sto mi je poslo za rukom... Dok ga nisam uhvatila kako spava na visecim elementima i pronalazila otiske sapa po sudopeti. Izgleda da sam ga naucila samo da bezi sa radnih elemenata kad ja ulazim u kuhinju. :D
Vidjala sam na kablovskoj kako uce macke da se ne pentraju svuda pomocu nekih plasticifiranih kartonskih tabli koje su sa jedne strane malo lepljive. Poredjaju se na radne elemente ili trepezariske stolove i maca kad se popne, sapice joj se lepe sto mace bas ne vole. Par puta tako i na kraju odustanu. Ne znam gde to kod nas ima da se kupi... Mozda moze da se nekako improvizuje...
 
Ja sam taj sistem prskanja sa vodom primenjivala da bih naucila macka da se ne penje na radne elemente u kuhinji gde se priprema hrana. Jos dok je bio mali, cim se protegne da vidi sta ima gore, prsnem malo vode i on zbrise.
I bila sam jako ponosna sto mi je poslo za rukom... Dok ga nisam uhvatila kako spava na visecim elementima i pronalazila otiske sapa po sudopeti. Izgleda da sam ga naucila samo da bezi sa radnih elemenata kad ja ulazim u kuhinju. :D
Vidjala sam na kablovskoj kako uce macke da se ne pentraju svuda pomocu nekih plasticifiranih kartonskih tabli koje su sa jedne strane malo lepljive. Poredjaju se na radne elemente ili trepezariske stolove i maca kad se popne, sapice joj se lepe sto mace bas ne vole. Par puta tako i na kraju odustanu. Ne znam gde to kod nas ima da se kupi... Mozda moze da se nekako improvizuje...

Zanimljivo... :think: Dvostrana lepljiva traka mi pada na pamet ali gnjavaza je stalno je postavljati, ev. upotrebiti one plastificirane prostirke za sto prelepljene tom trakom.

Inace, meni je prskalica upalila da mi Zlocko vise ne obara saksije sa prozora. :lol: Ali zato su mi uvece, kad sam se vratila kuci, komsije pricale kako se peo uz mrezu prozora bez cveca i izvukao je noktima da bi se docepao psecih granula u kuhinji, njegove mu se nisu svidjale... Iz prostog razloga sto su njegove i dostupne. :mrgreen:
 
neki namestaju onaj debeli selotejp tako da lepljiva strana bude gore, ali ja to nikad nisam radila, jer uglavnom od cega god da ih oducavamo, one prestanu to da rade pred nama, a kad nismo tu idu gde im je volja x)) a i meni su dlake ljubimaca ko dobar dan u hrani... ljudskih se gadim, ali na ove sam navikla skroz x))

btw, o5 imamo mace kome treba smestaj, cuvaju ga moje sestre i njihov komsija u ulazu. ima infekciju oka, na srecu, komsija ima mast za to pa ce je mackati, ali ako bi neko pricuvao macu bilo bi super. mnogo je mala, ima mozda malo vise od mesec dana.
 
Dobro, ajd sad vi meni mackoljupci kazite da li je neko imao problema sa progutanom macjom dlakom? Ja imam tri macke, sve ih ljubim vise puta dnevno, a jedna me svake noci oko 3 budi intenzivnim 10-15 minutnim trljanjem njuskice po licu. Pa sam hvala Bogu ziva.
Potegla sam pitanje, ne zbog sebe vec zato sto sam se upravo vratila sa jednog zenskog druzenja gde se, nakom moje izjave da imam macke, potegla tema ko je zavrsio u bolnici zbog progutane macje dlake, kako je neka baba zaglavila u bolnici sa nagnojenim stomakom i detalji, onda je jedna druga isto imala neku pricu da je dlaka nekoj drugoj zeni otisla do jednjaka i td. Prekinula sam ih i rekla da je to nemoguce, da je ta baba dobila infekciju od ko zna cega, bas joj nasli macju dlaku! ali moj argument nije bio interesantan i one su bolje znale i ako nemaju macke, mnogo je zanimljivija prica o tome sta je nepoznatoj babi bilo od dlake.
Ovde ste vi ljudi koji cuvate macke u kucama pa mi kazite - da li se nekom desilo nesto od progutane dlake?
 
Dobro, ajd sad vi meni mackoljupci kazite da li je neko imao problema sa progutanom macjom dlakom? Ja imam tri macke, sve ih ljubim vise puta dnevno, a jedna me svake noci oko 3 budi intenzivnim 10-15 minutnim trljanjem njuskice po licu. Pa sam hvala Bogu ziva.
Potegla sam pitanje, ne zbog sebe vec zato sto sam se upravo vratila sa jednog zenskog druzenja gde se, nakom moje izjave da imam macke, potegla tema ko je zavrsio u bolnici zbog progutane macje dlake, kako je neka baba zaglavila u bolnici sa nagnojenim stomakom i detalji, onda je jedna druga isto imala neku pricu da je dlaka nekoj drugoj zeni otisla do jednjaka i td. Prekinula sam ih i rekla da je to nemoguce, da je ta baba dobila infekciju od ko zna cega, bas joj nasli macju dlaku! ali moj argument nije bio interesantan i one su bolje znale i ako nemaju macke, mnogo je zanimljivija prica o tome sta je nepoznatoj babi bilo od dlake.
Ovde ste vi ljudi koji cuvate macke u kucama pa mi kazite - da li se nekom desilo nesto od progutane dlake?

jos nista
a imam macku, psa i dva tvora
iduci put kad se budu pricale price te vrste
insistiraj na pricama iz prve ruke
umjesto rekla kazala...: P
 
Dobro, ajd sad vi meni mackoljupci kazite da li je neko imao problema sa progutanom macjom dlakom? Ja imam tri macke, sve ih ljubim vise puta dnevno, a jedna me svake noci oko 3 budi intenzivnim 10-15 minutnim trljanjem njuskice po licu. Pa sam hvala Bogu ziva.
Potegla sam pitanje, ne zbog sebe vec zato sto sam se upravo vratila sa jednog zenskog druzenja gde se, nakom moje izjave da imam macke, potegla tema ko je zavrsio u bolnici zbog progutane macje dlake, kako je neka baba zaglavila u bolnici sa nagnojenim stomakom i detalji, onda je jedna druga isto imala neku pricu da je dlaka nekoj drugoj zeni otisla do jednjaka i td. Prekinula sam ih i rekla da je to nemoguce, da je ta baba dobila infekciju od ko zna cega, bas joj nasli macju dlaku! ali moj argument nije bio interesantan i one su bolje znale i ako nemaju macke, mnogo je zanimljivija prica o tome sta je nepoznatoj babi bilo od dlake.
Ovde ste vi ljudi koji cuvate macke u kucama pa mi kazite - da li se nekom desilo nesto od progutane dlake?

Imam 3 macke u GR
ovde persijskog macka
okruzena sam dlakama
nije mi nista
nije mi bilo nista
i nece mi biti nista od njih :)
 
jaooo, kad krenu tako da dave -.-
iako mi koji imamo macke znamo da su to izmisljotine, neki ce se uvek praviti pametni. ali evo, i moja drugarica, koja je dr, a nema macke, je potvrdila da su to gluposti i da jedina dlaka (sad pricamo o dlaci kao takvoj, bez mesanja parazita u pricu) koja moze da izazove neki problem coveku je njegova sopstvena dlaka ako uraste na nekom nezgodnom mestu.
inace, odrasla sam sa komsinicinim mackama, jedna od njih mi je ulazila skoro svake noci u sobu njuskala me stalno, celog zivota imam neke ljubimce, moju kitty cmacem non-stop i po njuskici i po ostalom krznu i nije mi nista .
meni je stvarno strasno koliko su ljudi kod nas needukovani i na tom "rekla-kazala" nivou. ako je nokog sramota da pita licno osobu koja ce mu dati pouzdan odgovor, onda moze da sedne za komp i da se edukuje preko neta...
 
Veci deo zivota zivim sa mackama, trenutno ih imam 3, linjaju se, a ja sam jos uvek ziva i zdrava.

Ta prica o kobnoj macjoj dlaci je ruralno/urbani mit.
tako je.kroz citav svoj zivot nikada nisam bila bez macke u stanu.verovatno da sam ko zna koliko progutala njihovih dlaka,ali evo,jos mrdam.
nego,jedva ziva ostah,moja Marko nesto imala problema sa besikom/praznjenjem...oporavlja se.Nasli smo veterinarku sa dosta iskustva koja hoce da dodje kuci i pregleda zivotinju.Dolazak i pregled nije nista naplatila.A predivna je i zato sto se svakodnevno cujemo,prati macino stanje,dal je isla na posip,koliko se zadrzava,sta je jela..Prekrasna je,zena bas voli zivotinje,i sama ima 4 ljubimca u kuci.
 
Ja kontam da problem može da bude neka bakterija ili parazit sa mačije dlake, a dlaka kao dlaka ne verujem da može. Tj. verovatno može ako se zabode negde pa počne da gnoji, ali to može bilo koja dlaka, moja kuma je muški frizer i često ima problem sa zabodenim dlakama po rukama :sad2:
A za ljubljenje mačaka - svaka čast! Koliko god da ih obožavam, osećaj dlaka na usnama mi je :bljak:
 
Ja dok nisam imala macke kako ih vidim imam osecaj da mi je dlaka u grlu. Da mi je neko tad rekao da cu da ljubim macku, rekla bih NIKAD! A sad... Ovaj najstariji ne voli bas da se mazi ni da se nosi, otima se, a kad krenes da ga poljubis u glavicu odmah se umiri, pa se sve izduzi i ceka jos.
 
Ja dok nisam imala macke kako ih vidim imam osecaj da mi je dlaka u grlu. Da mi je neko tad rekao da cu da ljubim macku, rekla bih NIKAD! A sad... Ovaj najstariji ne voli bas da se mazi ni da se nosi, otima se, a kad krenes da ga poljubis u glavicu odmah se umiri, pa se sve izduzi i ceka jos.

Vrhunac mog intimiziranja sa mačkom je čelo o čelo, ja krenem a ona me zabode glavom :lol:
Posle sledi umivanje, jer mi izađe crvenilo i svraaaab :sad2:
 
Ceo zivot se druzim sa mackama, i to ulicarama, toksoplazmozu verovatno i imam ali nikakve zdravstvene smetnje vezane za maciju dlaku nemam, niti sam ikoga takvog upoznala. Moja jetrva i muzev teca su imali teske operacije zbog ehinokokusa ali su ga dobili od pasa, dvorisnih, ne od kucnih macaka. Sad, apropo ljubljenja, Mrvicu nekad cmoknem u celo ali ovo dvoje ne, ipak su oni lovci i zavlace se svuda redom...
 
Ja sam isto tako ceo zivot u kontaktu sa ulicnim mackama. Radila sam test na toksoplazmozu, kosta oko 2400 u privatnim labaratorijama.
Mere se anti-toksoplazmatska antitela lgm i lgg. Laicki, a verovatno cu i pogresiti kada kazem da jedan deo testa pokazuje da li ste nekada imali toksoplazmu, cak devojka u laboratoriji rece, da li ste nekada imali kontakt sa mackama. On ako je pozitivan nije problem, cak valjda znaci da ste stekli trajni imunitet. Drugi deo govori da li trenutno imate toksoplazmozu i to moze biti problem ako ste trudnica, ili ako bolujete od autoimunih bolesti. Ima o tome dosta na netu.
Elem, meni je, iako sam ceo zivot hranila i dovlacila ulicne macke, test bio negativan i za lgg i lgm.
 
Poslednja izmena:
Ja imam autoimunu bolest (MS) i moj neurolog nije bio ni najmanje zabrinut kad sam mu pomenula mačke i toksoplazmozu, kao ni infektolog kad sam radi isključivanja radila testove na lajmsku bolest. A da se testiram, nema živaca ni vremena, iskreno. ;)
 
Rekoh da sam laik. Citala negde nesto o tome, ali nisam obracala paznju, mislim da je problem kod HIV-a, ali se cini mi se MS nije pominjao.
Mislim da bih zapamtila narocito zato sto moja sestra ima MS i macku, a i majka ima MS, a moj macak je kod mojih rado vidjen gost. :)
Ja sam se testirala jer sam bila u drugom stanju i iskreno, zbog tih macaka, mi nije bilo svejeno. Trudnoca se zavrsila spontanim, ali to na kraju nikakve veze nije imalo sa mackom. :neutral:
 
Moja sestra i majka imaju imunitet daleko bolji od mog...
Cek trenutak...

Ako koza laze rog ne laze... :D
Toksoplazmoza imunokompromitovanih osoba - kod pacijenata sa AIDS-om i imunkompromitovanim bolestima koji primaju hemoterapiju toksoplazmoza je često oportunistička infekcija sa tečkim kliničkim tokom. Znaci i simptomi od strane CNS-a javljaju se kod više od 50% imunokompromitovanih pacijenata sa akutnom toksoplazmozom. Sreću se encefalopatija, meningoencefalitis i dr. Bolest se može manifestovati i pojavom ospe po koži, pneumonijom, miokarditisom. Ređe su zahvaćeni bubreg i jetra.
http://www.stetoskop.info/Toksoplazmoza-962-c36-sickness.htm
Za vrijeme prvih par tjedana zaraze, infekcija može uzrokovati laganu bolest nalik gripi. Nakon toga, parazit rijetko uzrokuje ikakve simptome kod inače zdravih osoba. Premda, osobe s oslabljenim imunološkim sustavom, kao što je u slučaju HIV-a ili fetusa, mogu postati ozbiljnije bolesne što može imati i letalni ishod.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Toksoplazmoza
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top