Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Уз жичане ће свакако да се попну, осим ако немају неки нагиб или непремостиву препреку.
Мој мачор се пентра уз мрежу за комарце на вратима терасе. Нисмо оградили терасу, то би било већ стављање у кавез,али га ни не пуштамо напоље ако није под нечијим надзором. За ове дворишне мачке, просто ми не изгледа реално да је потпуно изолујете да не може никако да одшета..маца ће увек да нађе пут, ако жели ;)

Ne može se 100% sprečiti izlaz...ali praksa je pokazala da ogradjeno dvorište dosta povećava bezbednost.....osim toga to je ujedno i granica teritorije
 
Da li se oseca kad vase mace idu u wc? Ovog mog starijeg nikad nismo osetili a ova mala kad ide, sta god da radi, smrdi pa ubija. Trebalo bi da je ociscena od parazita, ali se ipak pitam sta je pitanju.
 
Samo da vam javim da je maca odlično,stavili su joj kapi jutros i malopre dok sam bila kod njih.Crvenilo iz oka se polako povlači i izgleda mnogo bolje nego juče.Razigrana je i vesela, čak me je i gricnula za prst dok smo se mazile

Treba da joj nastave terapiju bez obzira što je dobro, ako se ne istera do kraja, vratiće se a već primenjivani lekovi više neće da deluju.

Pa Latisa, sad tek vidim ovaj tvoj post, i sve ocu da te pitam al nikako, sta je sa mamom macom.
Znaci, tu je :)
nadam se da ipak nisi pobacala one "jorgancice i cebenca" od prethodnih malisana, jer s obzirom da oni imaju oko 3 meseca, realno bi bilo da su novi vec na putu :p
Moje se zenke posle macenja teraju ponovo kad macici imaju 6-10 nedelja.
Al mozda su ove moje neke vanredne uspaljenice :p

Nisu, to je klasika. Latisa, moj ti je predlog da mamu sterilišeš ako nećeš ponovo da prolaziš kroz sve to.

Da li se oseca kad vase mace idu u wc? Ovog mog starijeg nikad nismo osetili a ova mala kad ide, sta god da radi, smrdi pa ubija. Trebalo bi da je ociscena od parazita, ali se ipak pitam sta je pitanju.

Trebalo bi da joj ponoviš terapiju.

Mirko je sinoć došao i zezao Žabicu koji je bio na lancu. Kao u crtaću! :zcepanje: Ono što Mirko nije shvatio je da Žabica ima lanac na sajli, pa je nastavak crtaća bio otkačinjanje od one grane koja se uplela u spoj vodilice i mačka na vrhu ograde! :rotf: Teško će to ići, jako su tvrdoglavi obojica. Sa Mrvicom već ne bi bilo problema, ona je moja duša dobra, dok ovi muški... :thumbdown:
 
Da li se oseca kad vase mace idu u wc? Ovog mog starijeg nikad nismo osetili a ova mala kad ide, sta god da radi, smrdi pa ubija. Trebalo bi da je ociscena od parazita, ali se ipak pitam sta je pitanju.

kitty kad ide nekad je isto tako, a nekad se ne oseca skoro uopste, zavisi valjda od hrane i svega.

mm :hahaha: samo zamisljam scenu! hihiihih :rotf:
 
jao, ovo moram da vam napisem! dolazi dans o5 majstor (onaj zbog kog se kitty sakrila u ljubicice) i ona se uspanicila cim je zazvonio, krenula da se zavlaci iza kompa, ispod radnog stola, ali joj nista nije delovalo dovoljno sigurno, pa je dosla do mene i krenula da me gurka glavom u ledja O.o prvo nisam ukapirala sta radi, mislila sam da hoce da se sakrije iza mene, ali ne! to mi se gospodjica zavlacila pod dux! na kraju se s ledja prebacila na moj stomak (ko hrcak, sve ispod duxa) i tako sam jedno vreme bila ko trudnjaca :hahaha:
kad sam uzela cebe, "rodila" se maca i sakrila se pored mene ispod njega :lol:
pocecu da tripujem da imam misa, a ne macku :eek: mada, bas mi je zao kad pomislim sta je sve prezivljavala na ulici kao mala, kad se sad ovoliko plasi :(
 
A sto betonska, pa nece macke da progrizu drvo ili celicnu mrezu :lol:

Macke mogu da skoce direktno na vrh ograde samo do odredjene visine (koja nije narocito velika), za sve preko toga one se na neki nacin uspuzu uz ogradu. Znaci kada bi se na vrh ograde stavila horizontalna zica koja bi macku zaustavila u tom puzanju ona ne bi mogla da preskoci ogradu.

95sosx.png


mkewk7.png


Meni je ovo sasvim normalno resenje, kada imas psa onda stavis takvu ogradu koju pas ne moze da preskoci, kada imas macku onda valjda treba da stavis ogradu koju macka ne moze da preskoci. Ne znam nijednog vlasnika psa koji misli da je OK pustiti psa da luta po kraju umesto zatvoriti ga u dvoriste iz kog ne moze da izadje, stvarno ne znam zasto vlasnici macaka razmisljaju drugacije.

A pa, dobro, izgleda ok, necu ni da pitam kolko kosta
 
Pa Latisa, sad tek vidim ovaj tvoj post, i sve ocu da te pitam al nikako, sta je sa mamom macom.
Znaci, tu je :)
nadam se da ipak nisi pobacala one "jorgancice i cebenca" od prethodnih malisana, jer s obzirom da oni imaju oko 3 meseca, realno bi bilo da su novi vec na putu :p
Moje se zenke posle macenja teraju ponovo kad macici imaju 6-10 nedelja.
Al mozda su ove moje neke vanredne uspaljenice :p

Cebe i jastuk sam dala sa macicima (prala sam ih redovno, nista prljavo nisam dala) zbog mirisa. Mama je tu, i sterilisacu je cim skupim para, sad sam bas u finansijskoj situaciji ne pitaj. Ne ide napolje, sem ponekad (i to pod mojim nadzorom), ne znam kad bi stigla da se pari.
 
Da li se oseca kad vase mace idu u wc? Ovog mog starijeg nikad nismo osetili a ova mala kad ide, sta god da radi, smrdi pa ubija. Trebalo bi da je ociscena od parazita, ali se ipak pitam sta je pitanju.
Ta otkud bi se osećalo, kad naše "to" urade prosto peče na oči!
Još su odabrale da im wc bude pod kuhinjskom klupom, pa dok mačići ne odrastu ne usuđujemo se ni da jedemo u kuhinji.
A kad dođu neki gosti - bruka i blamaža.
 
Ta otkud bi se osećalo, kad naše "to" urade prosto peče na oči!
Još su odabrale da im wc bude pod kuhinjskom klupom, pa dok mačići ne odrastu ne usuđujemo se ni da jedemo u kuhinji.
A kad dođu neki gosti - bruka i blamaža.

Heheheh, zato ja menjah posip za dorucak rucak i veceru... :) Doduse, ja s terasom dobro prodjoh.
 
ljudi, zanima me nesto... da li ovoj mojoj ludacici moze da se desi nesto lose u vezi sa zdravljem zbog tog njenog preteranog straha od nepoznatih osoba?
i sta moze da bude uzrok tome? ja pretpostavljam da je neka trauma u pitanju, kao sto je i sa psima, ali ne mogu da znam sta joj se sve desavalo dok nije sklonjena sa ulice :S
 
ona se posebno muskaraca plasi, a i dece (sto mi je logicno jer prave previse buke).
meni licno njeno ponasanje ne smeta, takva je kakva je - meni je najbolja xD jedino me zanima dal njoj to moze nesto da steti da znam na cemu sam i dal treba da obratim vise paznje na neke stvari.
 
ona se posebno muskaraca plasi, a i dece (sto mi je logicno jer prave previse buke).
meni licno njeno ponasanje ne smeta, takva je kakva je - meni je najbolja xD jedino me zanima dal njoj to moze nesto da steti da znam na cemu sam i dal treba da obratim vise paznje na neke stvari.

Ako je macka preterano plasljiva i sklona stresu treba obratiti paznju na probleme sa mokracnim putevima, jer takve macke su sklone oboljevanju od idiopatskog cistitisa. To je upala besike uzrokovana (najverovatnije) stresom. Veterinar nece naci ni bakterije ni pesak u mokraci, dakle antibiotici ne pomazu, kao ni granule formulisane za macke sa urinarnim problemima - jedino sto pomaze je smanjivanje stresa i potpuno izbacivanje suve hrane ako je to moguce, ako ne, onda smanjivanje udela suve hrane u ishrani na najmanji moguci procenat. Imas vise o idiopatskom cistitisu ovde a pregled uzroka problema sa besikom je ovde (idiopatski cistitis je uzrok u skoro dve trecine slucajeva!).

Sve ovo je potpuno offtopic zato sto uopste nema naznaka da ce Kiti imati ovih problema (mada secam se da je bilo tu nekog mokrenja van posipa), pisem ovo uglavnom zato sto me deprimira sto su granule u ovom delu sveta i dalje macja hrana broj 1 a nemaju niti jednu prednost u odnosu na vlaznu hranu, dok imaju milion mana.
 
Poslednja izmena:
hvala pozitivno, iscitacu to sutra na tenane cisto da se informisem. a ne piski vise gde ne treba od kad joj stavljam lavorcic nocu u cosak kod vrata. sad ako joj se pripiski udje unutra i obavi posao, inace piski samo u lavabo u kupatilu (tako je sama sebi izabrala). jedino sto jos uvek ako joj se prikaki, a ja nisam kod kuce, ukaki se u mojoj sobi (to joj je neki protest), a kad sam kod kuce uvek ode na svoje mesto i obavi to. takodje, ako moze da trpi, ceka da ja dodjem kuci da bi isla u wc... ne kapiram zasto me ceka, ali dobro... :roll:
 
E ljudi, pitanjce.
Napokon sam našla dom za moja dva mačeta, tatin kolega ima kuću i voćnjak u Altini tako da verujem da će im biti fino. Mačići imaju tačno dva i po meseca i sad u sredu treba da ih vodimo tamo.
E sad, hoću da sterilišem mamu i ne znam kad da je vodim. Mislila sam u četvrtak odmah pošto odvedemo mačiće, ali ne znam koliko će joj biti traumatično da se sve desi u dva dana, i sterilizacija i odlazak mačića. Drugi problem je što joj te dve sise gde su mačići sisali (i gde još uvek ponekad pokušavaju, ali samo cokću na prazno) još uvek malo vise, ali kad ih pipnem čini se da su prazne. Da li će to smetati kod operacije? Mislim zbog reza, da ne sjebe nešto veterinar, možda mlečnu žlezdu pa da dođe do nekih komplikacija?

I interesuje me posle koliko će mačka opet imati teranje, da znam koliko mogu da čekam, ako na veterinarskom nema slobodnih "termina"ove nedelje.
 
E ljudi, pitanjce.
Napokon sam našla dom za moja dva mačeta, tatin kolega ima kuću i voćnjak u Altini tako da verujem da će im biti fino. Mačići imaju tačno dva i po meseca i sad u sredu treba da ih vodimo tamo.
E sad, hoću da sterilišem mamu i ne znam kad da je vodim. Mislila sam u četvrtak odmah pošto odvedemo mačiće, ali ne znam koliko će joj biti traumatično da se sve desi u dva dana, i sterilizacija i odlazak mačića. Drugi problem je što joj te dve sise gde su mačići sisali (i gde još uvek ponekad pokušavaju, ali samo cokću na prazno) još uvek malo vise, ali kad ih pipnem čini se da su prazne. Da li će to smetati kod operacije? Mislim zbog reza, da ne sjebe nešto veterinar, možda mlečnu žlezdu pa da dođe do nekih komplikacija?

Najbolje da sačekaš još 20tak dana, preporučuje sa mesec dana od prestanka dojenja.Što se tiče teranja tu su nepredvidive, meni je jedna npr. ušla u teranje već posle dva meseca, a druga posle godinu dana, ali čak i da se ponovo pari može da se steriliše posle toga,samo ne dok je u teranju.Za sterilizaciju ti preporučujem Centar za mešance, jako su povoljni i profesionalni, operišu sredom i svakog drugog petka,evo ja u sredu vodim 4 mačeta od 8 meseci kod njih, a i ranije su mi sterilisali mace.Ako te interesuje, poslaću ti broj telefona
 
Prošloj mački su mačići uginuli i ona je ušla u teranje istog dana kada je poslednje mače uginulo, pa zato pitam. Jeste da je to bila vanredna situacija, da je tako nazovem.
A da je sterilišem dok je skotna neću jer sam to uradila sa prošlom mačkom i posle sterilizacije je bila druga mačka, postala je užasno agresivna, iz čista mira, leži na podu i ako prođeš pored nje samo skoči i ujede te za nogu. Posle sam čitala po netu i našla informacije da životinje ako se sterilišu dok su skotne može da se desi da postanu agresivne.
 
E ljudi, pitanjce.
Napokon sam našla dom za moja dva mačeta, tatin kolega ima kuću i voćnjak u Altini tako da verujem da će im biti fino. Mačići imaju tačno dva i po meseca i sad u sredu treba da ih vodimo tamo.
E sad, hoću da sterilišem mamu i ne znam kad da je vodim. Mislila sam u četvrtak odmah pošto odvedemo mačiće, ali ne znam koliko će joj biti traumatično da se sve desi u dva dana, i sterilizacija i odlazak mačića. Drugi problem je što joj te dve sise gde su mačići sisali (i gde još uvek ponekad pokušavaju, ali samo cokću na prazno) još uvek malo vise, ali kad ih pipnem čini se da su prazne. Da li će to smetati kod operacije? Mislim zbog reza, da ne sjebe nešto veterinar, možda mlečnu žlezdu pa da dođe do nekih komplikacija?

I interesuje me posle koliko će mačka opet imati teranje, da znam koliko mogu da čekam, ako na veterinarskom nema slobodnih "termina"ove nedelje.

Mačiće koje udomiš moraju biti prvo u kući da se naviknu, da ih ne pusti odmah u dvorište Saveti za mačke
Za sterilizaciju ne mora da žuriiš...može i kasnije
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top