Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa znate kad bi kitty ovo dozvolila da joj se radi - juce! x)))
sinoc nisam mogla da je smirim da bih je samo magicnom krpom malo obrisala, krenula da je grize i zakacila kandzice za nju, jedva sam iscupala krpu iz njenih sapa :S

Reci mi molim te, zar ti se ne čini da je to suviše bučno, moje mačkoline se trzaju i na tiše zvuke, a kamo li na ovo, verovatno bi me iskidale da probam.
 
ferplast-flea-comb.jpg

У недостатку фурминатора, овакве четке раде посао. Прошле године сам платио око 100 дин.
Није дугодлак мачак, а могу само да замислим колика је то количина длака коју остављају длакавије мачке, па још у два-три примерка :)
Занемарите чешаљ испод..
Imala sam takvu četku dok sam imala pse, ali opet mnogo dlake ostaje, bez obzira što su to bile rase koje se slabo linjaju:pudla i patuljasti šnaucer
 
Nakon mnogobrojnih sitnih ulova- dovlačenja u kuću glista, puževa i svakojakih buba, Milica mi je pre koji dan donela svoj prvi veliki "trofej" - jadnu ptičicu! :eek: Umalo se nisam onesvestila kad je uletela u jednom skoku kroz prozor, i tačno ispred mojih nogu dostavila sirotog vrapca! :dash: Jao ljudi, smučilo mi se ! Nisam znala kako da reagujem, pa sam počela da vrištim kao kakva ludača, ne znam je li vrapčić živ ili mrtav, kako da ga izbacim iz kuće, gadi mi se i da pogledam a ne da ga dohvatim nečim i iznesem vani... A ova moja zverčica sva ponosna... :roll:
 
Možda je samo ošamučen.....ne znam što si tolko gadljiva stavi ga u kutiju i skloni negde do sutra............ako ne mrda ni sutra onda je mrtav...

UH, ne znam ni sama što sam toliko gadljiva.... Al šta ću kad jesam! Žao mi vrapca... :( Ali sad je kasno, jer je to bilo pre neki dan, a ptičicu sam ubacila u kesu a kesu u smeće. Nisam znala šta ću drugo... :(
Uh, samo da mi više ne priređuju takve predstave ! Mislila sam da im je taj lovački instinkt manji posle sterilizacije, ali eto - mačka je mačka, bez obzira na život koji im mi, ljudi, namećemo.
 
UH, ne znam ni sama što sam toliko gadljiva.... Al šta ću kad jesam! Žao mi vrapca... :( Ali sad je kasno, jer je to bilo pre neki dan, a ptičicu sam ubacila u kesu a kesu u smeće. Nisam znala šta ću drugo... :(
Uh, samo da mi više ne priređuju takve predstave ! Mislila sam da im je taj lovački instinkt manji posle sterilizacije, ali eto - mačka je mačka, bez obzira na život koji im mi, ljudi, namećemo.

vidi vako, tog je vrpaca tvoja ljubimica drzala u ustima
sto su imali za podjelu, podijelili su
kapiram da se svoju macku normalno mazis tako da...: )
 
ferplast-flea-comb.jpg

У недостатку фурминатора, овакве четке раде посао. Прошле године сам платио око 100 дин.
Није дугодлак мачак, а могу само да замислим колика је то количина длака коју остављају длакавије мачке, па још у два-три примерка :)
Занемарите чешаљ испод..

Češljić ispod služi za čišćenje četke a četka je odlična, kad sam iz zezanja uzela Gizmovu takvu da četkam Bilija, toliko se oduševio da nije dao da prekinem.

Nakon mnogobrojnih sitnih ulova- dovlačenja u kuću glista, puževa i svakojakih buba, Milica mi je pre koji dan donela svoj prvi veliki "trofej" - jadnu ptičicu! :eek: Umalo se nisam onesvestila kad je uletela u jednom skoku kroz prozor, i tačno ispred mojih nogu dostavila sirotog vrapca! :dash: Jao ljudi, smučilo mi se ! Nisam znala kako da reagujem, pa sam počela da vrištim kao kakva ludača, ne znam je li vrapčić živ ili mrtav, kako da ga izbacim iz kuće, gadi mi se i da pogledam a ne da ga dohvatim nečim i iznesem vani... A ova moja zverčica sva ponosna... :roll:

Mama! :lol: Kako je mene Debela razočarano pogledala kad mi je pobegao miš kog mi je spustila pred noge da vežbam lov! :zcepanje: Morala je da šalje Mirka po njega. Ali tako razočarano lice, malo je pobrkala lončiće, donosila ih je tih dana intenzivno Mirku, Marinku i Blondi da vežbaju hvatanje pa je jednog dala i meni. Rezime izlazećih mačaka: Debela i Marinko magistrirali (pregaženi na putu magistralnog karaktera), Blondi usvojena pa se od nesuđenih vlasnika preselila kod njihovih komšija koji su je verovatno bolje hranili (i kod nas je jela na tri mesta) a samo je Mirko ostao. I Blondina sestra bliznakinja koja nikad nije htela da izlazi iz komšijskog dvorišta, gde je rođena.
 
Pazi, pripitomljene su upravo zbog toga a sve i da nije nas, sasvim bi se fino snašle i u šumama-dokaz su podivljale mačke iz ratom zahvaćenih ex-yu područja. Drugo, tako obezbeđuju neophodan taurin. Kod mene imaju uslova da love, pa neka ih, neka ispoljavaju instinkte. Ništa ja tu ne bih menjala, čak nisam pokušavala da sprijateljim Mirka sa ona dva pacolika kerčeta, ako se sprijatelji sa njima, spustiće gard i prema ostalima a to može da bude fatalno. Jedino što pazimo da uvek prenoći kod komšije, dalje od puta, da ne bi prošao kao majka i brat.
 
ja sam kupovala u star pet-u neke od 150 din, ne mogu da se setim koje su tacno, uglavnom, ide pola tab.za macu, a koliko se secam, na onoj foliji je nacrtan neki pas...

Upravo sam zvala Star Pet jer sad i ja trazim jeftine tablete (u mom pet shopu cena Drontala se izjednacila sa cenom kod ostalih, u Mestrovicevoj nemaju Cestal).

Imaju samo Drontal i Prazikvantel. Znaci to sto su ti dali je garantovano Prazikvantel, koji cisti samo od pantljicare, koju macici u najvecem broju slucajeva ni nemaju, a ne cisti od valjkastih glista koje svi macici imaju. Tako da ako si joj samo to davala nemoj uopste da se iznenadis ako ti Kiti sve vreme ima gliste. Nisam sokirana zato sto su i meni u jednoj vet. apoteci (na Autokomandi) nudili prazikvantel da cistim macice. Sta reci a ne zaplakati. :neutral:
 
mi smo konačno postavili novu mrežu na terasu, prilaz mreži ogradili žardinjericama sa cvećem i mačke su dobiole veliki prostor za kuliranje na suncu, a ja dodatno mesto za cveće
medjutim prekjuče se golub zaglavio u mrežu, jadničko je mlatio krilima, bio na ivici da ih slomi, moje mačke se obeznanile, sreća pa sam na vreme videla, isekla novu mrežu i oslobodila goluba
pojma nemam kako je uleteo, jadničko, ali važno je da je odleteo čitav i nepovredjen, a mrežu sam nekako zakrpila
 
@pozitivno :dash: a tad kad sam ih kupila nije bila tu njihova vet.nego je menjala neka zena koja mi je citala uputstvo i sve to u vezi sa glistama na koje deluje nisam razumela (jos treba i latinske nazive parazita da pomtim o.O ), secam se samo da je procitala da deluje protiv krpelja i buva, a gliste koje su - jock :S mada, nema veze, ionako sam onda istripovala da ima gliste, ali sad cu morati da joj dam o5 tablete jer je proslo vise od 6 meseci od kad je prve popila, tako da znam da pazim da ne uzimam te.
a koliko drontal kosta?

e da, sto se lova tice, kitty stalno lovi bubice (nema ni sta drugo, osim mojih ruku i nogu), ali paukovi su joj izgleda omiljena poslastica. s ostalim se samo igra, ali ove pojede u slast x))
 
Poslednja izmena:
E pa ako deluje na krpelje i buve onda je mozda to bio Prazimec C, znam da su ga prodavali otprilike u to vreme, dok Drontal nije bio registrovan. On je valjda delovao na sve vrste glista + ove spoljne parazite.

Drontal svuda manje vise kosta oko 250 dinara (245 u Pet Centru). Moram da zovem naseg veterinara da vidim sta drze, mozda imaju nesto jeftinije :cool:
 
Meni je zena uzela 100 dinara po macetu, jos je rekla bas da je drontal, al posle sam ja pitala 2. veta, i rekao mi je da se malim macicima daje 1/4 tablete, tako da "sa uslugom" mislim i ja da je to to.
 
UH, ne znam ni sama što sam toliko gadljiva.... Al šta ću kad jesam! Žao mi vrapca... :( Ali sad je kasno, jer je to bilo pre neki dan, a ptičicu sam ubacila u kesu a kesu u smeće. Nisam znala šta ću drugo... :(
Uh, samo da mi više ne priređuju takve predstave ! Mislila sam da im je taj lovački instinkt manji posle sterilizacije, ali eto - mačka je mačka, bez obzira na život koji im mi, ljudi, namećemo.

То ти је поклон, знак привржености и велике љубави.
Мој ми је донео пре неки дан пилећу коску, нашао у канти; хтео сам да табам укућане, ко иде около и разбацује .Али он не излази напоље. ;)
 
Češljić ispod služi za čišćenje četke a četka je odlična, kad sam iz zezanja uzela Gizmovu takvu da četkam Bilija, toliko se oduševio da nije dao da prekinem..
А, за то ли је, логично :) Ја скинем папирнатом марамицом или тоалет папиром..Једном дневно га ја подуватим, у ствари, сам скочи у лавабо и чека да га чешљам, а преко дана га и остали требе. Гадне су оне испод површине длаке, а све то ова четка лепо покупи
 
nema sanse da se setim kako se zvala tableta :S

sad nam je bio majstor neki za kupatilo i kitty se prepala, sakrila se iza ves masine, kad je majstor izasao na kratko, ona je pobegla odatle i kad je konacno otisao, baba i ja smo je trazile i trazile, nismo mogle da je nadjemo nigde i na kraju sam je videla na terasi, na staklenoj polici sa cvecem u saksiji sa ljubicicama, svu zgrcenu i isprepadanu :( znate kako mi je zao bilo, ona uvek bezi od nepoznatih, ali nikad nije bas ovako odreagovala (mada, to je vrv jer je posle majstora dosla i jedna komsinica koja ima mnogo pasa, pa se isprepadala kad ih je namirisala)... inace, na drugom kraju terase su bile oborene merdevine, a s obzirom da su saksije i cvece ostali citavi, pretpostavljam da je ona preko ograde i zardinjera otisla do ljubicica, od cega mi se vec zeludac prevrce jer je mogla da se razbije i da je dole lepo doceka pas :eek:
tokom tog svog putesestvija je isekla i jastucic negde (tacnije, odrala je kozu s njega) i jedva sam joj smirila krvarenje. sad je dosla kod mene na stolicu, stavila prednje sapice na moju nogu (upravo je promenila pozu i uvalila mi se u krilo) i tako bleji tu, a za nju su takvi momenti prava retkost (to radi samo kad se neko pokrije nekim mekim cebetom), pa vi sad vidite koliko se uplasila. :S
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top