Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najjeftiniji Drontal Cat kupujem u apoteci Zivotinjsko carstvo u Milesevskoj 40, 215 dinara komad (imaju dve u pakovanju ali moze i samo jedna da se kupi). Cestal Cat nisam nalazila nigde osim kod veterinara, bio je samo malo jeftiniji (200 din) a mnogo su ga teze gutali, jer je gorak, dok je Drontal oblozen nekim slojem koji nema ukus. Pratel nigde nisam videla. Od Vitaminthe paste su povracali, a i ne cisti od svih vrsta pantljicara.
 
Sve tablete za mačke su za 4 kg....i mora biti nacrtana mačka na na foliji...
pa ovamo je bio pas, a zena mi je citala uputstvo i pise da je i za pse i za macke i za milion parazita, samo sto za macke ide pola tablete, a ako se prvi put daje drugu polovinu treba da popije za mesec dana i ovoj mojoj je bilo sve ok s njom, a i nije bilo nekih problema s gutanjem...
 
Sutra cemo dobiti malu macu od dedinog prijatelja, ali sve mace koje smo do sada cuvali jele su isto sto i mi ( sarme, pecenje, pasta, pica, riba s povrcem, piletina, paprikas........) Ja zivim u stanu s roditeljima i nemam mogucnosti da cuvam macu, pa ce se za nju brinuti moja nana i moj deka, ali ja zelim da saznam koje namernice su najbolje za mace kako bih se potrudila da joj obezbedim odgovarajucu ishranu :) Koji proizvodi su najbolji za macke ?
 
Sutra cemo dobiti malu macu od dedinog prijatelja, ali sve mace koje smo do sada cuvali jele su isto sto i mi ( sarme, pecenje, pasta, pica, riba s povrcem, piletina, paprikas........) Ja zivim u stanu s roditeljima i nemam mogucnosti da cuvam macu, pa ce se za nju brinuti moja nana i moj deka, ali ja zelim da saznam koje namernice su najbolje za mace kako bih se potrudila da joj obezbedim odgovarajucu ishranu :) Koji proizvodi su najbolji za macke ?

Хранећи мачку сармом, паприкашем и осталим јелима која садрже лук, полако и сигурно јој уништаваш бубреге, а то вероватно не желиш да чиниш. Многи људи не схватају да је мачка - мачка. Половина ствари на које се ми и не осврнемо, за њих је токсична. Дефицит разних материја које су мачки неопходне за здрав живот не треба ни да помињем. Мацу храни само храном за коју поуздано знаш да је за мачке а то је, пре свега, куповна храна добре марке. Сматра се да су конзерве примереније за исхрану мачака од суве хране, због великог садржаја воде, а и због вишка скроба у сувој храни. Мачка по природи пије врло мало воде, ма чиме да се храни. Тако су мачке које једу искључиво суву храну углавном дехидриране. Експерименти са храњењем мачака у домаћој радиности се често завршавају на штету по здравље, често и живот мачке. То што сте и раније хранили мачке јелима намењеним људима не треба да те завара. Правилно храњене мачке, које уз то добију и сву осталу потребну негу, живе просечно 16 година. Када то постигнеш, знаш да си са мацом правилно поступала. Пошто си нова на форуму, а можда и нова међу мачкарима, предлажем ти да посетиш следећу адресу:

http://www.netbre.info/animals/asc/ponesto_o_mackama.html

Погледај о чему се ради па, ако ти се чини да може да ти користи, преузми.
 
Meni je ova velika macka pre neki dan pobegla kad sam krenula na posao, nije je bilo ceo dan, vratila se uvece tek, kukala pred vratima, a macici su ceo dan bili sami:( Ne znam vise sta da radim, jedno sam udomila, rekla sam da cu ga dati kad napuni 8-10 nedelja (trazilo ga dete iz skole, ja se nasla sa ocem da vidim da li je to O.K. njima), jos za jedno treba da odem da porazgovaram sa roditeljem, znaci ostaje mi 1 da udomim, ako srece bude. A macka tacno hoce da povileni u stanu, nije navikla ni za ova skoro 2 meseca da bude unutra. Inace, bila sam kod epidemiologa, dala mi je neki papir da moram da vakcinisem macku i stavim je pod nadzor 10 dana. Ja odem kod veta, lepo zeni objasnim da cu kad udomim macice (a gledacu da sve to bude u istom danu) macku da pustim ispred zgrade, jejr ocigledno ne moze da se navikne na zivot u stanu. Ona mi kaze "sad kad je to uslo u proceduru, ti taj papir da popunis moras, na 5 dana da je dovedes 3 puta da je ja pogledam". I to zadovoljstvo kosta 1000 dinara, da je ona pogleda 3 puta po 30 sekundi. Plus vakcinacija od 800 dinara. A macku da pustim napolje moram, iz vise razloga, od kojih je prvi taj da ce ona ocigledno da prsne u kuci. edit: i pokupim se ja o5 u zavod za epidemiologiju, doktorka na bolovanju, zovnu je oni, i ona je u fazonu da joj se ja javim u utorak, da vidi da sam OK, i ne moram to da radim, nikad cula za tu proceduru nije. Za moj pojam, veterinar je lekar, i ne treba da te laze. Inace, ja sam pitala mogu li preventivno, ako nista, da dobijem onaj serum i vakcinu protiv besnila, ako niste znali, ne moze, iako vam zdravstveno osiguranje to pokriva. I resila sam da trazim da mi skola vise ne uplacuje zdravstveno, nek mi daju tih 10000 mesecno, il koliko je vec, a ja cu kad mi zatreba ici kod privatnika. Bas sam ostala revoltirana celim ovim dogadjajem.
 
Poslednja izmena:
Sutra cemo dobiti malu macu od dedinog prijatelja, ali sve mace koje smo do sada cuvali jele su isto sto i mi ( sarme, pecenje, pasta, pica, riba s povrcem, piletina, paprikas........) Ja zivim u stanu s roditeljima i nemam mogucnosti da cuvam macu, pa ce se za nju brinuti moja nana i moj deka, ali ja zelim da saznam koje namernice su najbolje za mace kako bih se potrudila da joj obezbedim odgovarajucu ishranu :) Koji proizvodi su najbolji za macke ?
Ja ne mogu da zamislim osobu koja bi nahranila SVOJU macku paprikasem. Ako nemas para za gotovu hranu, kupi nekog mesa, dzigerice, girice, mleko, tako nesto. Nije da sam neki expert za macke, al bre, ko jos daje macki da jede istu hranu kao mi? OK mi je ako vidis gladnu macku na ulici, pa je nahranis cim imas. Al sta ces ti, kad budete rucali podvarak, ti ces joj dati podvarak? Ili grasak, spanac? Da ne nabrajam.
 
Mom macku su pocele da suze oci, tacnije ima neke bele drlje. Prvi put sam ga obrisala i mislila da je uobicajeno ali evo nakon sat vremena i jos dva brisanja i cini mi se da mu se desno okce malkice zatvara. Gledala sam da mu nije nesto upalo u oko ali koliko vidim nema niceg ili ja ne mogu da vidim. Unutrasnost kapka mu nije crvena, svetle je boje, ali ja i ne znam koja mu je boja normalna jer dosad nisam gledala. Da li neko zna sta moze da bude?
 
Mom macku su pocele da suze oci, tacnije ima neke bele drlje. Prvi put sam ga obrisala i mislila da je uobicajeno ali evo nakon sat vremena i jos dva brisanja i cini mi se da mu se desno okce malkice zatvara. Gledala sam da mu nije nesto upalo u oko ali koliko vidim nema niceg ili ja ne mogu da vidim. Unutrasnost kapka mu nije crvena, svetle je boje, ali ja i ne znam koja mu je boja normalna jer dosad nisam gledala. Da li neko zna sta moze da bude?

Pregled veta ne moze da kosta mnogo, odvedi ga. Moja komsinka je tako vukla njenog kera i iscurelo mu je oko. Posle je isla i pricala kako je vet rekao da je neko iglom proboo oko psu, ko da smo mi svi loodaci, pa mislimo da ce ker da sedi miran dok mu probadas oko.
 
Pa, znam, zato je to meni i ostalo tako upecatljivo u secanju, imala sam mozda 6 il 7 kad je ta macka (mamina) imala vec ko zna koliko. Ja kad se feniram, macka me sad gleda ko da me napalo nesto, usisivac im je trauma klasicna
 
Mom macku su pocele da suze oci, tacnije ima neke bele drlje. Prvi put sam ga obrisala i mislila da je uobicajeno ali evo nakon sat vremena i jos dva brisanja i cini mi se da mu se desno okce malkice zatvara. Gledala sam da mu nije nesto upalo u oko ali koliko vidim nema niceg ili ja ne mogu da vidim. Unutrasnost kapka mu nije crvena, svetle je boje, ali ja i ne znam koja mu je boja normalna jer dosad nisam gledala. Da li neko zna sta moze da bude?

Liči mi na neku infekcijicu..to se može lako sanirati kapima i kremicom (zavisi šta vet prepiše). Vodi ga, dok se nije iskomplikovalo :).
 
Mom macku su pocele da suze oci, tacnije ima neke bele drlje. Prvi put sam ga obrisala i mislila da je uobicajeno ali evo nakon sat vremena i jos dva brisanja i cini mi se da mu se desno okce malkice zatvara. Gledala sam da mu nije nesto upalo u oko ali koliko vidim nema niceg ili ja ne mogu da vidim. Unutrasnost kapka mu nije crvena, svetle je boje, ali ja i ne znam koja mu je boja normalna jer dosad nisam gledala. Da li neko zna sta moze da bude?
Nije strašno...izgleda neka epidemija i moja dva mačora su imala isto....suzi im samo jedno oko....prošlo samo od sebe....možeš da staviš Gentokulin kapi u krajnjem slučaju...mada nema potrebe...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top