Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene moj sijamac grize iz ljubavi. Nikad ne grebe, ali grize samo one koje voli. Desava se da ga mazim, podju mu bale od miline, i onda me krvnicki ujede za ruku. Najvise voli da me ujede za nogu kad spavam, zato vise ne spava sa mnom u krevetu.

Ni sama vise ne znam koliko puta sam primala antibiotike za ovih 13 godina.

Latisa, za dezinfekciju je odlican aktivni kiseonik. Uvek ga imam u kuci.
Jel ti oticalo to kad te ujede? I jesi li ti morala u zavod za epidemiologiju? Nije ona mene malo gricnula iz miloste, pocepala mi je dlan, bukvalno..
 
Poslednja izmena:
Dezinfikuj ranu....ako baš otekne onda antibiotike da piješ...
Mene je pre izvesnog vremena moj mačor ujeo za ruku....isprepadao se nešto i ja da ga uhvatim ujedeme iz sve snage za dlan....bilo krvi a bolelo kod da me lav ujeo....šaka otekla i tako bilo danima.......nisam pio antibiotik zato je tako dugo me i bolelo....

A meni doktor jutros prica kako macke ujedaju izuzetno retko, cak kad je upisivao ono sto vec upisuju jedno 15 minuta je trazio sifru za ujed macke, cak je bio pomislio da ni ne postoji. I ne kapiram kako macka koju poznajem vec godinu dana, a u stanu je vec mesec i po, moze da bude besna, a ja to da ne provaljujem... On kaze da moze
 
Poslednja izmena:
Mene ujeo bolestan pas u kafileriji ovča......pa ništa osim što sam malo postao besan
Ujedaju mačke kad ih nešto boli a ti ih diraš......jedne godine omacila se mačka a došao mačor kod njih.....ja da sklonim mačora on počeo da kuka što ga diram....u tom trenutku mama mačka me zgrabi za ruku i ujede......u trenutku panike za mlade.....par sekundi kasnije ukapirala da je pogrešila i počela da se mazi...
Tako ko zna šta joj je bilo u glavi kada te ujela.....i mačke se zbune isto ko ljudi...
 
latisa, on je lekar i njegov posao je da iskljuci sve moguce posledice takvog ujeda, a macka, kazes, nije vakcinisana, zato te je poslao u zavod, ne zanima njega sto je to tvoja macka i sto je drzis u stanu, tako da mislim da nema razloga da se brines toliko zbog toga :mace:
i mislim da je new u pravu, desavaju se i ljudima takve stvari. mozda je bila nervozna, ili nije skontala u trenutku da je to tvoja ruka, pa se istripovala nesto.
vrv te ruka jako boli, ali nemoj da se ljutis na cica-macu, zna i ona da je pogresila.
bice sve to ok :mazi:
 
Jel ti oticalo to kad te ujede? I jesi li ti morala u zavod za epidemiologiju? Nije ona mene malo gricnula iz miloste, pocepala mi je dlan, bukvalno..

Meni je vise puta noga oticala i nisam mogla da hodam, primala sam injekcije, ali me nisu slali na epidemiologiju. Kako moze kucna macka da ima besnilo?

Moj Sima uvek krvnicki ujede, ali sam dosla do zakljucka da to radi iz ljubavi jer nikada nije ujeo nekog gosta.
 
Poslednja izmena:
Meni je vise puta noga oticala i nisam mogla da hodam, primala sam injekcije, ali me nisu slali na epidemiolgiju. Kako moze kucna macka da ima besnilo?

Mene moj Sima uvek krvnicki ujede, ali sam dosla do zakljucka da to radi iz ljubavi jer nikada nije ujeo nekog gosta.

Dao je i meni bio geramicin, al posto nema sanse da ja stignem da odem i primam to, uzela sam te antibiotike. Macka nije vakcinisana iz vise razloga, pisala sam kako je zavrsila i ona i macici kod mene, i bas mi nije jasno kako moze da ima besnilo. On kaze da moze... Samo nek mi se tamo u zavodu ne priblizavaju sa iglama, ujescu ja nekog.
 
Poslednja izmena:
Ако се у року од 24-48 часова јаве оток и црвенило, највероватније је у питању бактеријска инфекција коју треба третирати оралним антибиотиком. Вероватноћа бактеријске заразе код мачјег уједа је 50%. Бактерија која се најчешће јавља код мачјег уједа је из фамилије Pasteurella, па је стога уобичајен третман амоксицилином, или амоксицилин-клавуланатом. Такође се препоручује вакцинација анти-тетанус вакцином, уколико је од примања последње вакцине прошло више од 5 година, или претходна вакцинација није била потпуна (мисли се на ревакцину). Препоручује се и посматрање мачке у периоду од 15 дана, да би се искључила могућност заразе беснилом. Међутим, вероватноћа да мачка која живи у граду буде заражена беснилом је занемарљива.
 
Ако се у року од 24-48 часова јаве оток и црвенило, највероватније је у питању бактеријска инфекција коју треба третирати оралним антибиотиком. Вероватноћа бактеријске заразе код мачјег уједа је 50%. Бактерија која се најчешће јавља код мачјег уједа је из фамилије Pasteurella, па је стога уобичајен третман амоксицилином, или амоксицилин-клавуланатом. Такође се препоручује вакцинација анти-тетанус вакцином, уколико је од примања последње вакцине прошло више од 5 година, или претходна вакцинација није била потпуна (мисли се на ревакцину). Препоручује се и посматрање мачке у периоду од 15 дана, да би се искључила могућност заразе беснилом. Међутим, вероватноћа да мачка која живи у граду буде заражена беснилом је занемарљива.

Hvala ti. Ovo sto mi je dao doktor pise da sadrzi neki ciprofloksaciin. Vidim da se otok i crvenilo povlace, pretpostavljam da je to to. Tetanus vec primam posto sam imala srece pre 2 meseca da nagazim na ekser. Samo mi nije jasno sto sad moram kod epidemiologa, kao da vukljam sa sobom neku bolestinu od koje ce crci 2222 ljudi.
 
Ја умем да будем безобразан, па ћу да кажем како те епидемиологу шаљу зато да би он имао шта да ради. Шаљу те због "опасности" да си заражена беснилом од стране мачке, која није имала где да га добије. Дакле, шаљу те без стварне потребе. Ако те мрзи да идеш, слободно не иди. Посматрај мачку, па ако видиш да има јаке неуролошке симптоме, забрини се, јер онда можда има беснило. Ово је теорија, јер вероватноћа да се градска мачка зарази беснилом је занемарљива. Мене су мачке више пута уједале, два пута баш жестоко. Видиш да сам још жив.

Ципрофлоксацин је антибиотик из групе флуорохинолона, који имају широк спектар деловања, па су алтернатива амоксицилин-клавуланату код лечења инфекција насталих мачјим угризом. Дакле, терапија је добро одређена.
 
A meni doktor jutros prica kako macke ujedaju izuzetno retko, cak kad je upisivao ono sto vec upisuju jedno 15 minuta je trazio sifru za ujed macke, cak je bio pomislio da ni ne postoji. I ne kapiram kako macka koju poznajem vec godinu dana, a u stanu je vec mesec i po, moze da bude besna, a ja to da ne provaljujem... On kaze da moze

Evo i ja da se upisem. Znaci macke toliko retko ujedaju da je vecina nas koji imamo macke nekada ujedena :P Mene je macka ujela kada sam je na silu hranila spricom a ona nije dala, zagrizla mi je onaj jastucic kod korena palca i onda povukla, bukvalno mi je razderala dlan, svi su mislili da je neka posekotina, nije licilo na ujed. Samo sam oprala vodom i sapunom i drzala papirnu maramicu preko da skuplja krv, nije mi se inficirala rana. Tebi mozda nije dovoljno krvarila, pa su zaostale bakterije unutra. Ja sam pustila da krvari neko vreme da bi se rana iscistila iznutra.
 
Ovaj moj mali mačorčić (od 7 kila :mrgreen:) voli da se igra. Često me ujeda, ali kad vidi golu kožu vrlo je pažljiv. Zagrize, ali zapravo samo drži ruku zubima i kandžama. Šake su mi O.K., ali ne shvata da se i ispod rukava nalazi moja koža i da me to boli. Tačno sam primetila da delove tela ispod odeće mnogo jače zagrize.
Glupson mali :confused:.
 
Ја умем да будем безобразан, па ћу да кажем како те епидемиологу шаљу зато да би он имао шта да ради. Шаљу те због "опасности" да си заражена беснилом од стране мачке, која није имала где да га добије. Дакле, шаљу те без стварне потребе. Ако те мрзи да идеш, слободно не иди. Посматрај мачку, па ако видиш да има јаке неуролошке симптоме, забрини се, јер онда можда има беснило. Ово је теорија, јер вероватноћа да се градска мачка зарази беснилом је занемарљива. Мене су мачке више пута уједале, два пута баш жестоко. Видиш да сам још жив.

Ципрофлоксацин је антибиотик из групе флуорохинолона, који имају широк спектар деловања, па су алтернатива амоксицилин-клавуланату код лечења инфекција насталих мачјим угризом. Дакле, терапија је добро одређена.

Lepo je videti da si još sa nama. :) Ovaj forum bi bio siromašnije mesto da nije tako.

Ovaj moj mali mačorčić (od 7 kila :mrgreen:) voli da se igra. Često me ujeda, ali kad vidi golu kožu vrlo je pažljiv. Zagrize, ali zapravo samo drži ruku zubima i kandžama. Šake su mi O.K., ali ne shvata da se i ispod rukava nalazi moja koža i da me to boli. Tačno sam primetila da delove tela ispod odeće mnogo jače zagrize.
Glupson mali :confused:.

:lol: A Mirko je jako grub, verujem da je to neka igra dominacije, baš me je juče izgrebao i izujedao, sve kao u igri.

U samim gradovima besnila nema, ne dajte da vas iko laže, a ako se i pojavi, uneli su ga pacovi i/ili slepi miševi, ne prvi osumnjičeni psi i mačke. Dok u suburbanim pojasevima :confused: situacija nije tako slatka, i to su virusu češće izložene mačke jer pse skoro po defaultu vlasnici redovno vakcinišu, ako nizbogčega drugog, onda zbog visokih kazni. A situaciju još dodatno otežava to što kod mačaka besnilo najčešće prolazi u tihoj, skoro asimtomatičnoj formi, eventualno uz izbegavanje svetlosti i slabljenje apetita, dakle, bez pojačane agresivnosti i balavljenja koje viđamo kod pasa i lisica na snimcima. A tek dodatna komplikacija je cena od 800 dinara za vakcinu protiv besnila, čip i pasoš za psa, dakle, pretpostavljam 700 dinara za vakcinu pošto mačke nisu obuhvaćene programom obeležavanja, manje su pa su i manji problem ako ih vlasnici napuste.
 
ljudi, koje tablete dajete vi mačka,a za čišćenje od glista?
ja sam do sada davala gaši i minji neke domaće proidvodnje, kupovala ih uredno u vet apoteci, medjutim sada gde god da ih potražim ne mogu da ih nadjem, nude mi neke fensi od 300 dinara za mačku od 4 kg, dakle meni treba više od 1000 din za te tablete, pa sam se malo iznenadila : S
 
moji pratel dobijaju; svi...slovenske proizvodnje, radi na oble crve i pantljicare...
tabvletica je oko 90 din
imas, koliko znam, na vidikovcu i banovom brdu, dr doggy, imas na kanarevom, na pijaci na banjici u vet shopu, a trebalo bi da ima i dole kod crkve na dorcolu...
 
Te domaće nisu baš efikasne i unutra je samo jedna komponenta......ja koristim "cestal cat" plaćam ih 140din...mada su na drugim mestima skuplje koliko vidim
Zadnji put sam koristio "Drontal" 240din....skupe su pogotovu kad imaš više životinja
Tablete jesu skupe....ali zato zato možeš u krajnjem slučaju "Cestal" da daš i svakom po pola......čak i sa 1/4 gliste lete napolje......
 
e, da, cestal sam i ja koristila ranije, samo sam kontala da su one domaće
i znam da je išla najviše jedna na 10kg, ili tako nešto, i sada ne mogu nigde da ih nadjem, nude mi samo te od 300 din na 4 kg, a moje mačke imaju minmum 15kg zajedno : )
 
moji pratel dobijaju; svi...slovenske proizvodnje, radi na oble crve i pantljicare...
tabvletica je oko 90 din
imas, koliko znam, na vidikovcu i banovom brdu, dr doggy, imas na kanarevom, na pijaci na banjici u vet shopu, a trebalo bi da ima i dole kod crkve na dorcolu...

ja sam tražila u pet centru, na kelniću, na slaviji i na konjarniku po pet centrima i nigde ih nemaju, ovo mi ništa nije ni blizu : (
sve jedno mi je da li je cestal ili pratel, samo da ih nadjem
 
nisam, pogledaću i tamo sutra
to je isto dr doggy ili?

nije, mislim
vec neki royal ili tako nesto...
e, sad se sjetih ima i jedan pet shop koji nije losh
dole u onoj ulici sto se nastavlja na dzordza vasingtona
kud idu tramvaji...
al sigurno ti je najbolja fora da sjednes u tramvaj i odes do te vet apoteke
na dorcolu
oni uvijek imaju skoro sve, posto su apoteka...
 
ljudi, koje tablete dajete vi mačka,a za čišćenje od glista?
ja sam do sada davala gaši i minji neke domaće proidvodnje, kupovala ih uredno u vet apoteci, medjutim sada gde god da ih potražim ne mogu da ih nadjem, nude mi neke fensi od 300 dinara za mačku od 4 kg, dakle meni treba više od 1000 din za te tablete, pa sam se malo iznenadila : S
ja sam mojoj Marku kupila i davala neku vetamint pastu,ali mi je njen vet rekao da je pasta vise za mace,a markic je ipak porastao i on mi je savetovao da kupim `drontal cat`...i nasla sam blizu kalenica,u kicevskoj ulici ima vet apoteka...
doduse,2 tablete 500din...i daju se u razmacima od 21 dan.
da bi macan popio to kako treba,ja sam ga nosila kod veta...ne umem ja da mu dam
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top