Odnos prema bivsima

Snezna_kraljica

Domaćin
Poruka
3.730
Kakvi su vasi odnosi sa “bivsima”? Meni je prilicno odvratno kada se dvoje ljudi nakon raskida veze u kojoj je postojala velika ljubav potpuno udalje. Ako nekoga volimo, onda nam on znaci mnogo, u svakom pogledu, kao prijatelj, oslonac, i to ne mora biti povezano sa ljubavnom vezom. Ali, i ovo je cisto teoretski, zato molim da podelite sa mnom svoja iskustva.
 
Uvek sam imala odlican odnos sa bivsima, mada ponekad to i nije tako dobro. Naime, ako si ti ta koja je raskinula, oni ce uvek gajiti neku nadu da ces im se mozda vratiti, to mi se uvek i desavalo, pa onda dodje do ponovnog povredjivanja tog decka jer je dobio laznu nadu, zato ipak mislim da kad se ljubav zavrsi da ne treba ostajati u nekom posebno bliskom odnosu. Ako se slucajno sretnete na ulici pa odete na kafu to je nesto drugo, ali zvanje telefonom povremeno ili povremeno vidjanje bas i nije preporucljivo.
 
Mislim da nakon ljubavi koja je okoncana povredjivanjem jedne strane, prijateljstvo nije moguce, a ni dalji kontakt jer povredjena osoba verovatno to ne zeli, a mozda jos voli ovu drugu stranu. Nastavljanje druzenja moze podgrevati nade da ce se veza obnovti. Ja licno nisam ni za kakva druzenja nakon veze-sto je bilo bilo je- nismo funkcionisali kao par, verovatno necemo funkcionisati kao neki super drugari. Move on!
 
Hm...ima onaj stih "Nema tu budimo samo dobri drugovi, nema toga nakon ljubavi."
Delom su u pravu. Vise to nije to. Vise nista nije isto. Cak ni nekadasnje prijateljstvo koje je postojalo u vezi. Sve prestaje.
Moja iskustva. Sa jednim bivsim sam ostala u ok odnosima jer smo jednostavno prestali jedno drugo da volimo a i to je bilo davno. Imali smo 19 godina kada smo raskinuli posle 3 godine. Ipak, nisam bas mogla da ga vidim odmah... poceli smo da se povremeno vidjamo tek posle nekih godinu dana. I sada smo ok. Igracu mu na svadbi najesen :wink: .
Sa drugim bivsim sa kojim sam imala vezu od 4 godine nisam ni u kakvom kontaktu sem uctivog cestitanja rodjendana preko sms. Imala sam srece, pa sam za ove dve godine koliko nismo zajedno samo 1x naletela na njega u gradu (Beograd nije tako malo selo 8) ). A kada sam ga videla htela sam da ga razbijem. :twisted: Zato sto me je povredio i na vema gadan nacin raskinuo vezu (sto bih rekla bez objave rata). I ne zelim ni da ga vidjam iako smo bili dobri drugovi i bez obzira na svu moju nekadasnju ljubav prema njemu... jok... sto je dalje to je bolje za njega. :twisted:
Skorasnji raskid nije prosao bezbolno, ali nije toliko ni boleo, jer nije bila ljubav u pitanju nego samo zaljubljenost koja se ugasila. Ipak, mislim da cu se sa njim mozda i ponekad i videti. Culi smo se par puta mada je on zvao ne ja i kao videcemo se kada on bude u Bgd.
Sada kada bi Nenad raskinuo sa mnom mislim da ne bih pozelela da ga vidim vise u zivotu. I on bi morao da se cuva :twisted: .
Eto moja iskustva su kombinovana. Mada posle velikih ljubavi kao sto je meni bio Ivan.. nema tu stvarno vise nista od drugarstva, neobaveznog vidjenja i da popijemo barem kaficu... Na neke stvari treba staviti tacku. Manje boli.
 
Sto vise emocija, to manje mogucnosti za prijateljstvo nakon raskida veze...
Takva su moja iskustva...
Naravno, ne prolazim kraj nikoga od njih, a da ga i ne pozdravim, ali osim kurtoaznog pozdrava i jos kurtoaznijeg pitanja "Kako si?", nema nikakve price...
Jednostavno, nema se tu vise nista ni reci... Pogotovo ako je jedno od nas, ili cak oboje, iz veze izaslo povrijedjeno...
Naravno, vrijeme cini svoje i danas bih, sto se emocija tice, sasvim normalno mogla da budem prijatelj sa svojom nekadasnjom najvecom ljubavlju, ali nas dvoje naprosto nemamo vise nikakvih zajednickih interesa, pa samim tim nema ni osnova za prijateljstvo...
S onima, s kojima nije bilo bog zna kakvih emocija, ostala sam u prijateljskim odnosima... Jednom od njih cak sam i vjencana kuma...
 
bgrdr:
Iskreno!!!!!!!! Nema odnosa sa bivsima i to je nemoguce, sa jedne ili sa druge strane :!: Uctivost da, kao dobar dan, kako si, dovidjenja :!: 8)
Slažem se! Nema druženja posle ljubavi. Posebno ako mi je ta osoba nešto značila. Ne bih okrenula glavu od bivšeg da ga ne pozdravim ili da pređem na drugu stranu ulice... Ali druženje, kafe, izlasci fola "mi smo samo dobri drugovi" nema šanse... :?
 
alexb:
bgrdr:
Iskreno!!!!!!!! Nema odnosa sa bivsima i to je nemoguce, sa jedne ili sa druge strane :!: Uctivost da, kao dobar dan, kako si, dovidjenja :!: 8)
Slažem se! Nema druženja posle ljubavi. Posebno ako mi je ta osoba nešto značila. Ne bih okrenula glavu od bivšeg da ga ne pozdravim ili da pređem na drugu stranu ulice... Ali druženje, kafe, izlasci fola "mi smo samo dobri drugovi" nema šanse... :?

Pozdrav srpskoj Bosni i hvala na podrsci! :wink:
 
bgrdr:
alexb:
bgrdr:
Iskreno!!!!!!!! Nema odnosa sa bivsima i to je nemoguce, sa jedne ili sa druge strane :!: Uctivost da, kao dobar dan, kako si, dovidjenja :!: 8)
Slažem se! Nema druženja posle ljubavi. Posebno ako mi je ta osoba nešto značila. Ne bih okrenula glavu od bivšeg da ga ne pozdravim ili da pređem na drugu stranu ulice... Ali druženje, kafe, izlasci fola "mi smo samo dobri drugovi" nema šanse... :?

Pozdrav srpskoj Bosni i hvala na podrsci! :wink:
Dušo uvijek sam na tvojoj strani :wink: CMOK :wink:
 
alexb:
bgrdr:
alexb:
bgrdr:
Iskreno!!!!!!!! Nema odnosa sa bivsima i to je nemoguce, sa jedne ili sa druge strane :!: Uctivost da, kao dobar dan, kako si, dovidjenja :!: 8)
Slažem se! Nema druženja posle ljubavi. Posebno ako mi je ta osoba nešto značila. Ne bih okrenula glavu od bivšeg da ga ne pozdravim ili da pređem na drugu stranu ulice... Ali druženje, kafe, izlasci fola "mi smo samo dobri drugovi" nema šanse... :?

Pozdrav srpskoj Bosni i hvala na podrsci! :wink:
Dušo uvijek sam na tvojoj strani :wink: CMOK :wink:

Hvala duso :wink: KISSSS! :wink: :D :!: 8) :lol:
 
bgrdr:
strani placenik:
bgrdr:
goodday:
bgrdr:
Iskreno!!!!!!!! Nema odnosa sa bivsima i to je nemoguce, sa jedne ili sa druge strane :!: Uctivost da, kao dobar dan, kako si, dovidjenja :!: 8)
-I think I will go with this :?
Thank you :!: :wink:
Cist da se i ja slozim pa da napravimo opsti koncenzus 8)

Alo bre nije ovo skupstina :!: :D :) :lol:
SKUPSTINA?!!!!! :o Cekajte mene hocu i ja u Skupstinu..... :wink:
 
Slazem se sa navedenim odgovorima. Sto je ljubav bila veca, poslije raskida nema vise ni tog prijateljstva. A i kako bi moglo biti???!?! :shock:
Sve sto je bilo, sada vise nije, i neko ko ti je do juce govorio kako te zarko voli, a danas raskida sa tobom... Divnog li prijateljstva!!!
I ja sam s jednim ostala u ok odnosima, al to je bilo davno, oboje smo imali ja 17 a on 19 godina. Lijepo se javimo kad se vidimo, poruke za Novu god, Bozic, Uskrs, rodjendan...
Ali s momkom koga sam naj najvise voljela..... trazila sam da me ne zove nikad, iako je to boljelo, ali ponos... A sto da mi kaze? Nisam ga ni vidjela od tada, a tome ima ihaha mjeseci. Nismo iz istog grada. Dovoljno mi je i ovako bilo tesko a ne jos...
Pitam se bi li se javio na ulici...?Ponekad ovi sto ostavljaju znaju bit surovi. No to je tema za drugi topik:-)
Sto je bilo- bilo je! Nema nazad!!! Ali sam uvijek za to da se ljudski jave na ulici ljudi koji su nekad jedno drugom znacili sve!
 

Back
Top