Ljubav - ponasanje - buducnost

Snezna_kraljica

Domaćin
Poruka
3.730
Kada volite, da li dajete celog (celu) sebe, da li se potpuno predajete, ili uvek odrzavate distancu, cuvajuci mesta za neplanirani “preokret situacije”, kako biste lakse podneli moguci raskid?
U vezi sa tim, da li, kada nekog iskreno volite, zamisljate svoju buducnost sa tom osobom, bez obzira na broj godina koje imate, i “bracne planove”, ili se radije odricete iluzija kako biste sto manje patili u slucaju da stvari krenu drugacijim tokom? Naravno, pod uslovom da zaista volite tu osobu. Da li se odnos prema osobi menja u zavisnosti od kolicine ljubavi prema njoj?
Pitanje je i za zene i za muskarce.
 
Mislim da nikad niko nije dozirao dovoljno ljubavi! Sto ce reci, ljubav je neograniciva ako je ima! Ako neko voli onda voli do koske 8) ! Ja na primer ili volim ili nevolim, ako nevolim onda to i kazem jer ne zelim da mucim bilo koga :!: :wink:
 
Snezna_kraljica:
bgrdr:
A da skoro da zaboravim! Pa ti i nisi bas tako mlada (detinjasta) da bi bezala od cinjenice da ti se brak smeska :!:
Ne bezim od cinjenice, ali nece to skoro...
moj fakultet traje 5 godina, ja sam na drugoj, a ne nameravam da se udajem pre no sto ga zavrsim.
Uostalom, smatram sebe nezrelom.


Sve je to uredu! Slazem se sa tobom! Prvo si ti i tvoj fakultet na listi prioriteta pa onda sve drugo! Medjutim, znam neke situacije, ne bas ceste, ali znam gde su se vencali dvoje mladih i ipak zavrsili fakultete i zive i dan danasnji srecno! Ne solim pamet, samo uvek predlazem ljudima da ne stavljaju na sebe nepotrebne barijere, jer na taj nacin mogu da uskrate sami sebi srecu! :lol:
 
bgrdr:
Sve je to uredu! Slazem se sa tobom! Prvo si ti i tvoj fakultet na listi prioriteta pa onda sve drugo! Medjutim, znam neke situacije, ne bas ceste, ali znam gde su se vencali dvoje mladih i ipak zavrsili fakultete i zive i dan danasnji srecno! Ne solim pamet, samo uvek predlazem ljudima da ne stavljaju na sebe nepotrebne barijere, jer na taj nacin mogu da uskrate sami sebi srecu! :lol:
Da, jeste, ali ponekad ne uspeju da zavrse, pogotov ako su razlicitih godina.
A pazi ovo - moj decko ima 23, zavrsio je fakultet upravo, ali kaze da nece pre 29-30 da se zeni. On je jedna hladna i racionalna osoba. I zaista - SVE planira. Bas bih volela da mu neka u buducnosti zaludi mozak, kad tako razmislja, pa da ga sutne posle... (ja za to nemam srca 8) )
 
Snezna_kraljica:
bgrdr:
Sve je to uredu! Slazem se sa tobom! Prvo si ti i tvoj fakultet na listi prioriteta pa onda sve drugo! Medjutim, znam neke situacije, ne bas ceste, ali znam gde su se vencali dvoje mladih i ipak zavrsili fakultete i zive i dan danasnji srecno! Ne solim pamet, samo uvek predlazem ljudima da ne stavljaju na sebe nepotrebne barijere, jer na taj nacin mogu da uskrate sami sebi srecu! :lol:
Da, jeste, ali ponekad ne uspeju da zavrse, pogotov ako su razlicitih godina.
A pazi ovo - moj decko ima 23, zavrsio je fakultet upravo, ali kaze da nece pre 29-30 da se zeni. On je jedna hladna i racionalna osoba. I zaista - SVE planira. Bas bih volela da mu neka u buducnosti zaludi mozak, kad tako razmislja, pa da ga sutne posle... (ja za to nemam srca 8) )
-lepo mu ti zelish nema shta....fax ipak No 1.....lepo inst.anti-virus i filtriras sve oko sebe...istina
propustices neke lepe prilike ali ces zato sve lose preskociti...i na kraju ipak ce ostati i neka lepa...samo za tebe :D
 
goodday:
-lepo mu ti zelish nema shta....fax ipak No 1.....lepo inst.anti-virus i filtriras sve oko sebe...istina
propustices neke lepe prilike ali ces zato sve lose preskociti...i na kraju ipak ce ostati i neka lepa...samo za tebe :D
Ako je u pitanju prava ljubav, 3-4-5, pa i vise godina nisu problem, i moze se sacekati da se steknu povoljni uslovi. Tada je brak samo formalnost i ozvanicenje necega sto postoji.
 
Snezna_kraljica:
Kada volite, da li dajete celog (celu) sebe, da li se potpuno predajete, ili uvek odrzavate distancu, cuvajuci mesta za neplanirani “preokret situacije”, kako biste lakse podneli moguci raskid?
U vezi sa tim, da li, kada nekog iskreno volite, zamisljate svoju buducnost sa tom osobom, bez obzira na broj godina koje imate, i “bracne planove”, ili se radije odricete iluzija kako biste sto manje patili u slucaju da stvari krenu drugacijim tokom? Naravno, pod uslovom da zaista volite tu osobu. Da li se odnos prema osobi menja u zavisnosti od kolicine ljubavi prema njoj?
Pitanje je i za zene i za muskarce.

Nekada sam strasno ljuta na sebe sto ne umem da se zastitim od neprijatnih situacija (bilo posao, bilo ljubav...). Nemam taj gard, ne dizem maske, ograde ili zidove...(Vodolija nema vremena za to). Ne umem da se zastitim od bola. Da od pocetka veze razmisljam o kraju i tome sta ce biti kada raskinemo... pa izem ti tu vezu. Onda si sve vreme u grcu i nema opustanja i uzivanja. Sta bude bice i kako bude bice. Znam da je na kraju svake veze bol - mala ili velika svejedno, ali bol... i sta jos o tome ima da se razmislja. Bacanje vremena.
Buducnost sam zamisljala sa dve osobe do sada i to bas planirala tipa, ovde cemo ziveti, ovako ce izgledati soba... Znaci samo za dvojicu sam do sada htela da se udam. Za onog prvog sigurno necu (ispostavilo se dobrim to sto me je ostavio, jer ne bih spoznala mnoge stvari da sam ostala sa njim :wink: )i mada sam plakala kao kisa i bolelo je strasno sada mi je drago sto to sve nije bilo uzalud jer sto te ne ubije to te ojaca. Za ovog drugog cu se udati u septembru... :D .
A kada sam ovoliko zaljubljena... tacnije kada ovoliko volim kao sada menja se moj odnos prema njemu u smislu da skroz razmazim i mene i njega, i pokusavam da ga prilagodim sebi kao sto i sebe prilagodjavam njemu. Ne zelim da ga menjam jer se inace ne bih zaljubila u njega takvog, niti mogu sebe mnogo da menjam, ali obostrano doterivanje je neophodno u maloj kolicini. Mada kazu da sto si stariji teze se prave kompromisi. :? mislim da za pravu ljubav kompromisi uvek moraju da postoje i da ih ne treba napominjati.
 
Princeza:
Nekada sam strasno ljuta na sebe sto ne umem da se zastitim od neprijatnih situacija (bilo posao, bilo ljubav...). Nemam taj gard, ne dizem maske, ograde ili zidove...(Vodolija nema vremena za to). Ne umem da se zastitim od bola. Da od pocetka veze razmisljam o kraju i tome sta ce biti kada raskinemo... pa izem ti tu vezu. Onda si sve vreme u grcu i nema opustanja i uzivanja. Sta bude bice i kako bude bice. Znam da je na kraju svake veze bol - mala ili velika svejedno, ali bol... i sta jos o tome ima da se razmislja. Bacanje vremena.
Buducnost sam zamisljala sa dve osobe do sada i to bas planirala tipa, ovde cemo ziveti, ovako ce izgledati soba... Znaci samo za dvojicu sam do sada htela da se udam. Za onog prvog sigurno necu (ispostavilo se dobrim to sto me je ostavio, jer ne bih spoznala mnoge stvari da sam ostala sa njim :wink: )i mada sam plakala kao kisa i bolelo je strasno sada mi je drago sto to sve nije bilo uzalud jer sto te ne ubije to te ojaca. Za ovog drugog cu se udati u septembru... :D .
A kada sam ovoliko zaljubljena... tacnije kada ovoliko volim kao sada menja se moj odnos prema njemu u smislu da skroz razmazim i mene i njega, i pokusavam da ga prilagodim sebi kao sto i sebe prilagodjavam njemu. Ne zelim da ga menjam jer se inace ne bih zaljubila u njega takvog, niti mogu sebe mnogo da menjam, ali obostrano doterivanje je neophodno u maloj kolicini. Mada kazu da sto si stariji teze se prave kompromisi. :? mislim da za pravu ljubav kompromisi uvek moraju da postoje i da ih ne treba napominjati.
Ista si kao ja.... Ali sam ja Riba u horoskopu, pa malo vise sanjarim, mastam, a i moje godine..
Pozdrav! :wink:
 
Snezna_kraljica:
bgrdr:
Sve je to uredu! Slazem se sa tobom! Prvo si ti i tvoj fakultet na listi prioriteta pa onda sve drugo! Medjutim, znam neke situacije, ne bas ceste, ali znam gde su se vencali dvoje mladih i ipak zavrsili fakultete i zive i dan danasnji srecno! Ne solim pamet, samo uvek predlazem ljudima da ne stavljaju na sebe nepotrebne barijere, jer na taj nacin mogu da uskrate sami sebi srecu! :lol:
Da, jeste, ali ponekad ne uspeju da zavrse, pogotov ako su razlicitih godina.
A pazi ovo - moj decko ima 23, zavrsio je fakultet upravo, ali kaze da nece pre 29-30 da se zeni. On je jedna hladna i racionalna osoba. I zaista - SVE planira. Bas bih volela da mu neka u buducnosti zaludi mozak, kad tako razmislja, pa da ga sutne posle... (ja za to nemam srca 8) )

Ma samo se ti opusti :!: Pusti vreme da ucini svoje :!: Ljubav je neverovatna kad se desi, a svakom se nekada desi! I nedelujes mi bas zadovoljna svojim deckom :wink: A sto se njega tice, racionalnost je vrlina, samo retko verujem da postoji :!: Posebno kad je ljubav u pitanju! Racionalnost i ljubav = balet i slon :!: :lol:
 
Snezna_kraljica:
Bas bih volela da mu neka u buducnosti zaludi mozak, kad tako razmislja, pa da ga sutne posle... (ja za to nemam srca 8) )

Da se razumemo! Mozda ce zvucati uobrazeno, ali... Ja u vezi volim strasno, nezna sam, savetujem, slusam njegove probleme, nikad ne prigovaram sto se ne vidjamo cesce, niti sto on ponekad otkaze vidjanje zbog ucenja (doduse, i ja to cesto radim). Neka druga na mom mestu bi mu dusu pojela. Jedino - ljubomorna sam na poneku devojku, a sve zato sto je on hladno racionalan, ali to je zaista jedina mana. Znam kakve su moje drugarice i kako prolaze u zivotu.
Propisno sam se ishvalila - poenta je - kad on ne vidi da sam mu ja dobra - e, nek mu naidje neka rospija da ga nauci pameti!
Znam da sam zla, ali - ne podnosim nepravdu, a ovo je pitanje casti. Volim kada se ljudi "prosvetle" :twisted:
Ako sam nekoga iznervirala ovom odom sebi, onda se izvinjavam, od pocetka sam govorila kako sam sujetna osoba. Ali, imam osnova da tako mislim.

A svojim deckom sam zadovoljna, pazljiv je on i nezan sa mnom, ali nema u njemu zelje za necim neobicnim, novim. O, Boze! Nisam verovala da cu ovo ikada reci... Postajem grozna osoba...
On mi sada ovakav ne smeta. I volim ga stvarno. Takav je kakav je, volim ga, povremeno ce mi biti zao sto nije malo drugaciji, ali necu i ne zelim da ga menjam, dok god me voli, postuje. I on voli racionalno. Zaista je takav. Nijedna osoba na svetu nije slicna njemu, ali on je stvarno iskreno takav.
 
bgrdr:
Snezna_kraljica:
bgrdr:
Sve je to uredu! Slazem se sa tobom! Prvo si ti i tvoj fakultet na listi prioriteta pa onda sve drugo! Medjutim, znam neke situacije, ne bas ceste, ali znam gde su se vencali dvoje mladih i ipak zavrsili fakultete i zive i dan danasnji srecno! Ne solim pamet, samo uvek predlazem ljudima da ne stavljaju na sebe nepotrebne barijere, jer na taj nacin mogu da uskrate sami sebi srecu! :lol:
Da, jeste, ali ponekad ne uspeju da zavrse, pogotov ako su razlicitih godina.
A pazi ovo - moj decko ima 23, zavrsio je fakultet upravo, ali kaze da nece pre 29-30 da se zeni. On je jedna hladna i racionalna osoba. I zaista - SVE planira. Bas bih volela da mu neka u buducnosti zaludi mozak, kad tako razmislja, pa da ga sutne posle... (ja za to nemam srca 8) )

Ma samo se ti opusti :!: Pusti vreme da ucini svoje :!: Ljubav je neverovatna kad se desi, a svakom se nekada desi! I nedelujes mi bas zadovoljna svojim deckom :wink: A sto se njega tice, racionalnost je vrlina, samo retko verujem da postoji :!: Posebno kad je ljubav u pitanju! Racionalnost i ljubav = balet i slon :!: :lol:
-postoji samo je svi drugacije tumace :lol:
 
Snezna kraljica::
Iskreno neverujem u to da neko ko je zadovoljan svojim ljubavnim zivotom, vreme provodi bas na ovom forumu! Ali to nema veze! To je super sto si ti razumna dama, i trebalo bi da se to ceni! Ali sta da se radi, ako ta racionalnos vodi ka pocetku a ne ka cilju :?: Mislim da to i nije neka perspektiva :!: :lol:
 
bgrdr:
Snezna kraljica::
Iskreno ne verujem u to da neko ko je zadovoljan svojim ljubavnim zivotom, vreme provodi bas na ovom forumu! Ali to nema veze! To je super sto si ti razumna dama, i trebalo bi da se to ceni! Ali sta da se radi, ako ta racionalnost vodi ka pocetku a ne ka cilju :?: Mislim da to i nije neka perspektiva :!: :lol:
A, joj... :oops:
Ma ja sam super zadovoljna, ljudi! Budite srecni zbog mene! :wink:
Ali, mi se vidjamo 2 puta nedeljno, ili redje, sad su ispiti, ucenje, i onda se zanimam na forumu.. (a i volim da citam tudje probleme) A videcemo se u petak. Nije to zbog nezadovoljstva, veruj mi!
Pozdravljam te, i pozivam sve da se vrate temi, i izvinjavam se sto sam napravila toliku digresiju u pravcu svog ljubavnog zivota...
 

Back
Top