Opeth...

Limunovo_Drvo

Veoma poznat
Poruka
13.737
Opeth-logo-dark.jpg

Jedna meni veoma draga grupa...
Progressive metal...Šveđani...

da ne budalim dalje:
 
slozio bi se da nije progressive ovo, a nije ni metal vecina pjesama sto sam pogledao. Btw. progressive rock postoji, progressive metal ne, i treba izbjegavati upotrebu tog termina - termina progresivni rok, jer je jako nedefinisan. Naprimer: progresivni rok moze da bude zesci nego bilo koji metal. Obicno se za stvar za koju se nemoze odrediti pravac muzicki kaze da je "progresivna". Isto tako za stvari koje su predugacke (od pola sata) itd.

Ako nisam u pravu neka me neko ispravi.
 
Nazalost, moram da te ispravim. Progressive metal itekako postoji, i jako je slican power metalu. A upravo je nastao od progresivnog rocka. Uzmi preslusaj npr Dream Theater, oni su cist progresiv.
I inace, u zadnje vreme se sve to trpa u isti "kosh", da tako kazem, i za bendove koji sviraju taj zanr se kaze da su power/prog.
 
Cist pop? Mozda si naleteo na neku krsh pesmu... Probaj da nadjes Edguy onda (avantasia je drugi bend frontmena)..
A sto se tice razlike izmedju hard rocka i metala... Pa to je nebo i zemlja. Pogotovo kada poredis hard rock tipa AcDc, GNR islicno sa ekstremnim metalom (death/black i sl).
Hard rock moze da se poredi npr sa klasicnim Heavy metalom (a la mejdeni, dzudasi i slicno). Hevi je mnogo agresivniji, mnogo su jace melodije, bubnjevi su izrazeniji, gitare brze i jace... Uzmi preslusaj pa vidi i sam.
Neka spona izmedju hard rocka i hevija bi bio Glam Metal, koji ja licno ne volim. Tu spadaju Cooper, Dokken, Mötley Crüe i slicni...
 
Opeth je progressive, nije ni death ni doom. Get your facts straight.

Nije moj stil, ali blackwater park ima svoje momente. Vishe mi se svidjalo shta je Mikael radio sa katatonijom u brave murder day.
 
Cist pop? Mozda si naleteo na neku krsh pesmu... Probaj da nadjes Edguy onda (avantasia je drugi bend frontmena)..
A sto se tice razlike izmedju hard rocka i metala... Pa to je nebo i zemlja. Pogotovo kada poredis hard rock tipa AcDc, GNR islicno sa ekstremnim metalom (death/black i sl).
Hard rock moze da se poredi npr sa klasicnim Heavy metalom (a la mejdeni, dzudasi i slicno). Hevi je mnogo agresivniji, mnogo su jace melodije, bubnjevi su izrazeniji, gitare brze i jace... Uzmi preslusaj pa vidi i sam.
Neka spona izmedju hard rocka i hevija bi bio Glam Metal, koji ja licno ne volim. Tu spadaju Cooper, Dokken, Mötley Crüe i slicni...

aha, hvala. Al po toj logici je pjesma "Kad bi bio bijelo dugme" progresivni metal?
Posto GnR i AcDc su kazes hard rok, onda je i bd. hard rok.
 
Ja ih volim poslusati.
xD
Vecina pesmi im traje vise od 10min. al dobre su
In My Time Of Need je zakon pesma...tuzna al bas mi se svidja.
Black Rose Immortal traje cak 20 min. Ima li neka da traje duze? :lol:
Danas sam je slusala i uzivala sam, muzika mi je odlicna a i glas pevaca.
 
BD je chobanski rock. Tebi AcDc i BD imaju jednako jake pesme?

Kako koja, nemozes tako gledat. Neka pjesma od AcDc ili instrumentala je manje zestoka od neke od BD, neka od BD je manje zestoka od neke od AcDc. To sto neko koristi jacu distorziju ne znaci da mu je muzika "Zesca", ima i Marinko Rokvic u jednoj pjesmi dobru distorziju jbg. pa ipak necu reci da je to hevi metal.
 
Nema mog posta...:P
Volim ih slusati, naravno.
Vecina njihovih pesama traje vise od 5-10 minuta. xixi
In My Time Of Need je zakon pesma ...tuzna je al meni se bas svidja
Black Rose Immortal mie najnaj od njih, pesma traje cak 20min... danas sam je slusala i juce i... odlicna je nema sta...eh.
Imaju li neku jos duzu od 20min.? :lol:
 

Back
Top