POD PLAŠTOM HUMANITARNOG APELA , B92 UGROŽAVA ZDRAVLJE NAŠE DECE !

ogi...

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
101
Apelom za kupovinu Unicefovih poklon paketića , B 92 na najneodgovorniji način dovodi u pitanje zdravlje najsiromašnije , kao i najugroženije dece u Srbiji .
Naime , ukoliko otvorite bilo koji od ovih Unicefovih paketića , između ostalog videćete igračke bez bilo kakve vrste deklaracije na njima . U pitanju su edukativni materijali , školski pribor , lutke , automobili ,knjige i sl .
Igračkama je nemoguće utvrditi zemlju porekla , kao i hemiski sastav jer na sebi nemaju deklaracije koje su propisane zakonom .
Upravo zbog toga je teško odrediti da li su u pitanju igračke koje su zabranjene na tržištu EU , zbog hemiskog sastava koji ugrožava zdravlje dece .
Takve poklon paketiće , pod plaštom apela humanitarnog karaktera B 92 ima nameru da prosledi deci na Kosovo i Metohiju , deci bez roditeljskog staranja , kao i deci ometenoj u razvoju širom Srbije .
Takođe je iznenađujuće neodgovorno ponašanje poslanika DS -a , koji su podržali B 92 u ovoj akciji i kupili ove poklon paketiće .
Zanima me da li su tako neodgovorni kada su u pitanju njihova deca , da li svojoj deci kupuju i poklanjaju igračke bez deklaracije o hemiskom sastavu , i zemlji porekla.
Svuda u EU su takve igrače ili roba zakonom zabranjene.
Pa ako želite u EU pooštrite kontrole na tržištu dečijih igračaka,
kao i robe koja je opasna po zdravlje dece .
Bez bilo kakve vrste zluradosti , sve ovo je jako , jako neodgovorno ,
da ne kažem nešto gore ....
 
'Pozajmicu' jedan post sa druge teme, koji na najbolji nacin govori o navedenim opasnostima :
EU izašla sa spiskom štetnih dečjih artikala
Opasne igračke u našim prodavnicama
igracke_v.jpg

Gumene igračke koje se kupuju u kineskim prodavnicama, uverili su se novinari, gotovo u 90 odsto slučajeva nemaju nikakvu deklaraciju, što je sasvim dovoljno da tržišna inspekcija reaguje.
- Tržišna inspekcija u poslednjih deset dana u svim većim gradovima Srbije kontroliše prodavnice igračaka. Kada akcija bude u potpunosti završena izaći ćemo sa podacima o broju kontrola, zaplena i prekršajnih postupaka - rečeno nam je u Ministarstvu trgovine uz napomenu da inspektori kontrolišu samo deklaraciju, a da ne sprovode zdravstvenu kontrolu.
Ipak, kako nezvanično saznajemo, iskustva inspektora pokazuju da većina štetnih igračaka stiže u Srbiju bez deklaracije.
igracke-tabela.jpg

Sudeći po rezultatima analiza koji mogu da se nađu na sajtu RAPEX-a, sistema Evropske unije za brzo upozoravanje na sve opasne proizvode široke potrošnje, hemijski neispravne igračke uglavnom stižu iz Kine i sa Tajlanda. Boje gumenih igračka za kupanje, glodalica, zvečki ili automobilčića najčešće kriju nedozvoljene koncentracije olova i hroma, dok se u senkama, karminima i slagalicama nalaze neke druge hemikalije među kojima je i ftalat DEHP.


Opširnije o ovim dramatičnim momentima na:
http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=24106
http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=5487
i mnogo drugih...
http://forum.krstarica.com/threads/187520&page=2
 
B92 ugrožava srpsku decu paketićima za Novu Godinu:shock::shock:
pa prepune prodavnice igračaka sumnjivog porekla, koje svaki dan gledamo na rafovima čega sve ne i sad B92 "ubija" decu igračkama bez deklaracije.
Meni je iskreno žao, što neko misli da se humanitarna akcija može odraditi kupovinom brendiranih barbika i diznijevih junaka, ali za to nema para.
 
B92 ugrožava srpsku decu paketićima za Novu Godinu:shock::shock:
pa prepune prodavnice igračaka sumnjivog porekla, koje svaki dan gledamo na rafovima čega sve ne i sad B92 "ubija" decu igračkama bez deklaracije.
Meni je iskreno žao, što neko misli da se humanitarna akcija može odraditi kupovinom brendiranih barbika i diznijevih junaka, ali za to nema para.

Ej,ali meni se cini da je ova tema postavljena da bi se jos malo pljuvalo po domace izdajnickoj nam televiziji...
Cist makijavelizam...:roll:
 
Та телевизија је, на жалост, доиста врло.. хм... субјективна. "Нагиње" на једну страну.

Али, онако доста увијено, и перфидно, тако да, није увек лако из прве запазити.

Али, заправо, то се уз само мало пажљивије слушање врло лако примети.

Ако то кажем ја, која, зна се, увек тежи објективности...

А, тек, ако то приметим, у ствари, доиста више слушањем из позадине, јер, како рекох, ТВ углавном уопште не гледам "активно"...
 
Та телевизија је, на жалост, доиста врло.. хм... субјективна. "Нагиње" на једну страну.

Али, онако доста увијено, и перфидно, тако да, није увек лако из прве запазити.

Али, заправо, то се уз само мало пажљивије слушање врло лако примети.

Ако то кажем ја, која, зна се, увек тежи објективности...

А, тек, ако то приметим, у ствари, доиста више слушањем из позадине, јер, како рекох, ТВ углавном уопште не гледам "активно"...

Da eto vidis kako se svi odmah "hvataju" da objasnjavaju B92 program...
Tema je vesto postavljena da bi se opet raspravljalo o doticnoj televiziji,a cinjenica je da je takvih igracaka mnogo i u obicnim prodavnicama igracaka,eto i u UNICEFovim paketicima koje promovise B92(iako ne branim B92,mogla ih je promovisati bilo koja TV stanica,ali tad to ovde ne bi bilo komentarisano)
 
A meni se čini da je ova tema postavljena da bi se pozvali na odgovornost oni koji svojim neodgovornim ponašanjem ugrožavaju zdravlje bilo koje dece , i to pod plaštom humanosti .
Evo Soko Stark i pojedine privatne firme su donirali pomoć u slatkišima za ovu decu , i gle čuda na njima piše i zemlja porekla i sastav materije , a nisu neki brend ...
Zašto ste podržali neodgovornu akciju B 92 , u pitanju su deca ?!
Gospodo demokrate , hoćete u EU a ne poštujete njihove zakone ? :???:
 
Da eto vidis kako se svi odmah "hvataju" da objasnjavaju B92 program...
Tema je vesto postavljena da bi se opet raspravljalo o doticnoj televiziji,a cinjenica je da je takvih igracaka mnogo i u obicnim prodavnicama igracaka,eto i u UNICEFovim paketicima koje promovise B92...:roll:
Ја сам и рекла, да је ово с пакетићима у ствари мање битно, него неке друге ствари у вези с том ТВ.

За коју и даље тврдим то што тврдим.

Она је на посебан, врло суптилан и перфидан начин начин, на много начина - доиста - противсрпска.

А не видим зашто се о њој не би смело расправљати, као о било чему другом.

Можда, на посебној теми.

Али, кад је већ ово било ту, зашто да не искористим прилику рећи?
 
Неко ХИТНО треба да однесе пакетић са играчкама у Градски завод за здравствену заштиту И ЗАТРАЖИ ХИТНО ИСПИТИВАЊЕ - или њима можда послати мејл. Ово је ужас!

Замислите само да се испостави да су играчке штетне по здравље деце - па неког стварно треба обесити на Теразијама!
 
Pa to su igracke koje prave nasa braca Kinezi na cije su izvozne uspehe patriote izdrkavale nas drugoj temi pre neki dan ,ne bi valjda oni ucinili tako nesto ?:-?

Kako onda objašnjavaš činjenicu da se igračke proizvedene u Italiji , Nemačkoj , Finskoj , Estoniji upravo nalaze na listi zabrane robe za tržište EU, kao štetne po zdravlje dece .
I zaista nije bitno čijoj deci su namenjene , ni šiptarskoj ni kineskoj .....
Samo je jako ružno , ponižavajuće i krajnje neodgovorno da neko pod izgovorom humanosti šalje ovakve igračke srpskoj deci na KiM , i deci bez roditeljskog staranja, poražavajuće zaista ...
 
Неко ХИТНО треба да однесе пакетић са играчкама у Градски завод за здравствену заштиту И ЗАТРАЖИ ХИТНО ИСПИТИВАЊЕ - или њима можда послати мејл. Ово је ужас!

Замислите само да се испостави да су играчке штетне по здравље деце - па неког стварно треба обесити на Теразијама!

Koliko se sećam ti imaš neki plastični pištolj sa gumenim srelicama kojim gadjaš moje postove na monitoru...

p.s. izvinjavam se na off-u, neću više, samo sam jako zabrinut :D
 
Pa znam da je u severnobanatskom okrugu ovih dana pocela da radi neka republicka inspekcija koja kontrolise iskljucivo kineske radnje gde se prodaju i igracke izmedju ostalog u Senti ,Kikindi ,Coki ,Knezevcu ... i to sam bas danas cuo .Mada u pravu si ti da nije bitno ni cije su igracke ni cijoj su deci namenjene ali je debilno sada dovoditi B92 u vezu sa nekom mmracnom zaverom protiv nevine decice samo zato sto skupljaju poklone za decu Kosova .Moja baba je skupljala i nosila godinama poomoc u Kolo srpskih sestara i nikad nisu gledali ni proveravali kakve su igracke ili bilo koja druga roba u pitanju bilo ko da ih je doneo vec su ih skupljali i slali .Sta je trebalo da na B92 urade hemijsku analizu svake igracke pa da ih onda tek salju ,pogotovo sto su to paketi dobijeni od UNICEFa za koje bi trebalo da budu odgovrne UN i ta njihova podorganizacija ili carinski organi Srbije, a ne B92.
 
Pa znam da je u severnobanatskom okrugu ovih dana pocela da radi neka republicka inspekcija koja kontrolise iskljucivo kineske radnje gde se prodaju i igracke izmedju ostalog u Senti ,Kikindi ,Coki ,Knezevcu ... i to sam bas danas cuo .Mada u pravu si ti da nije bitno ni cije su igracke ni cijoj su deci namenjene ali je debilno sada dovoditi B92 u vezu sa nekom mmracnom zaverom protiv nevine decice samo zato sto skupljaju poklone za decu Kosova .Moja baba je skupljala i nosila godinama poomoc u Kolo srpskih sestara i nikad nisu gledali ni proveravali kakve su igracke ili bilo koja druga roba u pitanju bilo ko da ih je doneo vec su ih skupljali i slali .Sta je trebalo da na B92 urade hemijsku analizu svake igracke pa da ih onda tek salju ,pogotovo sto su to paketi dobijeni od UNICEFa za koje bi trebalo da budu odgovrne UN i ta njihova podorganizacija ili carinski organi Srbije, a ne B92.

Naravno, zamisli da je akciju organizovao Palma. Ovde bi bio slavljen.
 
Неко ХИТНО треба да однесе пакетић са играчкама у Градски завод за здравствену заштиту И ЗАТРАЖИ ХИТНО ИСПИТИВАЊЕ - или њима можда послати мејл. Ово је ужас!

Замислите само да се испостави да су играчке штетне по здравље деце - па неког стварно треба обесити на Теразијама!

e da ti znas koliko ste vi radikali stetni po zdravlje ne samo dece nego svog normalnog na planeti...pa opet niko nikoga ne besi...ups...vi biste besili sve...:roll:
 
Pa to su igracke koje prave nasa braca Kinezi na cije su izvozne uspehe patriote izdrkavale nas drugoj temi pre neki dan ,ne bi valjda oni ucinili tako nesto ?:-?

da znas.....odmah sam se setio onih izjava da od kineza treba kupovati zato sto imaju jeftino, dobro kvalitetno, a takodje su i moralno podobni.....

e pa eto vam sad te kineske robe....
 
ako zakon kazhe da svaka igrachka mora da ima informacije o tome kakve hemikalije sadrzhi, onda treba prosto dojaviti nadlezhnoj sluzhbi da su te igrachke neproverene i da to treba srediti.

a ako se ovaj incident koristi za napljuvavanje B92 samo zbog njihovih politichkih stavova, i optuzhivanje za pokushaj trovanja, a sve preko 'zdravlja dece' i ostalih stvari po kojima ja lako mogu da prepoznam da se radi o kvazi-moralistichkom, ispolitizovanom sra.nju, onda je to jadno da jadnije ne mozhe biti.
 

Back
Top