EX YU FUDBAL

trekopp

Obećava
Poruka
79
Ajmo malo o pravim stvarima.Vreme sporta i razonode, velika četvorka, Poljud, Grbavica,Real sa Nišave,Indirekt, Šajber,Dzaja itd...Liga SFRJ je početkom 80 -ih bila rangirana pre Italijanske.Bilo je tu svega i svačega,bila je to prava stvar.
 
Zanimljivo...ima tu dosta stvari što sam zaboravio i nije loše podsetiti se.....ali ni ovaj lik što je sve ovo pravio izgleda da ni on baš nije siguran za neke utakmice ili situacije na pojedinim utakmicama.....sve u svemu dobro je imati ove podatke i prisetiti se tada naše stare juge.....neka vide kako je mogla tada da se osvoji titula i sa 10 poraza u prvenstvu ili da Zvezda kada je osvajala Kup Evropskih Šampiona izgubi kući od prosečnog Proletera iz Zrenjanina.
 
Zanimljivo...ima tu dosta stvari što sam zaboravio i nije loše podsetiti se.....ali ni ovaj lik što je sve ovo pravio izgleda da ni on baš nije siguran za neke utakmice ili situacije na pojedinim utakmicama.....sve u svemu dobro je imati ove podatke i prisetiti se tada naše stare juge.....neka vide kako je mogla tada da se osvoji titula i sa 10 poraza u prvenstvu ili da Zvezda kada je osvajala Kup Evropskih Šampiona izgubi kući od prosečnog Proletera iz Zrenjanina.

Lik se potrudio, ali ne moze statistika da docara atmosveru koja je vladala svim ovim prostorima. Nijedan klub velike cetvorke nije imao sigurne bodove u gostima. Zvezda je bila prvak pa je gubila u Mostaru 5:0. Ima legendarnih utakmica i legendarnih igraca koih se valja podsetiti.
 
Ili kada je Zvezda izgubila od Vardara 5:0 i Partizan od Olimpije 6:1 ili 6:0.
Milina je bilo sedeti pored radio prijemnika i nedeljom slušati vreme sporta i razonode i slušati kako se koji reporter javlja sa stadiona.
Bilo je stvarno likova od reportera koji su ostavljali posebnu draž tog slušanja.Npr.Edo Peci sa Poljuda kada se javlja ili kada je pokojni Vladanko Stojaković prenosio derbi utakmice.Kažu da Vladanko nije mogao da prenosi derbi ako pre toga pošteno ne nalije glavurdu vatrenom vodom. :lol:
 
Secam se da za vreme nedeljnog rucka niko nije smeo da se javi.Samo se slusao radijo.U reprezentaciji su igrali i likovi iz Veleza(Tuce, Kajtaz),Rijeke(Gracan), Dinama Vinkovci (Halilovic),Sarajeva, Zelje,i ,,,,,,,,,,,,!!!!!!!.Bilo je likova za koje sira javnost nikad cula a i dan danas su velike legende. Setite se Nikole Nikica ,Predraga Pasica, Ivana Gudelja,Rajka Janjanina .........I dan danas sa svojom ekipom vise pricam o tim vremenima nego o trenutnoj situaciji.Cini mi se da nije ove kladionice nebi ni znao ko i gde igra fudbal.
 
Ili kada je Zvezda izgubila od Vardara 5:0 i Partizan od Olimpije 6:1 ili 6:0.
Milina je bilo sedeti pored radio prijemnika i nedeljom slušati vreme sporta i razonode i slušati kako se koji reporter javlja sa stadiona.
Bilo je stvarno likova od reportera koji su ostavljali posebnu draž tog slušanja.Npr.Edo Peci sa Poljuda kada se javlja ili kada je pokojni Vladanko Stojaković prenosio derbi utakmice.Kažu da Vladanko nije mogao da prenosi derbi ako pre toga pošteno ne nalije glavurdu vatrenom vodom. :lol:

Edo Peci je i dan danas veoma energican kad izvjestava sa Poljuda..

Ovo je veoma zanimljiva tema i bas bi htio saznati sto vise o tome kakaav se nogomet ovdje igrao prije..imam recimo uvid u vjecite derbije jer sam gledao puno emisija o tome ali konkretno me zanima bas kako je to nekad izgledalo..
 
NAGRADNO PITANJE:

Mače s Morače- Dejo Savićević
Lane s Korane - Dragiša Binić
Ban Boban
Šećer cuker i kompjuter- Davor Šuker
i još mnogi drugi biseri izlazili su iz usta pokojne legende...?
 
NAGRADNO PITANJE:

Mače s Morače- Dejo Savićević
Lane s Korane - Dragiša Binić
Ban Boban
Šećer cuker i kompjuter- Davor Šuker
i još mnogi drugi biseri izlazili su iz usta pokojne legende...?


'lane sa korane'' je za onoga ..:think:zaboravio sam mu ime,igrao za dinamo ,pa presao u zvezdu,iz karlovca je..

''lepa varka - mlinarica marka'':lol:

i mladen delic je bio legenda '' ..radanovic..radanovic..ma ljudi jel to moguce..'
 
da li se neko seca onog secerbegovica iz slobode(tuzla)?

kakav je to dribler i talenat bio..levo krilo ,ja mislim:klap:
ali kad je sezona pecenja rakije,covek ladno ne dolazi na tekme:rotf:..o treninzima da ne pricamo:rotf:
kakv je to car bio:klap:
a cim se vrati,odma je u prvom timu..:lol::lol:
i niko nemoze loptu da mu uzme pola sata:worth:
to su dugo skrivali od javnosti..satro uvek bio povredjen po 2-3 nedelje:lol::lol:tek ga je kasnije neki saigrac otkucao novinarima:confused:

kad sam vec kod tuzle:D
bili smo u tuzli(grobari) negde '87-89..ne secam se tacno...
oni tamo nisu imali organizovane navijace..samo aplauzi i ono uaaaaaa:D
i negde na pola tekme neko baci dimnu bombu na teren sa njihove strane :eek:,
i cujes posle glas sa razglasa '' moli se safet ......(zaboravio prezime) da ne baca dimnu bombu'':hahaha::rotf::rotf::rotf:
oni znaju ko je , imenom i prezimenom:rotf::rotf::rotf:
mi smo posle pola sata skandirali njegovo ime:rotf::rotf: i prezime:hahaha:

lepa vremena i strava zezanje tih godina:ok:
 
'lane sa korane'' je za onoga ..:think:zaboravio sam mu ime,igrao za dinamo ,pa presao u zvezdu,iz karlovca je..

''lepa varka - mlinarica marka'':lol:

i mladen delic je bio legenda '' ..radanovic..radanovic..ma ljudi jel to moguce..'

Da da imaš pravo zayebo sam se...riječ je o legendarnom Bori Cvetkoviću, za kojeg su kružile glasine da je mrtav pijan znao dolazit na tekme.
 
Kad vidim vas kako slatkrecivo pricate o ex yu fudbalu prosto mi zao sto nisam to dozioveo...samo nastavite, zanimljivi ste :)
I treba da ti je žao. U Jugoslaviji je prosečna poseta na utakmicama bila oko 30.000. Na Velikim derbijia (Zvezda,Partizan, Hajduk,Dinamo) 60.000. Večiti Derbi nije nikada bio ispod 80.000. A dolazilo se organizovano vozovima, autobusima, automobilima. Beograd je pre i posle utakmice bio u totalnom kolapsu. Nije mogao ni tramvaj da prodje ulicom JNA, niti Nemanjinom. Kroz Maršala Tita niti automobili niti trolejbusi.:cry: :cry: :cry:
 
Vojvodina je pre imala najjbolje fudbalere davne 80 na primer,Sinisam Mihajlovic [Miha] tada je Vosa igrala mnogo jace nije se predavala,e to je bio pravi fudbal svaki slobodan udarac Miha puca i svaki da ali pored Mihe tu su bili i jos mnogo jaci igraci Vose
 
Vojvodina je pre imala najjbolje fudbalere davne 80 na primer,Sinisam Mihajlovic [Miha] tada je Vosa igrala mnogo jace nije se predavala,e to je bio pravi fudbal svaki slobodan udarac Miha puca i svaki da ali pored Mihe tu su bili i jos mnogo jaci igraci Vose


A gdje si ti baš golobradog Mihajlovića iz tadašnje generacije prvaka Jugoslavije?:confused:

A Kartalija, Tanjga, Vorkapić, Mijucić i kralj Miloš Šestić??? Pa Sinke nije još ni nos obrisat znao tada
 
I treba da ti je žao. U Jugoslaviji je prosečna poseta na utakmicama bila oko 30.000. Na Velikim derbijia (Zvezda,Partizan, Hajduk,Dinamo) 60.000. Večiti Derbi nije nikada bio ispod 80.000. A dolazilo se organizovano vozovima, autobusima, automobilima. Beograd je pre i posle utakmice bio u totalnom kolapsu. Nije mogao ni tramvaj da prodje ulicom JNA, niti Nemanjinom. Kroz Maršala Tita niti automobili niti trolejbusi.:cry: :cry: :cry:

Evo jedna zanimljivost...rekord na Maksimiru oboren je (64.000 ljudi) u susretu koji uopće nije igrao Dinamo, a ni repka!:eek: Zagreb i Osijek igrali su kvalifikacije za ulaz u prvu ligu, Zagreb je ušao, a priča kaže da su Zagrebovi igrači ubadali osječane špenadlama u prekidima i imali sliku golmanove žene te ga provocirali brutalno.:rotf:
To je bila generacija fajtera Močibob, Rukljač, Smolek i društvo i priča se da su nekog suca zatočili 3 dana negdje na Sljemenu!:rotf: Njima se ziher ne bi dogodilo ko ovim današnjim plačipyčkama da se u*****ju u gaće kad se BBB pojave na treningu. Razbucali bi ih po maksimirskoj šumi ko one majmune iz Zoološkog!
 
Kako bi bilo dobro kad bi napravili regionalnu ligu kao u basketu, kakav bi to fudbal bio,odmah bi nam ojacali i klubovi a i reprezentacije. Zivim za taj dan. Nazalost bio sam klinac kad su se te tekme igrale i mogu samo da slusam price i uzivam. Pozdrav svima
 

Back
Top