Kult ličnosti... Adolf Hitler

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Šakal

Elita
Poruka
17.385
Hm, ne kao istorijska... već kao kultna ličnost prošlog veka... Mnogi su ga gotivili... mnogi ga i danas gotive... Tokom svog života je pokazao prilično veliko interesovanje za ličnost i delo Đizaza Krajsta... Gotivio onostrano i na neki blesav način verovao u Božidara... Sad, dobro su nam poznate njegove ideje o ''čistom'' društvu... metode takođe... Da je kojim slučajem malo manje zagrizao a potom pobedio i malo više vladao... zanima me, da li bi danas društvo stvarno bilo zdravije... poštenije... čistije... slobodnije... Da li bi neke njegove ideje koje usput budi rečeo i nisu bile toliko loše ipak promenile lice i naličje planete... Da li bi imali problem nestanka bele rase i da li bi danas bili suočeni sa problemom globalnog zagrevanja kao i nestankom civilizacije kakvu danas poznajemo...
Ajd sad, opušteno i brez pljuvanja...:lol:
 
Da je Hitler gotivio vjeru u Isusa Krista on nebi prvo napao Poljsku, najkršćanskiju zemlju
u Europi i istrebljivao židove. On je bio sin sotone

Hm, pa nemam pojma, ćale mi nije pričao da imam brata...:lol:
Al' ti je primer... tj. razlog... Poljska... u srcu...:lol: Da je istrebljivao Jevreje... ti sigurno onu temu na politici ne bi postavio... pričam o Jevrejima na vlasti u NDH... doduše, možda je tu temu neki drugi kroat postavio... nije bitno, bitne su informacije... Jeste ih tamanio... ali nije to poenta ove priče... o tome možemo kasnije...
Btw. nisam rekao da je gotivio veru već lik i delo... to malo menja situaciju... kao i tok...
 
Ja mislim da su sve ideologije dobro postavljene samo je greska u tumacenju...i sa nacizmom je isti slucaj...ako cemo iskreno i komunizam je ideoloski korektan...
Problem predstavljaju vodje , Hitler je totalno omasio nacin...a i svi ostali...jbg.
Bas nezgodna tema...svaka cast...:D
 
Hm, ne kao istorijska... već kao kultna ličnost prošlog veka... Mnogi su ga gotivili... mnogi ga i danas gotive... Tokom svog života je pokazao prilično veliko interesovanje za ličnost i delo Đizaza Krajsta... Gotivio onostrano i na neki blesav način verovao u Božidara... Sad, dobro su nam poznate njegove ideje o ''čistom'' društvu... metode takođe... Da je kojim slučajem malo manje zagrizao a potom pobedio i malo više vladao... zanima me, da li bi danas društvo stvarno bilo zdravije... poštenije... čistije... slobodnije... Da li bi neke njegove ideje koje usput budi rečeo i nisu bile toliko loše ipak promenile lice i naličje planete... Da li bi imali problem nestanka bele rase i da li bi danas bili suočeni sa problemom globalnog zagrevanja kao i nestankom civilizacije kakvu danas poznajemo...
Ajd sad, opušteno i brez pljuvanja...:lol:

Eh, šta bi bilo kad bi bilo..
Čovečuljak smešnog izgleda koji je napravio pošast u XX veku. Neoromantičarsku ideju o buđenju nacije izvitoperio je u bolesnu fiksaciju da je njegova, arijevska nacija bogom dana da vlada svetom. Egomanijak, kao i svaki diktator. Što je najgore, bio je dovoljno harizmatičan da "zarazi" i svoje manje uspele klonove po evropskim državama.
Eugenika, holokaust - to su bili njegovi ciljevi i sredstva.
Sve drugo, ma koliko dobro bilo, pada u senku ovog, gore navedenog.
Ne bi taj promenio lice i naličje planete na bolje.
Gledao bi u Tarot karte, zvezde i kristalnu kuglu - čemu je, koliko je poznato, bio sklon. Rešavanje "problema" prepustio bi nekom novom Gebelsu, Geringu ili Mengeleu.

Bela rasa - ako i izumire - ne izumire zbog neke bolesti, već zato što se meša sa drugim rasama. Mešanje rasa nije fatalno po ljudsku zajednicu; možda će biti manje prirodnih plavuša, ali će zato biti više lepših ljudi.

Kada god pomislim na Hitlera, s blagom gorčinom se setim Čaplina u ulozi Velikog Diktatora.
Da nije smešno, bilo bi tužno (i ružno).
 
Kada god pomislim na Hitlera, s blagom gorčinom se setim Čaplina u ulozi Velikog Diktatora.
Da nije smešno, bilo bi tužno (i ružno).

pa, tako je, borac....ipak, mora se priznati da ima puno danas takvih kao hitler....samo se prikrivaju. mislim da je šakal hteo da fantaziramo na tu temu.
 
zeleo je sve i to odmah.
cek malo to nije za njega.:-)
Zna se da je mali brka bio opsjednut okultnim
bas ima jedan kul dokumentarac
koji govori o tome kako je Adolf
imao grupu telepata
koji bi na svakom njegovom govoru
sjedeli iza njega
(e sad ide z.ajebani dio)
i slali sugestije snagom uma u pravcu mase.
 
A ajmo malo o saveznicima... :D
Iskreno, saveznici su veci smradovi od Nemaca... Cak sta vise... Nemci uopste nisu smradovi...
Jel' nas lepo ljudi pitali jel' ce te sa nama... Mi kazemo hocemo...
Sve zemlje oko nas za Nemce... kool... A onda odjednom... nasem narodu dune da prave revoluciju... (ili su mozda malkice krivi za to Rusi i Englezi)...
I nista onda... Hica se naljuti na nas... i opali nam par samarcina sto se zebavamo...

Jednom glup narod, uvek glup... Nikad ne ume da uradi nesto u svoju korist...

Naravno... ovo je moje misljenje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top