Sve o Dreamboxu

dream_multimedia.jpg


Njemački proizvođač Dream Multimedia GmbH neće više biti odgovoran za prodaju i distribuciju proizvoda marke Dream. Štaviše, tvrtka je već pronašla novog distribucijskog partnera.

Važno je dodati, da će Dream Multimedia i dalje pružati podršku i servis za proizvode marke Dream.

Ovaj korak je poduzet kako bi se omogućilo firmi Dream Multimedia da brže i fleksibilnije reaguje na dinamične tržišne uvjete, te pomogne u razvoju usluga i pruži tehničku podršku.

- Kako bi se osigurala učinkovita i jednostavna distribucija proizvoda marke Dream, mi ćemo stvoriti kompleksan program komunikacija između nas i naših vjernih, dugogodišnjih poslovnih partnera - stoji u izjavi tvrtke Dream Multimedia.
 
Pozdrav svim clanovima ovog foruma dobili ste jos jednog clana koji pojima nema oko Dream boxa . Da izlozim svoj problem kupio sam DM 800HD pvr za strimovanje kanala pa me interesuje dali nesto dobijam ako flashujem moj DM ili cloniram ili sta bih trebao da uradim da bih dobio kanale za gledanje samo da napomenem da nemam uslove za antenu .Zamolio bih clanove koji se razumeju u ovo da mi objasne sta i kako dalje. Unapred zahvalan....
 
Pozdrav svim clanovima ovog foruma dobili ste jos jednog clana.
Potrebna mi je mala pomoc oko dreamboxa.Kupio sam Dreambox 500s i rs232 kabali usb za rs232 instalirao driver medjutim nikako da se povezem. Naime kad otvorim program DCC za konekciju i proverim povezivanje nece.Izadje mi greska10057.Mozda nesto nisam dobro uradio.Internet mi je preko adaptera usb na kompu a na box treba lan.Moze li box da ima vezu na net preko rs232 null modema ili mora lan preko rutera?
Mozda zbog toga nece da se poveze.Ako moze neka pomoc.
Hvala...:zcool:
 
Pozdrav svim clanovima ovog foruma dobili ste jos jednog clana.
Potrebna mi je mala pomoc oko dreamboxa.Kupio sam Dreambox 500s i rs232 kabali usb za rs232 instalirao driver medjutim nikako da se povezem. Naime kad otvorim program DCC za konekciju i proverim povezivanje nece.Izadje mi greska10057.Mozda nesto nisam dobro uradio.Internet mi je preko adaptera usb na kompu a na box treba lan.Moze li box da ima vezu na net preko rs232 null modema ili mora lan preko rutera?
Mozda zbog toga nece da se poveze.Ako moze neka pomoc.
Hvala...:zcool:

Pozdrav i dobrodosao
za povezivanje resivera i pc-a treba ti ako hoces da ubacujes softver program dreamup, ukoliko zelis samo da vrsis podesavanja najbolje ti je preko Lan mreze i preko Total comandera da to radis, to je najprostiji nacin ili pak dreambox centra
boks ne moze da ima net preko rs232 samo preko lan kabla
pozz
 
Poz.svim clanovima. Treba mi pomoc oko dreambox 500s. Kupio sam croseover kabal povezao dreambox i pc medjutim nece da nse poveze na ftp.Koristio sam filezila ftp i FlashFXP program medjutim nece.
Ovo mi izadje na fxp:
FlashFXP 4.2.3 (build 1771)
Support Forums http://forum.flashfxp.com
Winsock 2.2 -- OpenSSL 1.0.1c 10 May 2012
[R] Connecting to 192.168.0.8 -> IP=192.168.0.8 PORT=21
[R] Connected to 192.168.0.8
[R] Connection failed (Connection closed by server)
[R] Delaying for 120 seconds before reconnect attempt #1
[R] Retry attempt Aborted

Ako neko zna u cemu je problem ovde?
Da negresim ja mozda negde.:zcool:
 
Poz.svim clanovima. Treba mi pomoc oko dreambox 500s. Kupio sam croseover kabal povezao dreambox i pc medjutim nece da nse poveze na ftp.Koristio sam filezila ftp i FlashFXP program medjutim nece.
Ovo mi izadje na fxp:
FlashFXP 4.2.3 (build 1771)
Support Forums http://forum.flashfxp.com
Winsock 2.2 -- OpenSSL 1.0.1c 10 May 2012
[R] Connecting to 192.168.0.8 -> IP=192.168.0.8 PORT=21
[R] Connected to 192.168.0.8
[R] Connection failed (Connection closed by server)
[R] Delaying for 120 seconds before reconnect attempt #1
[R] Retry attempt Aborted

Ako neko zna u cemu je problem ovde?
Da negresim ja mozda negde.:zcool:

prijatelju ocigledno da gresis
rekoh ti vec u predhodnom postu skini total comander to ti je najlakse ili preko dreambox control centra povezi se na resiver
povezujes se tako sto ubacis ip adresu u sam resiver razlicitu naravno od kompjutera i u dcc ubacis ip od resivera i eto povezivanja.
posle toga mozes da radis sta god pozelis sa resiverom
pozz
 
Imam ja total comander ali nece a nece ni preko dcc-a. Koju god ip adresu da ubacim u risiver nece da se poveze ja o tome pricam.
D akle nece ni ftp ni dcc a na total comander neznam kako da ga nadjem. Obicno kad nesto povezem na pc vidim stvar na my comander a ovoga nema nigde Ip adresu za dm sam ubacio 192.168.0.8 a ip od pc je:192.168.0.10 i stalno izbacuje server prekinuo konekciju.
 
Moras da podesis parametre u TC
prvo kada otvoris tc ides na ftp pa na new conection
pa ovo dole
sesion stavis E1

host name;192.168.0.8 tvoju ip od boxa
user name root
pasword dreambox i to je to

posle odes na ftp pa na conect i pristupices svom boxu.
 
Pozdrav svima.
Uspeo sam da povezem dreambox 500s na ftp,nisam hteo da menjam image 4.2 gemini i uradio upload kanala preko dreambox edita medjutim nisam nista dobio.Onda ubacim novi image PLI JADE 2 . Upisem u browser ip od drema i otvori mi se stranica,pretpostavljam da ima izlaz na internet sa tim. Na toj stranici nema nista nema servisa nema kanala nema nista sem onih filova koji su u boxu.
Mozete li mi pomoci oko ovoga sta dalje i kako?
Hvala unapred.:(
 
Poz svima. Ako mi iko moze pomoci bio bih mu neizmjerno zahvalan. dm 500s mi je vracen na fabricka podesavanja i sad ne mogu nikako da povezem dream i da ubacim image i dalje da stimam listu kanala i linije. citao sam dosta ovih tutorijala i nece pa nece.da li je moguce da je problem sto koristim win 8? da li trebam napraviti neka podesavanja u ruteru? ili trebam nesto podesiti u dreamu.ako mi iko moze pomoci,znaci samo da mi kaze prvi korak,kako da povezem dream i pc.
hvala
 
Poz svima. Ako mi iko moze pomoci bio bih mu neizmjerno zahvalan. dm 500s mi je vracen na fabricka podesavanja i sad ne mogu nikako da povezem dream i da ubacim image i dalje da stimam listu kanala i linije. citao sam dosta ovih tutorijala i nece pa nece.da li je moguce da je problem sto koristim win 8? da li trebam napraviti neka podesavanja u ruteru? ili trebam nesto podesiti u dreamu.ako mi iko moze pomoci,znaci samo da mi kaze prvi korak,kako da povezem dream i pc.
hvala

za povezivanje resivera i kompa koristi program total comander ili dreamboxcomander
moras prvo da podesis IP adresu u tvom resiveru i da istu ubacis u jedan od ova dva programa
i posle toga povezivanje mora da radi
ako se ne snadjes pisi
pozzz

- - - - - - - - - -

Da li je moguce da broadband-ujem ono sto stream-ujem preko Dreambox-a? Ako moze, da li moze u realtime-u ili moram da snimim pa da broadband-ujem dalje?
Unapred zahvalan

Ivan

jel mislis na strimovanje drugoj osobi tj na nekoj udaljenoj lokaciji od tvoje kuce?
 
Kupio sam DM800HDse i prilikpom upotrebe daljinskog video da je podesen za rad, onako kako mi bas ne odgovara. Da pojasnim na predthodnom daljincu listanje kanala, napred tipkao sam tipku gore ili nazad dole, sada napred tipkam desnu, odnosno levu za nazad ili sada kad pritisnek OK pojavi se isti kanal, dok se ranije pojavljivala lista kanala trenutnog satelita. Ne snalazim se bas na engleskom, a ne bih bas da nesto poremetim, pa bih molio za pomoc u resavanju ovog problemcica, Pozdrav
 
Kupio sam DM800HDse i prilikpom upotrebe daljinskog video da je podesen za rad, onako kako mi bas ne odgovara. Da pojasnim na predthodnom daljincu listanje kanala, napred tipkao sam tipku gore ili nazad dole, sada napred tipkam desnu, odnosno levu za nazad ili sada kad pritisnek OK pojavi se isti kanal, dok se ranije pojavljivala lista kanala trenutnog satelita. Ne snalazim se bas na engleskom, a ne bih bas da nesto poremetim, pa bih molio za pomoc u resavanju ovog problemcica, Pozdrav

imas na daljinskom tipke ukoso koje ti sluze za ulazak u listu kanala na njima pise bouquet
 

Back
Top