Sve o Dreamboxu

Ja nisam bas strucnjak za dreambox, ali mislim da je bitno i sta i kako gledas sa njim. Jel imas c*s? Ako imas, moze da se desi da ti to nije u redu, to jest, da covek koji ti je dao liniju ima neki problem. Cesto je to u pitanju. Jel ti se prekida kad gledas samo kodirane kanale? Ako ima prekida i kod onih koji nisu zakljucani, onda nije do c*s. Onda probaj da reinstaliras dreambox. A pre toga mozes da proveris i kako ti radi internet. Recimo, meni je net par puta zatajio, a naravno, onda ne radi ni c*s.
 
Hehe, pa moze i to da se desi, ali uglavnom ne bi trebalo to bas toliko da smeta. Jedan kljuc je u proseku tezak oko 1.5kb, a menja se na nekih 10 do 15 sekundi, znaci, protok za c*s je bas mali, jedino ako krenes da menjas kanale malo brze, pa ides od transpondera do transpondera, pa od sat paketa do sat paketa, pa tu bude onda veceg prometa kljuceva, ali ne bi trebalo onda da se desi seckanje kad se zaustavis na jednom kanalu.
 
Posto je ovo teme o dreambox-u, a nisam uspeo da nadjem nigde ono sto me interesuje odlucih da postavim pitanje ovde.
Radi se o sledecem:
koristim DM500 s i c*s vec nekih 3 meseca i sve je bilo ok do malopre kada je u sred gledanja izbacio poruku: FATAL ERROR LINE 153 descriptor not found in descriptor cache a325082!!!!, posle toga se slika zamrzla i nista nije moglo da se uradi pa sam morao da ga iskljucim iz struje i na taj nacin restartujem. Kada se restartovao sve opet normalno radi (jos uvek), ali me interesuje sta je uzrok, ako neko zna, da otklanjam na vreme.
Hvala
 
Posto je ovo teme o dreambox-u, a nisam uspeo da nadjem nigde ono sto me interesuje odlucih da postavim pitanje ovde.
Radi se o sledecem:
koristim DM500 s i c*s vec nekih 3 meseca i sve je bilo ok do malopre kada je u sred gledanja izbacio poruku: FATAL ERROR LINE 153 descriptor not found in descriptor cache a325082!!!!, posle toga se slika zamrzla i nista nije moglo da se uradi pa sam morao da ga iskljucim iz struje i na taj nacin restartujem. Kada se restartovao sve opet normalno radi (jos uvek), ali me interesuje sta je uzrok, ako neko zna, da otklanjam na vreme.
Hvala


jel dreambox kopija ?
moze svasta da bude softver neka greska itd.
 
imam gemini.kako da ubacim listu kanala(skidam je preko D.B posto drukcije ne znam.) i kad treba da je instaliram pise mi error. navodno je velika lista(za motor 53e-30w) sta uraditi? kako izbrisati postojecu listu i ubaciti tu novu? ili vec neko drugo resenje?
 
imam gemini.kako da ubacim listu kanala(skidam je preko D.B posto drukcije ne znam.) i kad treba da je instaliram pise mi error. navodno je velika lista(za motor 53e-30w) sta uraditi? kako izbrisati postojecu listu i ubaciti tu novu? ili vec neko drugo resenje?

treaba ti program dreamset
pokrenes program i u opciji setup podesis ip adresu od resivera zatim user name i pasword takodje od dreamboxa i ides na test pa zatim save configuration
zatim u opciji Open nadjes gde si snimio listu kanala odnosno gde si otpakovao listu koju si predhodno skinuo sa neta i nadjes SERVICES
pojavljuje ti se lista u samom programu ides na opciju TRANSFER i ides zatim na WRITE i sacekas da se zavrsi ubacivanje liste kanala
Kad se sve zavrsi uradis reboot resivera i imas novu listu kanala instaliranu
pozzzz
 
Nov sam u ovom svetu DM, pa bi vas zamolio za pomoc. Naime, u mogucnosti sam da kupim Dreambox 800HD, kineza za 190e. Ima Ferari karticu (koja nemam pojma sta je), ubaceno u njega sve sto treba (bar tako kaze), i dobijam garanciju na njega sest meseci. E sada da li se to isplati za kopiju ili da skupljam jos para i uzmem original? I daje mi CS za 10e. Da li je veliki rizik uzeti kopiju? Hvala i pozdrav
 
Ok, hvala na odgovoru. Sada mi je lakse, uzecu i polako na ucenje. A za cs cu jos da se raspitam kako to funkcionise tj kakve su cene i kvalitet signala. Ajde molim te samo mi jos objasni sta je to ferari kartica. Hvala
 
Imam Dreambox DM500S original, ubacio sam Gemini image pomocu FlWizPro i preko neta pokusao da ubacim emulator, ali pod tom stavkom mi stoji 0 unosa, pa sam ga ubacio rucno preko TCMD-a u tmp i pokrenuo iz risivera, nasao sam neki stariji fajl sa kljucevima i ubacio u var/keys, listu kanala sam ubacio sa neta pod nazivom Predr@g od hispata do turksata, mislim da sam sve skapirao, sobzirom da mi je neophodna Vasa pomoc zamolio bih Vas da mi preporucite image koji je najbolji tj verziju ili link, ja sam pokusao da ga Update-ujem preko neta, ali se zakucao :D molim Vas da mi pomognete oko odabira i image i emulatora i ako imate neki sveziji fajl sa kljucevima da mi posaljete.
P.S. skinuo sam i image koji ima ekstenziju .NFI ako se ne varam, malo je pozamasniji fajl u odnosu na .img fajlove koje sam skidao, pise da je za DM500, ali nisam eksperimentisao sa ubacivanjem, da li je u pitanju fajl za neku drugu (bolju) verziju DBX-a?
Hvala na pomoci unapred
 
Vec dve Godine imam DM600 PVR. Sve sto mi treba, radi Super ali cuo sam, da kod nekih kanala gde su dobri Filmovi, kad prebacis na original ton, moze da ide i Prevod. To bih voleo da saznam, kako se to moze napraviti. Unapred Hvala.
 
Imam Dreambox DM500S original, ubacio sam Gemini image pomocu FlWizPro i preko neta pokusao da ubacim emulator, ali pod tom stavkom mi stoji 0 unosa, pa sam ga ubacio rucno preko TCMD-a u tmp i pokrenuo iz risivera, nasao sam neki stariji fajl sa kljucevima i ubacio u var/keys, listu kanala sam ubacio sa neta pod nazivom Predr@g od hispata do turksata, mislim da sam sve skapirao, sobzirom da mi je neophodna Vasa pomoc zamolio bih Vas da mi preporucite image koji je najbolji tj verziju ili link, ja sam pokusao da ga Update-ujem preko neta, ali se zakucao :D molim Vas da mi pomognete oko odabira i image i emulatora i ako imate neki sveziji fajl sa kljucevima da mi posaljete.
P.S. skinuo sam i image koji ima ekstenziju .NFI ako se ne varam, malo je pozamasniji fajl u odnosu na .img fajlove koje sam skidao, pise da je za DM500, ali nisam eksperimentisao sa ubacivanjem, da li je u pitanju fajl za neku drugu (bolju) verziju DBX-a?
Hvala na pomoci unapred

pozz dobrodosao na forum pre svega
sto se tice dreambox-a taj resiver nije namenjen bas za kljuceve vec za nesto drugo ali ima mogucnost i ubacivanja kljuceva naravno
image za preporuku je onaj koji dobro radi kad testiras znaci posto ti je original resiver mozes slobodno da ubacis nove gemini image ali naravno imas i drugih
ako se ne snadjes za linkove pisi pa cu ti ja poslati u poruci jer na forum nije dozvoljeno stavljanje linkova prema drugim forumima
 
jel ti imas original kartu total tv hr?
sto se tice titlova imas opciju da sam ukljucis titlove kad pretisnes audio dugme na daljinskom od tvog resivera

ja nemam nikakvu kartu za resiver DM600 PVR, a sto se tice audio dugme za prevod to funkcionise kod HBO Adria, TV1000, Cinemax itd. ali ja sam cuo da moze prevod i na nemacke, filmske "Sky" kanale(bivsa Premiere) kad se prebaci na original ton ali taj prevod kod mene ne radi !!!
 

Back
Top