Kina - najveci izvoz na svetu u 2008. godini

truba21

Primećen član
Banovan
Poruka
639
Kina postaje najveći izvoznik 24. decembar 2007. | 09:01

Kina će u 2008. godini postati najveća svetska izvozna sila, svrgnuvši "s trona" sadašnjeg šampiona, Nemačku.
Savezna agencija za ekonomsku saradnju sa inostranstvom, koju finansira nemačka vlada, više od godinu dana predviđa ovakav razvoj događaja, na bazi sopstvenih podataka o trgovini.

Prema rečima portparola Agencije, "tačka preokreta" očekuje se negde tokom drugog polugođa 2008. godine.

U periodu od 1978. do 2006. godine, kineski udeo u svetskom izvozu udesetostručen je, sa 0,8 na osam procenata. Tokom ove godine, Kina je prestigla SAD i plasirala se na drugo mesto svetske liste izvoznik.
 
Kineze ne mogu da smislim... Kol'ko ih ima... nista korisno nisu napravili...
LoL... Al' istina... :D

Hiljadu puta vise volim da vidim da na proizvodu pise Made in Serbia, nego Made in China...
Kako Rusi npr. Svaku stvar koju su proizvelu u "ono" kumunisticko vreme valja i dan danas.
Takodje te stvari su se isto masovno proizvodile... a nista im nije falilo... A ovo sto Kinezi danas rade daleko je od toga ...
 
****** drugacija civilizacija od "nas" evropljana,zadovoljavaju se da zive po pedesetoro u 50 kavadrata... Nije ni cudo sto se kompanijama ispalti vise da dignu fabriku u Kini,plate prevoz i prodaju jeftinije nego da ovde plate socijalno,brinu o ekologiji,pa strajkovi pa levo desno, tamo bre meteor da zvekne ostace ih toliko da 50000 fabrika moze lagano da sljaka i bice jeftinije.
 
Sangaj:

Pudong_New_Skyline.jpg


800px-Bundnightview.JPG
 
Koji vam je djavo ljudi. To sto se kinesko djubre izvozi u Srbiju je pokazatelj naseg standarda i kupovne moci. I u Americi su mnogi proizvodi kineske proizvodnje ali su kvalitetnije uradjeni.

Svako traziste ima svoje karakteristike i proizvode koji odgovaraju tom trzistu. Nazalost, Srbiji uglavnom proizvodi losijeg kvaliteta.
 
e pazi nisam ja njega vredjao (sto ne znaci da necu), ovaj put on je mene vredjao, samo znam da ne bi smeo to sto je napisao da mi kaze da ja to cujem svojim usima iz njegovih usta
jer tada od njega tako streberastvog retardiranog ne bi nista ostalo
eto tako.

Počelo je sa ovom porukom: pederko, pa pola tvog kompjutera za kojim upravo sedis je made in China Tvojom porukom.
Ne nastavljamo dalje o tome, tema je Kina.
 
Sangajska berza:

Shanghaistockexchange.jpg


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=11&dd=04&nav_id=270730

Kineske kompanije sve jače 4. novembar 2007. | 11:33 | Izvor: FoNet London -- Prvi put otkad Fajnenšel tajms pravi ranglistu najvećih svetskih firmi, među prvih deset nije najviše američkih nego - pet kineskih.

Najnoviju ranglistu, kao već nekoliko godina, predvodi američki naftni gigant Ekson mobajl sa tržišnom vrednošću od 511,4 milijarde dolara.

U prvih deset od američkih firmi uspeli su da se održe još samo Dženeral elektrik i Majkrosoft, ali su pali na ovoj listi. Sada GE nije više drugi, na tom mestu je PetroČajna s vrednošću od oko 453 milijarde dolara, ali ni na trećem mestu nije siguran, jer mu je sve je bliži ČajnaMobajl.

Na petom mestu je kineski bankovni gigant IBC, šesti je MS, sedmi kineski petrohemijski kombinat Sinopek, osmi je ruski gasni monopol Gasprom, deveti je britansko-holandski Šel, a deseti je kineska kompanija osiguranja Čajna lajf inšjurens.

Ove promene na ranglisti, i to u kratkom vremenu - u junu je među prvih deset bilo šest američkih i samo jedna kineska firma - posledica su ogromnog rasta kurseva kineskih akcija poslednjih meseci.

Juan je potcenjen tako da se veliki deo slobodnog novca usmerava na akcije na kineskim berzama. Ta tražnja podiže enormno njihove kurseve koji ne reflektuju njihove realne vrednosti, već su u tome sadržana i očekivanja od budućnosti.
 

Back
Top