Britanija je postala katolička zemlja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
Britanija je postala katolička zemlja

Unatoč službenom prekidu Engleske s Papom u Rimu tijekom vladavine kralja Henrika VIII. prije više od 400 godina, koji je učinio dominantnim anglikanizam i englesku crkvu, katolicizam je sada vjera koja se u zemlji najviše prakticira.

Istraživanje skupine Christian Research objavljeno u The Sunday Telegraphu to je pokazalo. Sudjelovanje u anglikanskim misama se gotovo prepolovilo tijekom posljednjih 40 godina u zemlji u kojoj je u stalnom porastu sekularizam, a jedino pentekostalizam bilježi izvjestan rast među kršćanskim vjeroispovijedima.

Istraživanje dolazi u trenutku kada je bivši premijer Tony Blair prešao iz anlikanizma na katolicizam.

............................................

Ne tvrdim da je katolicizam jedina prava religija niti bilo koja druga, ali
je činjenica da ima dobru osnovu vjerovanja jer je broj vjernika u svijetu
u porastu i danas kada metoda pokrštavanja više nema već se vjera
širi isključivo ljubavlju. Britanija je dobar primjer jer je sekularna država.
 
Britanija je postala katolička zemlja

Unatoč službenom prekidu Engleske s Papom u Rimu tijekom vladavine kralja Henrika VIII. prije više od 400 godina, koji je učinio dominantnim anglikanizam i englesku crkvu, katolicizam je sada vjera koja se u zemlji najviše prakticira.

Istraživanje skupine Christian Research objavljeno u The Sunday Telegraphu to je pokazalo. Sudjelovanje u anglikanskim misama se gotovo prepolovilo tijekom posljednjih 40 godina u zemlji u kojoj je u stalnom porastu sekularizam, a jedino pentekostalizam bilježi izvjestan rast među kršćanskim vjeroispovijedima.

Istraživanje dolazi u trenutku kada je bivši premijer Tony Blair prešao iz anlikanizma na katolicizam.

............................................

Ne tvrdim da je katolicizam jedina prava religija niti bilo koja druga, ali
je činjenica da ima dobru osnovu vjerovanja jer je broj vjernika u svijetu
u porastu i danas kada metoda pokrštavanja više nema već se vjera
širi isključivo ljubavlju. Britanija je dobar primjer jer je sekularna država.


To što je broj vernika u porastu ne znači ništa. U istoriji većina obično nije bila u pravu. U Srednjem veku većina je verovala da je Zemlja ravna ploča.
Pre 2. Svetskog rata, većina ljudi u Nemačkoj je podržavala Hitlera.
90-ih godina u Srbiji većina je bila za Slobodana Miloševića.
Poslednjih godina broj satanista je sve veći...
 
To što je broj vernika u porastu ne znači ništa. U istoriji većina obično nije bila u pravu. U Srednjem veku većina je verovala da je Zemlja ravna ploča.
Pre 2. Svetskog rata, većina ljudi u Nemačkoj je podržavala Hitlera.
90-ih godina u Srbiji većina je bila za Slobodana Miloševića.
Poslednjih godina broj satanista je sve veći...
sve to stoji i slažem se što se tiče kvantiteta, ja sam mislio na kvalitet.

Jer jedina institucija koja se održala od Krista na ovamo je crkva. Sve drude institucije
i države pa sjetimo se Rimskog i Osmanlijskog carstva su propale.
 
Zanimljiva vest. Malo sumnjam u korektnost i sveobuhvatnost te studije koju je obavila ta skupina Christian Research ali hajde da prihvatim da je tako.

Sto se tice "sirenja vere ljubavlju", ja ne verujem u tu filozofiju. Siri se novcem. Novac se daje misionarima da prezive i da putuju po delovima sveta i propovedaju veru. Tako ima sada katolika cak i u Kini. A o Africi i da ne pricam. I to se sve odnosi na danasnje vreme, ovo sada u kojemu mi zivimo.

U proslosti manje-vise svi imamo istu ideju kako se sirila ta vera. Na neki agresivniji nacin. Danas je to pokrstavanje modifikovano samo i izgleda blaze, ali postoji.
 
Sto se tice "sirenja vere ljubavlju", ja ne verujem u tu filozofiju. Siri se novcem. Novac se daje misionarima da prezive i da putuju po delovima sveta i propovedaju veru. Tako ima sada katolika cak i u Kini. A o Africi i da ne pricam. I to se sve odnosi na danasnje vreme, ovo sada u kojemu mi zivimo.

Dao sam primjer u Engleskoj, nema tamo misionarenja, ni kupovanja novcem
 
A, Protestantizam?
Oni su također kršćani, nastali reformacijom (znači nekako više sekta)
ali njhov broj se sve više smanjuje. Ne znam što oni misle o tome.

Recimo Jehovini svjedoci (sekta nastala od protestanata) nikako ne
prihvaća ujedinjenje ni sa kim, u njihovoj Bibliji koju nijedno teološko društvo
nije prihvatilo piše: Kršćanin ne smije sudjelovati u međuvjerskim pokretima: 2. Kor. 6:14-17
 
Britanija je postala katolička zemlja

Unatoč službenom prekidu Engleske s Papom u Rimu tijekom vladavine kralja Henrika VIII. prije više od 400 godina, koji je učinio dominantnim anglikanizam i englesku crkvu, katolicizam je sada vjera koja se u zemlji najviše prakticira.

Istraživanje skupine Christian Research objavljeno u The Sunday Telegraphu to je pokazalo. Sudjelovanje u anglikanskim misama se gotovo prepolovilo tijekom posljednjih 40 godina u zemlji u kojoj je u stalnom porastu sekularizam, a jedino pentekostalizam bilježi izvjestan rast među kršćanskim vjeroispovijedima.

Istraživanje dolazi u trenutku kada je bivši premijer Tony Blair prešao iz anlikanizma na katolicizam.

............................................

Ne tvrdim da je katolicizam jedina prava religija niti bilo koja druga, ali je činjenica da ima dobru osnovu vjerovanja jer je broj vjernika u svijetu u porastu i danas kada metoda pokrštavanja više nema već se vjera širi isključivo ljubavlju. Britanija je dobar primjer jer je sekularna država.

Ne tvrdim ALI tvrdim?

E bas si upropastio dobar tekst.
Pogotovo kad se zna da se greh u katolcizmu iskupljuje novcem.
Ljubav... to je to...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top