ODRETJI SE DJETETA.....

*TASKA*

Aktivan član
Poruka
1.645
Znam ljude koji i poslije 10 god.ne zele da cuju za svoju cerku.Pobjegla je i udala se.
Branili su joj da se zabavlja sa njim,jer on nije fakultetski obrazovan,a ona bila student za primjer,prosjek 9-10.
Iz inata prekinula je studije i pobjegla za njega,izrodila mu djecu,nek' su ziva i zdrava.
Sama ce shvatiti da li je pogrijesila,ali nazad nema.A njeni ni da cuju za nju,a ni za unucice.
Kakvo je to tvrdo srce roditelja?Imam djecu.Tu sam da im pomognem,uvijek,bez obzira.
Mislim,da su pustili da stvari teku svojim tokom bez njihovih zabrana,mozda danas oni ne bi bili zajedno.Ko zna...Ali ovako gurnuli su je od sebe,i njen inat ucinio svoje.
Kako biti pametan kao roditelj,kako pristupiti,a vidimo da nam je dijete pod necijim uticajem,da nam izmice?
Postoji li razlog da se odreknemo djeteta?
 
kao da si opisivala moju situaciju, ali mene kao tog djeteta ne roditelja
tacno se desilo kako si rekla,samo mojoj majci nikad nije palo na pamet da me se odrekne, nakon sto sam otisla i zatrudnila nazvala me je i rekla da dodjem

od tada su nasi odnosi ne bih rekla savrseni ali puno bolji nego kad smo zivjrlr zajedno

cak me nikad nije pitala zasto sam otisla
ja sam danas roditelj i normalno da mislim da se nikad ne bih ni zbog cega na svijetu odrekla svog djeteta
iskreno se nadam i trudicu se da se nikad ne dogodi suprotno
 
Da,vrlo cesto se desava da roditelji ne prihvataju izbor deteta.Zeleci najbolje,prave gresku,i umjesto zblizavanja nastaje udaljavanje.Stvori se ledeni zid,koji je tesko istopiti.
Sva snaga je u razumjevanju,toplim rijecima,a ne svadjama,uvredama i ucjeni.
Mnogo sto sta se kaze u afektu....
 
Нажалост, таквих примера је много...
Могу да разумем да родитељима није драго ако им је будући зет нпр. криминалац или нешто слично, али правити проблем зато што нема завршен факултет:?::!:

Имам пример међу својим пријатељима - она је завршила фармацију, а он је аутомеханичар и тај брак одлично функционише!
 
izvini mirka jel ti živiš negde preko?
ovde kod nas kriminalci su među poželjnijim prilikama...
a ako ćemo o temi
sve je to njihov izbor
ima i lepih strana
svi su živi i zdravi imaju decu, unučiće
meni je podjednako čudno iz inata prekinuti studije
 
Znam ljude koji i poslije 10 god.ne zele da cuju za svoju cerku.Pobjegla je i udala se.
Branili su joj da se zabavlja sa njim,jer on nije fakultetski obrazovan,a ona bila student za primjer,prosjek 9-10.
Iz inata prekinula je studije i pobjegla za njega,izrodila mu djecu,nek' su ziva i zdrava.
Sama ce shvatiti da li je pogrijesila,ali nazad nema.A njeni ni da cuju za nju,a ni za unucice.
Kakvo je to tvrdo srce roditelja?Imam djecu.Tu sam da im pomognem,uvijek,bez obzira.
Mislim,da su pustili da stvari teku svojim tokom bez njihovih zabrana,mozda danas oni ne bi bili zajedno.Ko zna...Ali ovako gurnuli su je od sebe,i njen inat ucinio svoje.
Kako biti pametan kao roditelj,kako pristupiti,a vidimo da nam je dijete pod necijim uticajem,da nam izmice?
Postoji li razlog da se odreknemo djeteta?
Ovde se ne zna ko je ludjii, a ko gluplji.
Roditelji su joj primitivci, a ona je na svoju štetu prekinula studije.
Ne razumem.
Biti pametan roditelj, po mom mišljenju, znači umeti prepoznati sreću svog deteta i ne terati ga da živi tvoj život.
 
vd:
izvini mirka jel ti živiš negde preko?
ovde kod nas kriminalci su među poželjnijim prilikama...
a ako ćemo o temi
sve je to njihov izbor
ima i lepih strana
svi su živi i zdravi imaju decu, unučiće
meni je podjednako čudno iz inata prekinuti studije

Код нас нису пожељни иако живим у "срцу Земуна".
А, за студије си управу. Безвезе је прекинути их због ината.
Мада, ако је била тако добар студент увек може и да их настави...али то је веш друга прича.
 
Smatrate li da su roditelji vecinski krivci?
Da su postupili drugacije,bez ucjena,uvreda,zabrana zabavljanja,mislim da bi sve bilo drugacije.Mnoge veze vremenom pucaju,mozda bi ih rastavile razlicite zivotne ambicije,interesovanja.
Najveca zelja roditelja bila je da zavrsi fax,a napravili su kontra efekat,jer je ona znajuci to,njima u inat prekinula studije,ne shvatajuci,da cini sebi lose.
Bila je razmazena djevojka,sve je imala.A sada ustaje u 6:00h ide na pijacu itd,itd,itd.Domacica je,ne radi,ali opet ima puno obaveza.
Pokusavala je da stupi u kontakt sa roditeljima,ali oni ni da cuju.
Kao da im se srce skamenilo...
 
Znam ljude koji i poslije 10 god.ne zele da cuju za svoju cerku.Pobjegla je i udala se.
Branili su joj da se zabavlja sa njim,jer on nije fakultetski obrazovan,a ona bila student za primjer,prosjek 9-10.
Iz inata prekinula je studije i pobjegla za njega,izrodila mu djecu,nek' su ziva i zdrava.
Sama ce shvatiti da li je pogrijesila,ali nazad nema.A njeni ni da cuju za nju,a ni za unucice.
Kakvo je to tvrdo srce roditelja?Imam djecu.Tu sam da im pomognem,uvijek,bez obzira.
Mislim,da su pustili da stvari teku svojim tokom bez njihovih zabrana,mozda danas oni ne bi bili zajedno.Ko zna...Ali ovako gurnuli su je od sebe,i njen inat ucinio svoje.
Kako biti pametan kao roditelj,kako pristupiti,a vidimo da nam je dijete pod necijim uticajem,da nam izmice?
Postoji li razlog da se odreknemo djeteta?

Mnogo češće je to slučaj kada dete ode u manastir...roditelji to doživljavaju kao smrt deteta...:roll:
 
vd:
khm TAŠKA
el sam ja to kanda pogrešno razumeo ili
ti misliš da su roditelji u pravu
samo im je taktika pogrešna

Ne... Smatram da su kompletno oni krivci,odgovorni su za njen zivot,ali za njih je ona krivac,kazu okaljala im ugled.
Postavila sam temu jer sam se susrela sa njihovim istomishljenicima,zar moze neko da kaze da su oni u pravu.Pa ona je tada bila mlada,a njeno ponasanje je proizvod njihovog vaspitanja.

Mnogo češće je to slučaj kada dete ode u manastir...roditelji to doživljavaju kao smrt deteta...:roll:

Moguce,ali bas znam jedan slucaj...vidjaju cerku,nisu se odrekli,iako se zamonasila.
A sigurno da im nije bilo lako,jer tu se uvijek postavlja pitanje zasto?Kakva nesreca je navela na takav korak?Mislim da ni roditelji u tom slucaju ne znaju zasto.
 
o kakvoj deci mi pričamo
devojka je iz inata prekinula studiranje
dakle ako nije vunderkind uveliko je punoletna, poslovno sposobna kako god
što se valjda i za njene roditelje podrazumeva
svako od nas odgovoran je za svoj život ni manje ni više
pa šta ako ustaje u 6:00 i ide na pijac
da li je to nešto strašno, nenormalno ili ponižavajuće
ne vidim gde je problem
pokušava sa njima da stupi u kontakt što je opet sasvim prirodno i ok sa njene strane
pružena ruka, oproštaj, pomirenje ...
ljudski je grešiti
 
Bas tako ,ljudski je grijesiti.
Pomenula sam pijacu,jer je doticna djevojka svojevremeno pricala kako nikad ne bi zivjela klasicnim zivotom domacice,bila je razmazena,nista nije radila,jedini zadatak je bio da uci.
Njoj da kupe nesto jeftino,to nije dolazilo u obzir.Sada zivi zivot kakav nekad nije zeljela,tim ne misli na djecu,jer su joj oni sada izvor zivota.
Tacno je da je bila punoletna,odgovorna za sebe,ali opet se vracamo na roditelje koji su i te kako uticali na cjelokupni razvoj situacije.
Roditelj sam,i sada tvrdim da nema toga zbog cega bi se odrekla djeteta.
Ko zna koliko je puta bila u nekoj teskoj situaciji,a oni nit' su u toku,nit' su tu da joj pomognu.Po njihovom ona je odabrala takav zivot,i ne zanima ih kako joj je.
Boli ih to je sigurno,ali kakav je to ponos,zbog kog placaju visoku cijenu.
Prva smatram,da nije bitno sta neko ima od skole,ako je dobra osoba.
Kad je neko vrijedan,snalazljiv,odgovoran-to su vrline.
 
Sada kad pogledam unazad, posle nekog vremena, pocinjem da shvatam svog oca koji je bio protiv moje udaje jer sam bila usred studija. Nije imao nista protiv mog decka, ali je prosto bio u fazonu prvo shkola a onda sve ostalo. Danas se on kaje shto je vrshio pritisak i nagovarao me da se predomislim, a ja se kajem shto ga nisam poslushala, jer mislim da je bio u pravu i da bi mi tako bilo mnogo lakshe.
 
Sada kad pogledam unazad, posle nekog vremena, pocinjem da shvatam svog oca koji je bio protiv moje udaje jer sam bila usred studija. Nije imao nista protiv mog decka, ali je prosto bio u fazonu prvo shkola a onda sve ostalo. Danas se on kaje shto je vrshio pritisak i nagovarao me da se predomislim, a ja se kajem shto ga nisam poslushala, jer mislim da je bio u pravu i da bi mi tako bilo mnogo lakshe.

Ovo je sushtina.
Zasto mnogo toga shvatamo tek poslije izvjesnog vremena,i onda se kajemo izrecenog i uradjenog?
Sta nam ne dozvoljava da na vrijeme strpljivo saslushamo i razumijemo,kao roditelji i kao djeca?
Sjecam se sebe nekad,kad me mama kritikuje il' savjetuje,uvijek sam bila nekako netrepljiva,i prekidala sam je u pola,kako ja znam shta radim,da nisam glupa,da ja to hocu,zelim itd.I ona bi uvijek na neki nacin popustila,i pustila da ja shvatim,mada su to sve bile neke moje banalne bubice.
Ipak tatine rijeci su mi ostale urezane u pamcenje:"Moje je da te uputim,savjetujem,a tvoje je da odlucis,i da odgovorno stojish iza svoje odluke.Mi smo tu uz tebe uvijek,kao prijatelji i roditelji."
Mene su te rijeci prilicno otrijeznile,i kao da sam preko noci odrasla.Mada bila sam uvijek dobro i primjerno dijete,ali moji roditelji su najbolji na svijetu,i stvarno sam puno naucila od njih,da i ja budem dobar roditelj:D
 
Ovde se ne zna ko je ludjii, a ko gluplji.
Roditelji su joj primitivci, a ona je na svoju štetu prekinula studije.
Ne razumem.
Biti pametan roditelj, po mom mišljenju, znači umeti prepoznati sreću svog deteta i ne terati ga da živi tvoj život.
za ovo bih rekla da je sustina
ali hteli ne hteli mi ipak se trudimo da dete usmerimo ka onome sto sami smatramo dobrim
razmisljam o tome,kako bi bilo da moje dete
-ostane sa osnovnom skolom
-uzme islam
-bude placeni vojnik
-uda se za crnca
sve to ja ne bih volela da joj se desi(a ne kazem da je lose-svako ima pravo na izbor al volela bih da ovo ne bude njen),i mislim da ne moze da bude srecna s tim...i ne mogu toliko da se udaljim od nje da bih sagledala objektivno istinu
bas je tesko biti roditelj :-(
 
-uda se za crnca
A shto ne moze da bude srecna sa crncem? Pa bash moze:-P

Ne znam, ja mogu da govorim sa stanovista deteta da nikako nisam za mesanje roditelja u licne odluke deteta, posebno kad odrastu.
Ako vec tako mislite, onda bolje da im uterujete versku, rasnu netrepeljivost, bolesnu ambiciju ili shta vec od malih nogu. :mad:

Znam da je postojao i sajt odreknise.com, ali izgleda su ga ugasili. Crnjak.
 
Једна ствар је не слагати се са избором свог детета и јасно му то ставити до знања. Наравно, уколико постоје нормални и логични разлози за то!

Е, нешто сасвим друго је прекинути сваки контакт са њим ако нам се тај избор не свиђа!!!
Ако је тај избор заиста био лош онда свом детету треба помоћи да се "извуче" из такве ситуације.
Шта је било - било је. Хајде да поправимо ствари!
 
A shto ne moze da bude srecna sa crncem? Pa bash moze:-P

Ne znam, ja mogu da govorim sa stanovista deteta da nikako nisam za mesanje roditelja u licne odluke deteta, posebno kad odrastu.
Ako vec tako mislite, onda bolje da im uterujete versku, rasnu netrepeljivost, bolesnu ambiciju ili shta vec od malih nogu. :mad:

Znam da je postojao i sajt odreknise.com, ali izgleda su ga ugasili. Crnjak.
pa sigurno moze,ne kazem ja
ali ja to nikad ne bih izabrala kao izbor,kapiras
naravno da cu joj doci na svadbu i ici u goste u cuvati unuke-to se ne postavlja kao pitanje
 

Back
Top