(Van)fudbalske zanimljivosti

FLUID

Poznat
Poruka
7.917
Sve zanimljivosti van fudbala a koje opet imaju veze sa fudbalom i fudbalskim akterima od sada možemo da objedinimo na ovoj temi. Ono što se dešava ili u vašem okruženju ili uopšte u fudbalskom svetu. Razne situacije koje su vam pričali ili ste ih pročitali a koje su se dešavale na stadionima ili van njega, izjave, fotografije (poželjne su one od paparaca :razz:), novosti i novotarije, kao i poneki trač (bez njih ništa :-D ).

Izvolite! :wink:
 
--------------------------
23. decembar 2007. | Izvor: B92
Policija štiti Kolinu

974951506476ee17dbbace235598405_big.jpg


Poznati italijanski sudija Pjerluiđi Kolina, u svoje vreme jedan od najboljih FIFA-arbitara, nalazi se pod policijskom zaštitom otkako je primio preteća pisma. Karabinjeri čuvaju njegovu kuću u Toskani i prate ga policijskim kolima kada napušta svoj dom.

Četrdesetsedmogodišnji Kolina, koji je vodio finalnu utakmicu prvenstva sveta 2002. u Južnoj Koreji i Japanu, sada je rukovodilac sudijske organizacije Italije.

U Srbiji, Kolina je stekao veliku popularnost reklamirajući, na šarmantan način, MB-pivo.
--------------------------

Kom li se klubu zamerio ovaj simpatični lik?
 
--------------------------------
Bivši fudbaler crno-belih traži odštetu za povredu kolena
Milivoj Čeleketić tužio Partizan
Autor: R. Rajić | 24.12.2007 - 10:11

KIKINDA - Milivoj Čeleketić (28 ), bivši fudbaler Kikinde i beogradskog Partizana, tužio je beogradske crno-bele i od kluba iz Humske zatražio odštetu zbog povrede na radu. Kikinđanin je trenutno bez posla i smatra da su mu posle pet operacija kolena, sposobnosti za obavljanja životnih aktivnosti umanjene za najmanje 40 odsto. Povredu je zaradio dok je bio član Partizana od 2000. do 2005. godine.

Čeleketić je odlučio da tuži bivši klub posle dve godine čekanja da mu Partizan isplati dug. Pomoć će tražiti i od Ministarstva za omladinu i sport.
- Tužbu sam podneo u julu ove godine, ali su pravni zastupnici Partizana tražili izuzeće nadležnosti kikindskog suda i premeštanje predmeta u Beograd. Verujem da ću dobiti ono što mi po zakonu pripada. Ako klubovi na igračima zarađuju milione, onda moraju da brinu i kada se fudbaleri povrede - kaže Čeleketić.
On priznaje da je Partizan obaveze prema njemu većim delom i ispunio, ali je tražio da mu klub obezbedi posao ili isplati obeštećenje zbog povreda na radu. Zato je odlučio da pred sudom traži naknadu nematerijalne štete.
- Malo sam zabrinut, jer ni posle pet meseci slučaj nije pomeren sa mrtve tačke, a ovakvi slučajevi se rešavaju za tri do četiri meseca - kaže fudbaler.
Milivoj Čeleketić je iz FK Kikinda prešao u Partizan novembra 2000. godine. Sa crno-belima je potpisao ugovor na četiri i po godine. Prvi problem sa desnim kolenom imao je u februara 2002. godine, a jula iste godine, tokom priprema na Tari, pokidao je prednje ligamente. Tada nastaju njegovi ozbiljni zdravstveni problemi.
- Do sada sam na lečenje i oporavak potrošio značajnu sumu novca - kaže Čelektić.

Na može da čučne
- Na desnom kolenu imao sam tri operacije, a onda sam povredio i levo. Nakon pete operacije preporučeno mi je da se aktivno ne bavim fudbalom, jer su mi životne funkcije umanjene za najmanje 40 odsto. Sada ne mogu da čučnem, kleknem, savijem nogu. Imam bolove u leđima i kukovima, a verujem da će to vremenom postajati još gore - žali se Milivoj Čeleketić.
--------------------------------

Nikad čuo za ovog igrača. :? Malo mi je nelogično da igrač zbog povrede tuži klub jer su i drugi su igrači bili na tim pripremama pa su nastavili sa fudbalom. Možda je to do njegove fizičke spremnosti da se bavi fudbalom, slabije podnosi fizičke napore. Ko bi ga znao...
 
-------------------------------------
Blic Online
-------------------------------------
Amor pušten iz bolnice

Bivši igrač Barselone i reprezentacije Španije Giljermo Amor pušten je danas kući iz bolnice u Taragoni, gde je bio smešten od 17. decembra posle saobraćajne nesreće u kojoj je zadobio teške povrede.
Četrdesetogodišnji Amor je nastradao 16. decembra kasno uveče prilikom povratka kući iz Valensije, gde je kao TV komentator prisustvovao prvenstvenoj utakmici Valensija - Barselona (0:3). Automobilom je udario u veštački nasip i tesko povredio grudni koš i stomak.
Amor je bio član čuvenog "drim tima" Barselone, koji je pod vođstvom Johana Krojfa devedesetih osvojio titulu prvaka Evrope, dva trofeja Kupa kupova, pet titula prvaka Španije i tri trofeja Kupa kralja.
--------------------------------------
 
Maradona podržava Irance
Jedan od najvećih svetskih fudbalera svih vremena, Argentinac Dijego Maradona, izjavio je da želi da se sretne sa iranskim predsednikom Mahmudom Ahmadinedžadom, izvestili su argentinski mediji. Maradona, koji je otvoreni kritičar administracije američkog predsednika Džordža Buša, poklonio je u subotu jednom iranskom diplomati potpisani fudbalski dres, posle takmičenja u malom fudbalu koje je prenosila televizija.

Čuveni 47-godišnji argentinski fudbaler je obožavalac kubanskog predsednika Fidela Kastra, a ovog meseca je izjavio da želi tetovažu sa likom Uga Čavesa, levičarskog predsednika Venecuele i saveznika Irana i Kube.

"Već sam se sreo sa Fidelom i Čavesom... sada želim da se sastanem sa vašim predsednikom. Želim da upoznam Ahmadinedžada", rekao je Maradona visokom iranskom diplomati u Argentini Mohsenu Baharvandu.

"Ja sam sa narodom Irana svim svojim srcem", dodao je Maradona posle meča u Buenos Airesu.

Na vrhuncu svoje fudbalske karijere, Maradona je predvodio Argentinu u osvajanju svetskog šampionata 1986. godine, i obožavan je i u svojoj rodnoj zemlji i širom sveta.

Medjutim, od kada se povukao sa fudbalskih terena, Dijego Maradona se borio sa zavisnošću od droge i gojaznošću.
 
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Kad crveni karton nije upalio, sudac izvukao pištolj
ZASIGURNO najluđa ovogodišnja nogometna priča pričekala je do samog Badnjaka. Navikli smo gledati navijače ili čak nogometaše koji nasrću na nogometne suce, ali djelitelji pravde koji disciplinu provode s pištoljem u ruci uistinu su rijetkost.

Sudac malezijskog derbija u Kuala Lumpuru stanje na terenu je, nakon što je isključio jednog od igrača, morao smirivati hicima upozorenja ispaljenim u zrak. Nakon što su igrači počeli protestirati zbog pokazanog crvenog kartona, sudac, koji je također i policajac, otrčao je do svog automobila i uzeo pištolj.

"Istražujemo je li policajac opravdano izvadio vatreno oružje i pucao, a također istražujemo i zašto ga je imao kod sebe za vrijeme nogometne utakmice", kazao je šef policije u državi Johor Hussin Ismail, prenose strani mediji. Sudac-policajac u međuvremenu je priveden zbog osnovane sumnje za neovlašteno korištenje vatrenog oružja.

Petorica igrača, u dobi od 23 do 40 godina, zadržano je na ispitivanju i mogli bi biti optuženi za izazivanje nereda.
 
Ovog Maradonu droga udarila u glavu pa ne zna šta će sa sobom. Traži đavola...

E a ovaj malezijski sudija mora da je pratio šta se dešavalo na utakmici Zvezda-Hajduk na tribinama i odlučio da to primeni. :lol: Zanimljivo je da se u njemu bori dvostruka ličnost - sudija i policajac, i on se zbunio jer nije znao ko je u toj gužvi na terenu. :lol: :lol: :lol:
 
Kad smo već pominjali Maradonu, evo mu ga i kolega po opijatima.
---------------------------------------
Bivši reprezentativac Jamajke uhapšen zbog posedovanja kanabisa
Autor: Beta | 25.12.2007 - 09:30

Nekadašnji fudbaler Jamajke Onandi Lov uhapšen je zbog posedovanja marihuane, saopštila je policija te zemlje. Lov, koji je 2005. godine oslobođen optužbi u Engleskoj da je posedovao drogu, uhapšen je u sinoć vozeći se autoputem južno od Kingstona.

Policija je saopštila da je u kolima 33-godišnjeg igrača pronašla 42 cigare sa marihuanom.
Policija je pustila iz pritvora bivšeg reprezentativca Jamajke uz kauciju od 300 dolara, a suđenje je planirano za 8. januar sledeće godine.
Napadača sa Jamajke je 2004. godine uhapsila britanska policija zbog sumnje da je pokušao da prokrijumčari kokain. Optužba je odbačena naredne godine zbog manjka dokaza.
Lov, koji je nekada bio igrač engleskog Koventrija, odigrao je 60 utakmica za reprezentaciju Jamajke i postigao 19 golova. On je bio član tima koji je učcestvovao na Svetskom prvenstvu 1998. godine u Francuskoj.
---------------------------------------
Sa Jamajke, a poseduje marihuanu? :roll: Ma daj, odakle njemu to?! :lol: :lol: :lol:
 
---------------------------------------------------------
Adrijano slikan sa pivom na žurci, u Sao Paolu nisu zabrinuti
Autor: Beta, AFP | 24.12.2007 - 21:14

Fudbaler Intera iz Milana Adrijano, koji poslednje dve sezone pati od loše forme zbog problema sa alkoholom, fotografisan je na jednoj rođendanskoj žurci kako pije pivo, preneli su danas mediji.

adriano.jpg


Brazilske novine "Estado de Sao Paolo", "O dia" i "Lanse" objavile su slike Adrijana, koji je od prošle nedelje na pozajmici u klubu Sao Paolo. Na slikama je i povređeni fudbaler Milana Ronaldo.
Adrijano, koji je u poslednjih mesec dana na fizičkom i psihološkom programu oporavka u trening centru Sao Paola, u petak je na konferenciji za novinare izjavio da je odlučan da vrati svoju karijeru na pravi put i da izbori mesto u reprezentaciji Brazila.
"Želim da iskoristim šansu i da se oporavim. Svi ovde žele da mi pomognu. Sada sve zavisi od mene", izjavio je Adrijano.
Direktor Sao Paola Marko Aurelio Kunja izjavio je da ne pridaje toliki značaj tom "incidentu".
"Imamo poverenje u Adrijana. Dvadeset dana rada teško da može da ugroze dve ili tri žurke", rekao je direktor Sao Paola.
Ronaldo, koji je ove sezone odigrao samo jednu utakmicu, prošle nedelje je doputovao u Brazil, gde se oporavlja od povrede lista.
Šef stručnog štaba Milana Karlo Anćeloti izjavio je da će klub poslati kondicionog trenera u Brazil kako bi pomogao Ronaldu.
---------------------------------------------------------

Od ove dvojice teško da uopšte može više ikad da bude fudbaler za respekt. A sve više im se pridružuje i Ronaldinjo.
 
-----------------------------------------------------------------
25. decembar 2007. | Izvor: B92, Tanjug | ČŽ
Ivica Osim pušten iz bolnice

13566197734770efc5b9bf6099908675_big.jpg


Donedavni selektor japanske fudbalske reprezentacije Ivica Osim izašao je iz odeljenja za intenzivnu negu, gde je bio poslednjih mesec dana pošto je pretrpeo moždani udar, javile su u utorak svetske agencije. Šezdesetšestogodišnji bosanskohercegovački fudbalski stručnjak mirno je primio odluku Japanske fudbalske federacije koja je umesto njega početkom novembra za selektora izabrala Takešija Okadu.

"Promene su u fudbalu sasvim normalna pojava", komentarisao je Osim izbor Okade.

Japanska fudbalska federacija obećala je bivšem selektoru jugoslovenske reprezentacije odgovarajuće zaposlenje čim se bude oporavio.
Osim je za selektora Japana izabran odmah posle Svetskog prvenstva u Nemačkoj 2006, kada je zamenio brazilskog stručnjaka Zika.
U karijeri Osima jedna od najblistavijih "stranica" svakako je plasman jugoslovenske selekcije u četvrtfinale SP u Italiji 1990. godine.
-----------------------------------------------------------------

Legenda se drži!
 
To što mi ili neko od nas voli pivo druga je stvar. Ipak je on na tom "fizičkom i psihološkom programu oporavka" i lečio se od alkoholizma. A stalnim odlascima na žurke i ispijanjem piva se ne leči.

ako su ga zvali na zurku red je da ode, a tamo nece da pije caj:lol::lol:
nisam znao da je alkos, ali nije igrao uz sipku, mokrio u casu itd.
e da, kod ove fraze "fizičkom i psihološkom programu oporavka", fali ti:lol::lol:
 

Back
Top