Diplopija

VukicaM

Početnik
Poruka
1
Prije vise od dva mjeseca pocela je da mi se duplira slika pri pogledu pravo i desno. Prvih dana sam to tesko podmosila ali sam se nadala da je to nesto sto ce proci ali sad je vec postalo veliki i neizdrzivi problem jer ni poslije tri mjeseca nikakvog pomaka na bolje nema vec mi je samo losije.
Opisacu vam moj put i dijagnoze koje su postavljene:

1) 28.09. 2007 odlazak kod ocnog ljekara-dijagnoza diplopija, terapija beviplex 3x1, preporuka i uput za neurologa

2)neurolog- konstatovano da imam temperature koje se krecu od 37-38 stepeni, glavobolja u ceonom predjelu prema potiljku, pojava povracanja, terapija 20% manitol, dexazon ampule 4mg, ranisan i diklofen po potrebi , uput za CT endokranijuma

3)neurolog- nalaz CT uredan - na nativnim skenogramima ne vide se znaci pat.promjena kako u mozdanom parenhimu tako i extracelebralno. Komorni sistem je odgovarajuceg polozaja i velicine.

4)neuroloski pregled- temperatura i do 39,sa ocima i dalje problem, terapija longaceph 2mg, OHB12, trental, rapten duo po potrebi, preporuka uraditi MR endokranijuma

5)neurolog- nalaz MR uredan, terapiji dodat oligogal. dijagnoza Cephalea sympt G44, u razgovoru sa neurologom kao uzrok dupliranja slike nevedena moguca upala nerva ili virus.

6) ocni ljekar- preporuka MR hipofize, ultrazvuk stitne zlijezde, kolorni vid, i ultrazvuk orbitale

Od ovih trazenih nalaza svi su uradjeni osim ultrazvuk orbitale

kolorni vid-nalaz uredan
ultrazvuk stitne-uredan
MR hipofize- pokazuje nalaz koji odgovara pituitarnoj hipeplaziji i upucuje na endokrinologa

hormoni: TSH 0.73
FSH 104
LH 73.9
prolaktin 197
kortizol: u 8h 593; u 17h 285

7)endokrinolog - terapija bromergon 2.5 mg i upucuje na ocnog ljekara.

Poslednja dijagnoza glasi Paresis abducentis, i objasnjeno mi da je u pitanju djelimicna paraliza ocnog nerva. Zanima me sta sve moze biti uzrok tome, koliko oporavak moze da traje...
Vukica
 

Back
Top