Ратни слепи инвалид извршио самоубиство, што му држава није дала кров над главом

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Oko Sokolovo

Primećen član
Banovan
Poruka
552
UBIO SE ZBOG STANA
Veljko T. iz Sombora izvršio samoubistvo jer je država odbila da mu kao stopostotnom invalidu, potpuno slepom, dodeli krov nad glavom

KRAGUJEVAC - Ratni vojni invalid Veljko T. (48) iz Sombora izvršio je juče ujutro samoubistvo razočaran što ga je država ostavila na cedilu. Nesrećni Veljko, doneo je odluku da digne ruku na sebe kada je izvisio da iz nacionalnog fonda dobije stan, jer komisiji nije priložio dokumenat o duplom radnom stažu za vreme provedeno na ratištu.

Ovu vest potvrdio je Radiša Milivojević, predsednik Republičkog odbora Udruženja ratnih vojnih invalida i porodica poginulih boraca Srbije, čije je sedište u Kragujevcu.

- Veljko T. bio je stopostotni ratni vojni invalid prve kategorije, potpuno slep. Prema informacijama koje sam dobio od mog kolege iz Sombora, Veljko se ubio zbog toga što je država odbila da mu dodeli stan iz nacionalnog fonda. Razlog zbog koga je Veljko odbijen je taj što nije imao dokument o duplom radnom stažu za vreme provedeno na ratištu - izjavio je Milivojević i dodao:

- Nesrećni čovek svoja prava nije mogao da ostvari zbog birokratije, zbog jednog jedinog dokumenta. Pa to je van pameti.

Veljko je rodom iz Hrvatske. Prognan je 1995. godine, u vreme hrvatske akcije „Oluja“, u kojoj je više stotina hiljada Srba zauvek proterano sa svojih ognjišta. Živeo je u vanbračnoj zajednici i imao je dvoje dece.

- Mi smo zgroženi ovim slučajem. U ovoj tragediji vidi se apsurdnost situacije u kojoj se nalaze ratni vojni invalidi i njihove porodice. Država mu je priznala status ratnog vojnog invalida, ali, s druge strane, traži papire, koji su u celoj ovoj situaciji glupost. Nije isključeno da postoji namera da se ljudi iz drugih republika u startu eliminišu u rešavanju problema. Naš je stav da je stavka o duplom radnom stažu neprimerena.
http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-22-12-2007/ubio-se-zbog-stana

Нек је Вељку лака земља и да му Бог опрости што је дигао руку на себе. Човеку који је све изгубио од усраша, у својој матици га подло зајебу. И ово ми је демократија. Коштуњави и Тадић треба да прођу исто као што је Вељко. Ово је стварно превазишло сваку меру. Да још увек данас се овако злочиначки поступа са нашим људим који су прошли голготе.

А курир би могао да не пише глупости, да су Крајишки Срби вечно изгубили своја огњишта. Увек има наде да ће кад тад наши Срби из Крајине моћи да се врате на своја огњишта. Јевреји су хиљаде година се поздрављали са следеће године у Јерусалиму.
 
http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-22-12-2007/ubio-se-zbog-stana

Нек је Вељку лака земља и да му Бог опрости што је дигао руку на себе. Човеку који је све изгубио од усраша, у својој матици га подло зајебу. И ово ми је демократија. Коштуњави и Тадић треба да прођу исто као што је Вељко. Ово је стварно превазишло сваку меру. Да још увек данас се овако злочиначки поступа са нашим људим који су прошли голготе.

А курир би могао да не пише глупости, да су Крајишки Срби вечно изгубили своја огњишта. Увек има наде да ће кад тад наши Срби из Крајине моћи да се врате на своја огњишта. Јевреји су хиљаде година се поздрављали са следеће године у Јерусалиму.

I mene boli kad ovako nešto čujem.
Samo adresa ne mogu biti demokrate jer rat nije vodjen za njihove vlasti.
Ali da ne rade ništa po tom pitanju i to stoji!
 
I mene boli kad ovako nešto čujem.
Samo adresa ne mogu biti demokrate jer rat nije vodjen za njihove vlasti.
Ali da ne rade ništa po tom pitanju i to stoji!

Боли те, као кад изгубиш на бинго пар динара. Демократе да су биле на власти уместо милошевића, много више би срба страдало. 1991 су демократе тражили да милошевић обустави сву помоћ србима који су се борили против усраша. Милошевић је био корумпиран, анационалан, пизда, али је и такав био мање зло од демократа.
 
Да,тужно.А,ово је само један случај који је изашао у јавност.Колико тога има?

Држава је изгубила сврсисходност у данашње време.
Нажалост,то треба истаћи.Ове друштвене реформе су произвеле такву климу.Иако нисам присталица комунизма,морам да кажем да је постојање државе и институција(у односу на данашњи друш.систем) имало много више смисла у социјализму,јер се то могло и осетити на конкретан начин.
Сада се постојање државе своди на испразне приче о патриотизму или људским правима,односно европејству,у оквиру немилосрдне политичке борбе где је жив човек пожељан и поштован само онда ако доноси корист(углавном материјалну).

И,ако се овако настави,више никаквог смисла неће имати да разглабамо о било каквом очувању било којих граница или неком приступању одређеној политичко-економској организацији.
 
manje zlo?
koju su teritoriju izgubile te demokrate?

Они нису ни покушали да заштите србе. Дс је 1991 тражио од милошевића да се сва помоћ обустави србима који су се борили против усраша. Битно само да је њима добро, а да ли ће да се направи нови Јасеновац, за то их баш брига.
 
Sokole, sledeća reč koja nije u skladu sa normama iole normalne konverzacije, koja sadrži uvrede, psovke i slično i letiš odavde.
Nema teme, poruke da ti ne opleteš. Napravi nekad pauzu, mnogo si besan čovek.

Како то да дозвољаваш славонији и другима који мрзе србе да пишу бљувотине? То је твоја демократија. Кад србин пише против србомрзаца, то није у реду. Али је зато србомрзачки говор дозвољен. Па шта друго и очекивати од особе која је сва срећна писала да је видела чанка на пумпи, и како је ноторни србомрзац чанак симпа.
 
Како то да дозвољаваш славонији и другима који мрзе србе да пишу бљувотине? То је твоја демократија. Кад србин пише против србомрзаца, то није у реду. Али је зато србомрзачки говор дозвољен. Па шта друго и очекивати од особе која је сва срећна писала да је видела чанка на пумпи, и како је ноторни србомрзац чанак симпа.

poenta je u tome sto je tebi srbomrzac svako ko na desktopu ne drzi slike srpskih zrtava....
 
U prirodi uvek postoji ravnoteza i prirodna selekcija! Svako ko ne ume da ceni ono sto je rodjenjem dobio olaksava ili je deo te prirodne selekcije!!!

То што си ти описао је фашизам. Слеп ратни инвалид не може себи да помогне. Држава је дужна да помогне својима који не могу да се брину о себи. Посебно овакве случајеве као Вељко.
 
samoubica se u ocima boga tretira isto kao i ubica.

Зависи..самоубица из беси..је гори грех..јер се неће никада покајати ..као Јуда...

Али ако човек почини самоубиство из болести..мозга..или психичке и сл..то већ Епископ локални одлучује..

и П.С ...БОГ СЕ ПИШЕ ВЕЛИКИМ СЛОВОМ...
 
poenta je u tome sto je tebi srbomrzac svako ko na desktopu ne drzi slike srpskih zrtava....

То је глупост што си ти написао. Ја сам навео да модератор овог форума дозвољава србомрзачки говор и пуно писања бљувотина ако их пишу особе које мрзе србе, без да добију бан. Пример Славонија и многи други.
 
То је глупост што си ти написао. Ја сам навео да модератор овог форума дозвољава србомрзачки говор, без бана. Пример Славонија и многи други.

glupost je kako ti razmisljas....
 
ma nemoj mi reci?
sta mislis, zasto su ljudi sa ovog podrucja u vecini slucajeva lepi ljudi, a recimo englezi prilicno ruzni i neugledni?

Тачно сам знао кога ће да одреагује овај мој пост.:D

А,што се тиче овог твог коментара...Јес` ти при себи ил` си под гасом?
 
Природна селекција не постоји...

To su elementarne stvari biologije i zivog sveta! Osnovni princip funkcionisanja i opstanka svake vrste! Dajem primer za bolje razumevanje! Kada lav juri krdo antilopa ne postoji borba za opstanak izmedju lava i zebri jer svako zadovoljava svoje prirodne potrebe vec je borba za opstanak izmedju samih zebri te onaj ko ima najslabije osobine u krdu gine! To se zove prirodna selekcija!!!
 
и П.С ...БОГ СЕ ПИШЕ ВЕЛИКИМ СЛОВОМ...

koji bog?
Deda Mraz, Perun, Tor ili Zevs?

Тачно сам знао кога ће да одреагује овај мој пост.:D

А,што се тиче овог твог коментара...Јес` ти при себи ил` си под гасом?

ja sam uvek pri sebi, cak i kad sam pod gasom.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top