zahvalnost

webhanuma

Primećen član
Poruka
926
Iziritirana malopredjasnjom komunikacijom sa clanom koji smatra da negativna analiza nije ona koja zasluzuje "hvala na utrosenom vremenu", zelim da vas pitam koliko smatrate da je ovo neophodno za vase ucestvovanje na forumu?

Meni nekako cim se narusi balans izmedju potraznje, uzimanja, ponovne potraznje i nedostatka osnovne kulture u vidu hvala gubim prosto interes da otvorim neku novu kartu.

Dakle, kako prevazilazite to da ljudi koji cuju dobro zele da nastave komunikaciju, zahvale se... a ljudi koji su nespremni da cuju lose, se ili ne osvrnu sa hvala na vase vreme ili su nepristojni u nekom vec svom stilu?
 
Ja u svakom trenutku komunikacije radim psiho- analizu osobe preko puta. :)
Sigurna sam da postoji objašnjenje za tako nešto, makar poteklo iz dubine podsvesti.
Meni se takve stvari redovno dešavaju u rl- skrenem pažnju nekom na nešto loše što može da ga zadesi- reakcija je ljutnja.
Iskuliram, čekam da se desi, ne kažnjavam druge zbog toga što se nekom ne svidja moje mišljenje. A toj osobi dam ponovo šansu, ako mi se ponovo obrati za pomoć, jer mi je na taj način dokazala svoju nespremnost u datom momentu da nešto čuje ili prihvati- dakle moja psiho-analiza je bila tačna- meni dovoljno da budem zadovoljna.
 
Takve stvari uopšte ne treba doživljavati previše lično, zbog nas samih na prvom mestu. Osetljive su stvari u pitanju i ljudi često umeju da reaguju i onako kako ni oni sami ne žele. Mada, razumem te (mislim na webhanumu ;) ), daleko od toga da ne ...
 
@webhanuma
Hvala na odvojenom vremenu za nas. Sto se tice nase veze vrlo je plodotvorna u predhodnom periodu. Sama veza nije zapocela naglo vec vrlo polako sa koje kakvim preprekama. Kroz nasu nasu vezu punu harmonije prepletali su se raznorazni materijalni problemi i sa jedne i sa druge strane. Ovo je borba za finasije, OPASNA, ali u nasoj zajednickoj firmi bez bilo kakvih ogranicavanja finasija. Nemoze se biti toliko iskljuciv jer mi imamo predivan zajednicki zivot. Da zaradimo znamo oboje, ali i da u tome uzivamo oboje.Sto se Vas tice nasa veza ne bi trebalo da postoji, a kamoli da ovoliko traje, a ni najmanje nije materijalno obojena. Da smo imali ovakav komentar na pocetku veze oboje bi rezervisani u nasim otvorenim odnosima i komunikaciji. Treblo bi nam mnogo vise vremena da dodjemo jedno do drugog na pravi nacin, ne kroz novac. A sobzirom da smo veliki postovaoci astrologije.

Hvala u svakom slucaju, ali zaista postoi puno neslaganja.



@webhanuma

Kao prvo HVALA
Kao drugo nisam ona nego on
Kao trece ovo nije mesto za svadju i raspravke. Ja nisam astrolog ali se neke stvari koje si napisla ne slzu sa stvarnim zivotom. Ja sam pitao za buducnost, a po tebi je nema. Nadam se da cemo se iz za koju godinu kuckati pa da vidimo.

Svako ima pravo da izrazi svoje misljenje, hvala na tome.

OVO SU TRI ODGOVORA UPUCENA WEBHANUMI, DA LI NEKO OD VAS VIDI DA JE NEKO OD NJIH ZABORAVIO DA NAPISE HVALA ILI DA JE BIO NEKULTURAN?IZIRITIRALO JE NEGIRANJE NJENIH IZJAVA KOLIKO VIDIM I NAPISANO OBRAZLOZENJE ZASTO...


ZATIM STA JE SAD OVO? KAKAV JE OVO NACIN?


Citat:
Original postavio B i K Pogledaj poruku
Zelim da se zahvalim Vipcurlic.
Ajoj!
Ovo sam tek sad videla....
Licno meni je ovo tuzno... govori o tebi kao osobi bas mnogo.

Ja sam izdvojila svoje vreme pisuci na tudju molbu svoje vidjenje tvoje veze, ja razumem da ti se moj negativan stav ne dopada... ali... gresis sto se tako bahato ophodis prema dobrim ljudima u zivotu. Nas zaista nema mnogo, a statisticki gledano ako ne umes ni da nas prepoznas onda ce nas time biti sve manje.

Srecno s takvim stavom!

OVO JE JAKO NEKULTURNO, IZDVAJA U CITATU ZAHVALJIVANJ LJUDI KOJI SU NAPISALI MENI NA MOJOJ ANALIZI I IZJAVLJUJE DA JE TO TAKO TUZNO! MISLIM NE SAMO DA NIJE U REDU TAKO NESTO NEGO NE SHVATAM CEMU JE UOPSTE BILO POTREBNO DA SE NA TAJ NACIN MESA U MOJ RAD, TO ZAISTA NISAM OCEKIVALA..

JA JE JAVNO MOLIM DA ISPRAVI SVOJU PORUKU TAKO STO CE UCI U NJU I IZBRISATI DEO KOJI JE MENI LICNO BIO NAMENJEN, AKO JE VEC U SVOJOJ ZURBI I RASPRAVLJANJU PREVIDELA KAKO TO MOZE DA IZGLEDA, JER TO JE RAZLOG ZA LJUTNJU!
 
I sve vas bih prvo zamolila da procitate dobro postove pre nego se naljutite, iziritirate ili vec nesto tako jer uvek postoji hiljadu i jedan razlog da se slova, reci i recenice previde i pogresno protumaci necija izjava...
 
Ja u svakom trenutku komunikacije radim psiho- analizu osobe preko puta. :)
Sigurna sam da postoji objašnjenje za tako nešto, makar poteklo iz dubine podsvesti.
Meni se takve stvari redovno dešavaju u rl- skrenem pažnju nekom na nešto loše što može da ga zadesi- reakcija je ljutnja.
Iskuliram, čekam da se desi, ne kažnjavam druge zbog toga što se nekom ne svidja moje mišljenje. A toj osobi dam ponovo šansu, ako mi se ponovo obrati za pomoć, jer mi je na taj način dokazala svoju nespremnost u datom momentu da nešto čuje ili prihvati- dakle moja psiho-analiza je bila tačna- meni dovoljno da budem zadovoljna.

Potpuno savrsen stav! A sad jedno pitanje, svi znamo za Helenin primer i njene pokusaje da dokaze da ona nije ono sto je opisana od strane astrologa koji joj je ovde na forumu tumacio natal... Sta sa situacijom kad ljudi prezentuju jedno a astrolog tvrdi drugo? Hocemo li i dalje traziti da ljudi ne poznaju sebe ili cemo pokusati vise nas da vidimo sta kotu vidi a sta ko ne vidi? Ima nas toliko, desilo se da sam ja bolje povezala planete, mozda nisam najbolje, ali sam na pravom putu... Sta cemo dalje, za ove ili za neki drugi horoskop..Misljenja sam da se ne rasipamo na objasnjenja ko je ste a ko nije u pravu nego neka svako odnas pogleda i ostavi svoje misljenje jer ljudi zele odgovore i postovanje sa nase strane a ne napadanje ako izjave da to sto je napisano nema veze sa njihovim zivotom, i pri tom navedu cinjenicno stanje... Za ono sto je bilo, ogradjujem se, ne za ono unapred sto treba da bude..
 
...e ljudi moji....sad kad skontah koliko je VREMENA I TRUDA potrebno da bi se protumacilo bilo sta iz natalne....ma,kakvo hvala...
...a naravno da je hvala osnovni red i kultura .....
...Ipak ste vi svi,koji ste uz nas laike,zaista VELIKI LJUDI
 
...e ljudi moji....sad kad skontah koliko je VREMENA I TRUDA potrebno da bi se protumacilo bilo sta iz natalne....ma,kakvo hvala...
...a naravno da je hvala osnovni red i kultura .....

...Ipak ste vi svi,koji ste uz nas laike,zaista VELIKI LJUDI

Vidis duso, evo ga jos jedan primer... upravo za ovo o cemu pricamo.... tako receno, sa tri tackice, " ma kakvo hvala..." osobi koja povrsno procita znacice suprotno odonog sto si htela reci a to je sledece: cini mi se ovako bilo u tvojoj glavi "ma, kakvo hvala..to je malo..a naravno da je hvala osnovni red i kultura..." i taj moj zakljucak proizilazi iz tvoje poslednje recenice "ipak ste vi,koji ste uz nas laike,zaisa VELIKI LJUDI" ...
Pa kad se neko zaleti i procita samo ma,kakvo hvala...dobijemo upravo ovakvu stranicu!
 
Vip, potpuno je pogresno protumacen moj text i jako mi je zao zbog toga. Nisam imala nicim nameru tebe uvrediti jer poklanjas ovim ljudima daleko najvise kvalitetnog vremena i truda. Molim te procitaj ovo ispod kao objasnjenje.
OVO JE JAKO NEKULTURNO, IZDVAJA U CITATU ZAHVALJIVANJ LJUDI KOJI SU NAPISALI MENI NA MOJOJ ANALIZI I IZJAVLJUJE DA JE TO TAKO TUZNO! MISLIM NE SAMO DA NIJE U REDU TAKO NESTO NEGO NE SHVATAM CEMU JE UOPSTE BILO POTREBNO DA SE NA TAJ NACIN MESA U MOJ RAD, TO ZAISTA NISAM OCEKIVALA..
Ne ne ne ne ne!!!! Ovo je zaista pogresno shvaceno!!!!!!!
Nisam izdvojila zahvaljivanje tebi omalovazavajuci tvoj rad... mada razumem da je moglo biti procitano tako.
Zaista nista slicno nisam imala na pameti.
Kreni hronoloski molim te, samo da bi razumela gde je problem u mom stavu.
Nekom korisniku si odradila analizu, na kraju si zamolila da je pogledamo i elle i ja. Ja odradila svoj deo, koji se razlikovao od tvog vidjenja -znamo svi da je ovo nekako vanvremenska disciplina ako se ne prate tranziti, direkcije sto ja nisam radila, tako da uopste ne zelim ulaziti u diskusiju tacnosti. Sta vise pretpostavimo da su moje reci 100% netacne bice lakse u daljem izlaganju.
Sustina je da ide tvoj text, pa tvoja molba za tudje vidjenje, pa tudje vidjenje.
Nakon svega toga ide "hvala vipcurlic"
E znas sta!!!!! Moj ogorceni komentar veze sa omalovazavanjem tvog truda i rada nema, jer sta slicno ni ne mislim pa ga ne bih progurala u subtextu. Nemam problem izreci da se ne slazem sto se covek zahvalio SAMO tebi, ne misleci da ne zasluzujes to (zaista suprotno) nego da sam i ja svoje vreme ulozila, a izdvajanje pozitivnijeg komentara za zahvalnicu, a negiranje da je jos neko makar pogledao a ne pisao text i proveo svoje vreme je ono sto izaziva moj revolt.

Iskreno mi je zao sto si protumacila to kako jesi... jer zaista ne vidim ovo polje uopste kao kompetitivno, niti sam sklona bilo kakvom omalovazavanju drugih koji rade. Ja zaista mislim da to radis divno kao sto sam ti ne jednom rekla!

Samo jedna opaska... ako moderator cita.... nije zgoreg... prvi text koji je vip citirala... ja ne mogu da ga vidim u celosti. Dakle... ona je stavila pretpostavljam citat odgovora korisnika dok ja (cak ako idem kroz njegov/njen) profil listajuci poruku po poruku imam samo deo "Hvala u svakom slucaju, ali zaista postoi puno neslaganja." Ima li nekog racionalnog objasnjenja?

Inace za vas koji citate ovu umnu diskusiju :roll:... ovaj deo je dosao nakon sto sam izrazila javno negodovanje "a gde je moje hvala", dakle nisam ga prethodno dobila nego iznudila takoreci.
DA LI NEKO OD VAS VIDI DA JE NEKO OD NJIH ZABORAVIO DA NAPISE HVALA ILI DA JE BIO NEKULTURAN?IZIRITIRALO JE NEGIRANJE NJENIH IZJAVA KOLIKO VIDIM I NAPISANO OBRAZLOZENJE ZASTO...
Nije vip, gresis zaista. NE VIDIM OBRAZLOZENJE. Sad ga citam citiranog od tebe, usla sam u poruke korisnika i jednu po jednu iscitala, toga NEMA kao meni vidljivog texta, SAMO deo koji sam ostavila gore "Hvala u svakom slucaju, ali zaista postoi puno neslaganja."
Tako da, pre moje opaske nikako ne postoji hvala,.....hronoloski ova cela komunikacija dolazi naknadno nakon sto sam pitala "zar ne mislis da zasluzujem hvala za vreme a ne za analizu", stoga je to naknadno hvala prilicno irelevantno bar meni.

Vip, molim te se izjasni po ovom pitanju? Nije mi bilo na kraj pameti da te uvredim, omalovazim tvoj rad kao ni bilo bilo sta negativno sto si izvukla iz moje prepiske.

Prosto... uzmi lepo moj chart i vidi kako bih ja to malo drugacije uradila a ne bih ostavljala znakove pored puta :wink:
 
Pozdrav svima. Prvo da se izvinemo sto smo karte postavili na pogresno mesto i da se zahvalimo Vipcurlic sto nas je prebacila tamo gde treba .Hvala svima koji su dali svoj komentar na nase uporedne horoskope.
Da prokomentarisemo malo:
@webhanuma
Hvala na odvojenom vremenu za nas. Sto se tice nase veze vrlo je plodotvorna u predhodnom periodu. Sama veza nije zapocela naglo vec vrlo polako sa koje kakvim preprekama. Kroz nasu nasu vezu punu harmonije prepletali su se raznorazni materijalni problemi i sa jedne i sa druge strane. Ovo je borba za finasije, OPASNA, ali u nasoj zajednickoj firmi bez bilo kakvih ogranicavanja finasija. Nemoze se biti toliko iskljuciv jer mi imamo predivan zajednicki zivot. Da zaradimo znamo oboje, ali i da u tome uzivamo oboje.Sto se Vas tice nasa veza ne bi trebalo da postoji, a kamoli da ovoliko traje, a ni najmanje nije materijalno obojena. Da smo imali ovakav komentar na pocetku veze oboje bi rezervisani u nasim otvorenim odnosima i komunikaciji. Treblo bi nam mnogo vise vremena da dodjemo jedno do drugog na pravi nacin, ne kroz novac. A sobzirom da smo veliki postovaoci astrologije.

@vipcurlic
Hvala na komentaru, mi zaista ucimo jedno od drugog, imalismo losih iskutava, iz kojih smo nadamo se izvukli pametne pouke. i zaista sam morao da usporim na poslu, slomljena noga, a zatim sam usporio jer sam dobio novu koleginicu, HVALA BOGU.Kasnije smo zapoceli samostalan posao. Iz prijateljstva smo presli u ljubav. U svakoj vezi ima uspona i padova, i kod nas je bilo u pocetku ali smo naucili da se razumemo i da pricamo o stvarima koje nas muce. Hvala na Vasem komentaru i zaista smo se prepoznali u njemu. SVAKA CAST.

Da prekinemo ovo. Poruka o zahvalnosti se nalazi na uporedni horoskop pod #118!!! A citirana je i iznad. Pogledajte!!!
To sto je proslo samo hvala vipcurlic zahvalite vasim moderatorima sa glupim pravilima od 10 poruka na postu.
izvinuli smo se zbog glupih poruka koje su se pojavile zbog kucanja 10 postova, uporedni horoskop #132.

A samo je nasa stvar kome cemo se zaista zahvaliti. Ja verujem u astrologiju, ali ne i u sve astrologe. zato smo i tu da komenatarisemo i dajemo misljenja i vidjenja o analizi. Kritike su po meni uvek pozitivne, makar imale i negativnu konotaciju.

Jos jednom Hvala @webhanuma na odvojenom vremenu.
 
Da vidimo ovako..
Moze da se desi da tebi nije prosledjen deo kako je isao redom..Nista me ne bi cudilo, zaista jer ima 3 dana kako je forum u reorganizaciji i kako zarad dobre namere napravise veliku zbrku samo sa tim sto se ogranicilo brojevno stanje poruka sa kojim novi clanovi ulaze u "vidljivi deo"... Znaci, kad se proslede njihove poruke, prosledjuju se sve, i potrebne i nepotrebne, i duplirane i sve, upadaju po hronoloskom redu, tamo gde smo mi vec prosli, odradili i gde mozda necemo zaviriti ponovo jer su to teme sa po 30-tak stranica. S obzirom da sam ja to slucajno ukapirala zbog izgleda strana koje sam otvaralapri radu, vracala sam se da vidim zasto je to tako, sta se menjalo i zato sam bar 24h pre tebe videla o cemu se radi. Normalno je da si videla samo neku, rekla bih srednju poruku koja je iskocila pred tebe, odjadnom, dok su to, verovatno bili njihovi pokusaji da proture bar neku poruku da bi videli sebe na forumu jer 2 dana nije bilo odgovora sa njihov strane na nasa tumacenja, upravo zabog"vise sile", ne zbog njih. Jos jednu stvar ja odmah pogledam, a to je datum ukljucenja ljudi kojima radim i lako mi je bilo da ukapiram dasu novi, jos neki su mi se zalili na pp pa sam zato, pre svega ovoga pitala licno moderatora- sta se to desava..odgovor stoji na temi reorganizacija..

E pa posto ja nisam tako impulsivna kao ti i nemam tako ostar jezik, kad ne moram kao krajnju meru da ga koristim, ja nisam izletela , do sada bar, i nasla se u takvoj situaciji.
Znaci, lepo si ono rekla..." ucim se toleranciji iz tvog 9 polja.." ... Pa posto minije bilo tesko, ja sam citirala njihove postove, i u sva tri si bila ti, sa zahvaljivanjem i obrazlozenjem u prvom da oni sebe ne vide tako kako se prikazuju u sinastriji...pitanje je sto i kako, mozda se nesto previdelo, to je najlakse razjasniti i nakndno povezati, nebitno je to sada.
Bitno je da sam ja, cekajuci njihov odgovor, odgovorila na tvoju opasku, kako veza nema perspektivu, pa sam dodatno dala objasnjenje tranzita koje vidim, opet cekajuci njihov komentar..koji je bio ali nije mogao da prodje.

Znaci, draga moja, kako si vatrena i impulsivna i kako te je zaista pogodilo nesto sto ne vidis, napala si ljude dosta ostro..ne videci sve detalje. Da bi ih videla, ja sam ih prenela i slozila...

Pa sam, nek mi Bog oprosti,
onda JA navela izolovano tvoj komentar, ne koliko sam bila ljuta koliko sam zaista HTELA DA VIDIS KAKO TO IZGLEDA, kad neko nema kad ili ne vidi dobro, sta ispada sa tako nejasnim citiranjem- imala sam potpuno pravo da se naljutim i ja i "nacrnim ti kozu", ali zaista na neki nacin imam mogucnost da procitam izmedju redova i da nesto odvagam pre nego sto do te mere dodjem da se zaista naljutim... Jer, ko ce ako ne mi da na kraju imamo najvise strpljenja i razumevanja jer mi treba da vidimo sve ono sto drugi ne vide, to nam je zadatak!

Znaci, konacno smo se sporazumeli! Zato sam jutros u cik zore, pisala i moderatoru sa jasnim objasnjenjem da se tek sada ovde pravi veca zbrka!

Znam dobro tvoju karti i kako je znam, znam da sam morala da ti skrenem paznju, zbog tete tebi, zbog nas drugih koji radimo jer neko drugi nece videti stvari onako kako ihja vidim kao i zbog tako nekih ljudi koji su, silom prilika ostali napadnuti bez mnogo realnih razloga!

I uz put....nisam im poklonila vise paznje nego drugima, svako dobije onoliko koliko trazi, samo oni nisu stigli da traze, drugi to rade sa mnogo vise poruka i pitanja, pogledaj malo moju temu..

Ljubim ja tebe....vatrena..
 
Dragi moji,

tema sama po sebi je dobra i ne mora ni da se gasi, moze ostati kao eticka rasprava otvorena moze potonuti... nekako isto mi. Primarni smisao iste je da li je vama neophodno hvala ili mozete da prezivite bez istog.

S druge strane posto je postala javna rasprava, prvo se izvinjavam svima koji su u njoj ucestvovali. Realno objasnjenje, do reorganizacije foruma nemam, ali moj problem je i vise nego jasan. BiK, kom jos jednom nudim svoje izvinjenje, je napisao DVE poruke koje ja nisam uopste u stanju da vidim u celosti!!!!
Zasto -ideju nemam, ali... od ove citirane poruke, ovaj deo ispod @webhanuma i @vipcurlic NE POSTOJI za mene.... jednostavno samo ako udarim reply ja sam u mogucnosti da vidim ceo njegov odgovor. Zato sam mu se i obracala u zenskom rodu -on tj. njegove poruke nisu postojale.

@Vip, hvala ti sto razumes problem :-)
 
Ne mogu da ulazim u raspravu, stomak me boli , u sms-u sam...da ne kazem pms-u...
Elem, moram da podrzim Webhanumu...i slozim se sa njom oko poente. Dakle nevazno o kome je ovde bila rec, kada posmatramo generalno , to ovde jeste veliki problm. Dugo sam ovde i ne mali broj puta sam naisla na ovo o cemu Webhanuma govori. Prosto ljudi primaju zdravo za gotovo ( pojedini ) smatrajuci da ti moras biti tu, uvek spreman...I meni , kao i njoj..to jako smeta. Niko ne trazi hvalospeve, ali malo kulture, osnovne kulture, ne bi bilo na odmet.
Pozzz
 
Slazem se da je znak postovanja reci bar "hvala" na utrosen trud i vreme koje provedemo mi koji se tu nesto malo vise razumemo u astrologiju, ali nekom je potrebna potvrda vise, nekom manje i to je individualno. Smatram da je potrebnije da se izrazi bilo kakav komentar na nas rad, na analizu jer je to znacajnija stavka - da se iskustveno zna da li smo na pravom putu sa vidjenjem ili ne. Zato je neophodan odgovor, kakav god da je, ne hvala- kao odraz da su videli nego komentar da li je tako ilinije tako jer oni zive svoj zivot, pada mozemo da vidimo ako gresimo, gde gresimo ili da znamo da smo "na pravomputu" kod njih..I to je bitno, pa meni je takodje bitno, sa svakim novim horoskopom bez obzira sto sam po svoj prilici najmatorija na forumu, duplo punoletna, i po godinama i po radu u astrologiji..
 
Zahvaljujem se Vindexu sto je pokazao svoje pravo lice.
Sve najbolje Vindex i puno srece u novoj 2008.Zelim ti da se tvoje "predstavljanje" ne ubrlja tvojim glupostima.
I da ti veruju, bar oni maloumni.
PS
kad ces opet na Tompsona?
 

Back
Top