gosca-domacica

MirjanaZ

Elita
Poruka
15.261
bili mi gosti pa mi palo na pamet
kako sam ja razmazena gosca,kad dodjem kod nekoga ne hvatam se da odnesem tanjire u kuhinju,niti da pomognem domacici oko bilo cega
jednostavno ne padne mi na pamet,a i ne volim da radim :mrgreen:
a kad mi neko dodje mrzim kad mi se muvaju po kuhinji,volim da sednu svi sa muzem i caskaju a ja se brinem da im bude prijatno i udobno.a i nervira me da mi se neko tu muva:)
a kakve ste vi domacice ugoscivacice?
a goscice
 
bili mi gosti pa mi palo na pamet
kako sam ja razmazena gosca,kad dodjem kod nekoga ne hvatam se da odnesem tanjire u kuhinju,niti da pomognem domacici oko bilo cega
jednostavno ne padne mi na pamet,a i ne volim da radim :mrgreen:
a kad mi neko dodje mrzim kad mi se muvaju po kuhinji,volim da sednu svi sa muzem i caskaju a ja se brinem da im bude prijatno i udobno.a i nervira me da mi se neko tu muva:)
a kakve ste vi domacice ugoscivacice?
a goscice

divi ove sto se fali:) svaka bi je majka za snaju pozelila:)
 
Kada sam domacica veoma sam savesna - bas sam super domacin :) i po tome sam poznata medju prijateljima.

A kada sam u gostima - kako kod koga. Ako je neka bliska prijateljica ili prijatelj, ponekad i pomognem, ali uglavnom uzivam u razgovoru i klopi i stvarno sam u gostima - jbg. zasluzila sam da i ja da'nem dusom i da me goste i mislim da je to ok.
 
ja šiznem kad mi neko dođe i krene da se muva
moj stan-moja stvar
a najvolim one dušebrižnice što prespavaju, pa ujutru ustanu pre mene pa krenu da uvode red u kuhinju. takva je bila moja ex kao-svekrva... mislim, još uvek je takva, al mene više ne tangira
 
joj da pa kao oce da ti slozi suve tanjire i viljuske a u stvari samo da ti zaviri da l imas mrve od keksa po fiokama,ono slozi dva tanjira i kad je proverila da nema miseva po coskovima ona se povlaci nazad u salon jer ti je dosta "pomogla" :lol:
 
a najvolim one dušebrižnice što prespavaju, pa ujutru ustanu pre mene pa krenu da uvode red u kuhinju.

:lol: znam te... mene vise ne nerviraju, resila sam da okrenem u svoju korist, bas super, nek spremaju, ja se pravim da spavam i "probudim se" tek kad sve zavrse i onda moja omiljena recenica "Ma stoooo, stvarno si luuuda, nije trebalo"
 
Kada sam domacica veoma sam savesna - bas sam super domacin :) i po tome sam poznata medju prijateljima.

A kada sam u gostima - kako kod koga. Ako je neka bliska prijateljica ili prijatelj, ponekad i pomognem, ali uglavnom uzivam u razgovoru i klopi i stvarno sam u gostima - jbg. zasluzila sam da i ja da'nem dusom i da me goste i mislim da je to ok.

Uzasna sam domacica i po tome poznata. Nekad ljude ponudim, pa zaboravim da donesem jer se zapricam nesto. U gostima nikad nista ne radim, ne pada mi na pamet da diram tudje stvari. Meni je to nepristojno. Ako gosti idu za mnom... mene to strasno nervira, ali ne prekidam druzenje zbog tih gadnih navika... nego samo im se smejem i kazem im da se izgube.

Znam super da kuvam, ali to znaju samo ukucani jer kad god treba za nekog drugog da spremam neki maler me uhvati.
 
Upravo to- kad gostim nekog, onda sam prava domaćica. Kad sam gošća- onda očekujem da me goste.Ne volEm da mi se neko muva po kuhinji pa od toga i polazim- možda je to slučaj i sa tom domaćicom.I odsedim sve u šesnaest...

A znate one koje kad otvoriš neka vratanca u kuhiji komentarišu: Jao, vidi, i ja imam takvu vatrostalnu... i taj servis za ručavanje, al moj za 12...
 
:lol: znam te... mene vise ne nerviraju, resila sam da okrenem u svoju korist, bas super, nek spremaju, ja se pravim da spavam i "probudim se" tek kad sve zavrse i onda moja omiljena recenica "Ma stoooo, stvarno si luuuda, nije trebalo"
ali nekako imam utisak da mi sve rade naopako... ma koliki bio haos kod mene (a jeste), meni je nekako logičan i do neke mere mi prija. a oni.. pogrešno mi slože šerpice, i čaše, iskopaju žicu negde i sastružu mi teflonske tiganje..
možda sad zvučim ko picajzla.
 
ali nekako imam utisak da mi sve rade naopako... ma koliki bio haos kod mene (a jeste), meni je nekako logičan i do neke mere mi prija. a oni.. pogrešno mi slože šerpice, i čaše, iskopaju žicu negde i sastružu mi teflonske tiganje..
možda sad zvučim ko picajzla.

E, meni to ne smeta, ja nisam picajzla za kuhinju... ali ako mi neko isprevrce biblioteku :evil::evil::evil:
 
bili mi gosti pa mi palo na pamet
kako sam ja razmazena gosca,kad dodjem kod nekoga ne hvatam se da odnesem tanjire u kuhinju,niti da pomognem domacici oko bilo cega
jednostavno ne padne mi na pamet,a i ne volim da radim :mrgreen:
a kad mi neko dodje mrzim kad mi se muvaju po kuhinji,volim da sednu svi sa muzem i caskaju a ja se brinem da im bude prijatno i udobno.a i nervira me da mi se neko tu muva:)
a kakve ste vi domacice ugoscivacice?
a goscice

Oтприлике исто.

Не волим да ми се неко мота по кухињи, сем сестре и маме. Њима увек дозвољавам да ми оперу посуђе...и драгом такође...:wink::..ал они и нису неки гости. Додуше, откад имам машину за судове, нема ни много потребе за тиме...

Као гошћа, не волим нарочито да се петљам по туђој кухињи. Моја најбоља другарица је јако велики ситничар што се тиче уредности и чистоће у кухињи, тако да не воли да јој се ико петља. Код других углавном само гостујем, и то врло успешно радим.:D
Понекад, код моје најдраже форумске друге увалим се у судоперу, али код ње се осећам некако домаће и знам да смо што се односа према чистоћи и кухињи негде на сличном нивоу (не и кад је кување у питању :wink:), па сам сигурна да ми неће замерити ако мало испрскам водом по радном делу или тако нешто. :)
 
a meni je to za biblioteku ok

a o tome kakva sam domaćica:
pravim ja neki pomfrit, i nešto je bio tako-tako. i kaže meni gošća, meni totalno nebitan lik, žena prijatelja mog bivšeg: e, jela sam ja već jednom taj kupovni pomfrit(!) al je bio lep. I ja joj ništa ne kažem, kao trudnica je pa neću da... zbog mene izgubi bebu il nešto... eto, super sam domaćica.

jbt, izgleda da su svi moji problematični gosti u stvari bili - njegovi gosti...
 
Hehe... ma OK je da pomogne (mada ne volim to baš) ili da zaviruje, ali brate, ako je u gostima da prespava ili ako je neko ko ovde visi skoro svaki dan, pa je dobrim delom i domaći... a neko 'nako, skoro pa nepoznat, to bre batali... kad ustane da pomaže "iz pristojnosti" :lol:
Ja se ponudim da pomognem samo kad su u pitanju neki "veliki ugođaji" pa kad vidim da ima puno posla, ili kod nekoga kod koga je ostavljen veliki haos posle, recimo, rođendana... al' ne insistiram jer kontam da to nekoga nervira. Mene nervira, uostalom.....

E, ali ako nešto ne volim to je da perem sudove kod nekoga. Ne znam kako bih stanovala... :( gade mi se tuđi sudovi, gade mi se i tuđe sudopere, ma koliko čisto delovali, uvek imam trip od sunđera kojim ih peru :?
To mi ustvari tek sad pade na pamet. Uopšte pranje posuđa ne volim i trudim se da imam neki baš onako baš otrov koji guli boju sa njih :) makar mi spržio ruke... dok ne škripi na dodir, nije oprano :D

Nije teško zaključiti da retko i ručam (sa posuđem :) ) kod drugih ljudi iz istog razloga... mada, to je moj trip, koliko gowana pojedem inače to nije ništa :lol:

P. S. ljudi stvarno retko menjaju sunđere :? ako peru ručno, naravno...
 
Hehe... ma OK je da pomogne (mada ne volim to baš) ili da zaviruje, ali brate, ako je u gostima da prespava ili ako je neko ko ovde visi skoro svaki dan, pa je dobrim delom i domaći... a neko 'nako, skoro pa nepoznat, to bre batali... kad ustane da pomaže "iz pristojnosti" :lol:
Ja se ponudim da pomognem samo kad su u pitanju neki "veliki ugođaji" pa kad vidim da ima puno posla, ili kod nekoga kod koga je ostavljen veliki haos posle, recimo, rođendana... al' ne insistiram jer kontam da to nekoga nervira. Mene nervira, uostalom.....

E, ali ako nešto ne volim to je da perem sudove kod nekoga. Ne znam kako bih stanovala... :( gade mi se tuđi sudovi, gade mi se i tuđe sudopere, ma koliko čisto delovali, uvek imam trip od sunđera kojim ih peru :?
To mi ustvari tek sad pade na pamet. Uopšte pranje posuđa ne volim i trudim se da imam neki baš onako baš otrov koji guli boju sa njih :) makar mi spržio ruke... dok ne škripi na dodir, nije oprano :D

Nije teško zaključiti da retko i ručam (sa posuđem :) ) kod drugih ljudi iz istog razloga... mada, to je moj trip, koliko gowana pojedem inače to nije ništa :lol:

P. S. ljudi stvarno retko menjaju sunđere :? ako peru ručno, naravno...

A sunđeri su ti živa zaraza!!! Znam jednu koja ih iskuvava.IŠta fali- uništim tako sve baKcile, kaže!!!
 
kod mene se nalaze samo knjige vezane za psihologiju, filozofiju i kamara rjecnika...sve je na engleskom osim nesto knjiga koje su vezane za psihologiju..e da imam i junga(covjek i njegovi simboli prevedenog).imam i nesto klasika..mada vecinom citam neke dosadne knjige(sad chitma chomskog:D) ja sam u stvari jedan dosadan lik:)
 
Generalno ne volim taj tip druženja kad je uključen neki krkanluk, ljudi se polome da prinesu, odnesu... Nema druženja, sve se svede na klopu. To mi je ok kada sam sa nekim u formalnim odnosima, pa niti prihvatam pomoć (nikad) ako je neko kod mene, niti nudim ako sam kod nekog. Izuzetak u nuđenju pomoći napravim samo ako je u pitanju zaista draga osoba i ako sam u tom trenutku raspoložena za tako nešto, ali to se retko dešava.
 
Na primer ako sad neka devojka procita ovde na forumu da to moze da bude slatko da mi isrevrce biblioteku, pa onda dodje kod mene, gleda me pravo u oci da bi videla kako ja reagujem, i prevrce moju biblioteku, to nikad ne moze da bude slatko. Ako je stvarno zanimaju knjige, sto je retkost, onda moze da bude slatko ako devojka isprevrce moju biblioteku.
 

Back
Top