Albanac oslobodjen

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
Sinan Morina nije ubijao srpske civile
0120007.17.jpg

Pripadnik Oslobodilačke vojske Kosova Sinan Morina oslobođen je optužnice da je sudjelovao u zločinu protiv srpskih civila u selu Opteruša na Kosovu 1998. godine.

Predsjednica sudskog vijeća Specijalnog suda za ratne zločine u Beogradu, sutkinja Olivera Anđelković je obrazlažući presudu rekla da je vijeće utvrdilo da nema dokaza da je Morina sudjelovao u napadu, protjerivanju i zatvaranju civila u tom selu u razdoblju od 17. do 21. srpnja 1998. godine, kao ni u paljenju i uništavanju imovine i vjerskih objekata, niti da je odgovoran za ubojstva civila, čija su tijela nađena 2005. godine u mjestu Volujak na Kosovu.

"Tužno, jadno i sramotno je da se jedan ovakav događaj koristi i podiže optužnica bez dokaza. Jedan čovjek godinu dana sjedi u pritvoru", rekla je sutkinja Anđelković obrazlažući presudu sudskog vijeća, kojom je optuženom Morini ukinut pritvor u kojem je bio od 28. prosinca prošle godine.

................................

Ipak u Srbiji funkcionira pravana država??

Po ovom slučaju reklo bi se ipak da,
analogno ovome mnogi sjede u Hagu i nakon nekoliko godina
budu oslobođeni a pritvor od par godina kao nije zatvor :confused:
 
Mislim, najvažnije je da se sudi po pravu a ne po tome ko je ko.
Ružno je da neko nevin sedi u zatvoru. Ako je nevin, morao bi imati prava da traži odštetu za provedeno vreme u pritvoru.

Drugo, ne piši reč Kosovo osim ako hoćeš da ti tema bude zatvorena. Reč (vlastita imenica) Kosovo ima za posledicu ne otvaranja nove teme, ma u kakvom kontekstu napisana. Za to postoji "lepljiva". Znam da nećeš baš razumeti, kao ni ja ali vodi računa. Kao i ako pomeneš Vatikan ili SPC > pravac podforum Religija.
 
Mislim, najvažnije je da se sudi po pravu a ne po tome ko je ko.
Ružno je da neko nevin sedi u zatvoru. Ako je nevin, morao bi imati prava da traži odštetu za provedeno vreme u pritvoru.

Drugo, ne piši reč Kosovo osim ako hoćeš da ti tema bude zatvorena. Reč (vlastita imenica) Kosovo ima za posledicu ne otvaranja nove teme, ma u kakvom kontekstu napisana. Za to postoji "lepljiva". Znam da nećeš baš razumeti, kao ni ja ali vodi računa. Kao i ako pomeneš Vatikan ili SPC > pravac podforum Religija.

Boldovano je potpuno točno i bit je pravosuđa koje mora biti pravedno.
Ja sam prije da se brani sa slobode jer za pritvor mora postojati
ozbiljan utemeljen razlog i dokaz, a ne kasnije kao nema nikakvog dokaza.

Ja bih postovao dosta toga na pdf religija, ali ne postoji.
Ali tema o fundamentalistima u Njemačkoj mi i nije religijska.
Pažljivo biram pdf, otvaram i na druge pdf, ali sam danas malo
ostao paf... onako zbunjen, možda je loša biometeorološka situacija :D
 
Boldovano je potpuno točno i bit je pravosuđa koje mora biti pravedno.
Ja sam prije da se brani sa slobode jer za pritvor mora postojati
ozbiljan utemeljen razlog i dokaz, a ne kasnije kao nema nikakvog dokaza.

Ja bih postovao dosta toga na pdf religija, ali ne postoji.
Ali tema o fundamentalistima u Njemačkoj mi i nije religijska.
Pažljivo biram pdf, otvaram i na druge pdf, ali sam danas malo
ostao paf... onako zbunjen, možda je loša biometeorološka situacija :D

Možda se nisam sasvim precizno izražavao. Trudim se da budem kratak, ali sasvim se slažem o tretiranju prava i osumnjičenih.

Upravo zbog te tvoje teme o fundam.u Nemačkoj koja mi je baš zanimljiva i pobudila neke komentare, sam reagovao tako što sam se požalio na moderaciju.

U osnovi sam hteo da kažem kako su i zemlje EU već dugo nacionalističke, uprkos integracijama, ali da je Islam neskriveno fundamentalistički - pa je sad reakcija Nemaca malo "čudna" ...
 
Boldovano je potpuno točno i bit je pravosuđa koje mora biti pravedno.
Ja sam prije da se brani sa slobode jer za pritvor mora postojati
ozbiljan utemeljen razlog i dokaz, a ne kasnije kao nema nikakvog dokaza.

Ja bih postovao dosta toga na pdf religija, ali ne postoji.
Ali tema o fundamentalistima u Njemačkoj mi i nije religijska.
Pažljivo biram pdf, otvaram i na druge pdf, ali sam danas malo
ostao paf... onako zbunjen, možda je loša biometeorološka situacija :D

Voleo bih da mi odgovorite na pitanje - da li je Vaša država dostigla taj stupanj zrelosti?
Ovo Vas pitam na osnovu toka i presuda pojedinih sudjenja na medjunacionalnom nivou...
Znam da ste želeli da pominjanjem nacionalnosti malo iznervirate ovdašnje forumaše ali Srbija je balkanska Amerika u malom.
Za sus(j)ede se to ne bi moglo reći.
 
Voleo bih da mi odgovorite na pitanje - da li je Vaša država dostigla taj stupanj zrelosti?
Ovo Vas pitam na osnovu toka i presuda pojedinih sudjenja na medjunacionalnom nivou...
Znam da ste želeli da pominjanjem nacionalnosti malo iznervirate ovdašnje forumaše ali Srbija je balkanska Amerika u malom.
Za sus(j)ede se to ne bi moglo reći.
Da je Hrvatska dostigla taj stupanj zrelosti ja nikada ne bih došao
na ideju o funkcioniranju pravne države, jer ne bih znao što je to.
Znači živio bih u potpuno pravednoj državi u kojoj pravo funcionira kako treba.

A vjerojatno ni Vi u Srbiji o tome ne biste puno znali da sve funkcionira kako treba.
 
Da je Hrvatska dostigla taj stupanj zrelosti ja nikada ne bih došao
na ideju o funkcioniranju pravne države, jer ne bih znao što je to.
Znači živio bih u potpuno pravednoj državi u kojoj pravo funcionira kako treba.

A vjerojatno ni Vi u Srbiji o tome ne biste puno znali da sve funkcionira kako treba.

To što funkcioniše pravna država nije znak da je to i pravedna država.
Mi smo ovom presudom dokazali i svoju pravednost.
Imate li vi takvih primera?
 
To što funkcioniše pravna država nije znak da je to i pravedna država.
Mi smo ovom presudom dokazali i svoju pravednost.
Imate li vi takvih primera?
Mrzi me da sad tražim, vjerojatno ima.
jedino ću postaviti ovo od prije par dana:

ZADAR - Milenko Radak (39), optuženik za ratne zločine u Škabrnji, u ponedjeljak (17.11.2007)
je na zadarskom Županijskom sudu oslobođen od optužbe za to kazneno djelo.
 
Sinan Morina nije ubijao srpske civile
0120007.17.jpg

Pripadnik Oslobodilačke vojske Kosova Sinan Morina oslobođen je optužnice da je sudjelovao u zločinu protiv srpskih civila u selu Opteruša na Kosovu 1998. godine.

Predsjednica sudskog vijeća Specijalnog suda za ratne zločine u Beogradu, sutkinja Olivera Anđelković je obrazlažući presudu rekla da je vijeće utvrdilo da nema dokaza da je Morina sudjelovao u napadu, protjerivanju i zatvaranju civila u tom selu u razdoblju od 17. do 21. srpnja 1998. godine, kao ni u paljenju i uništavanju imovine i vjerskih objekata, niti da je odgovoran za ubojstva civila, čija su tijela nađena 2005. godine u mjestu Volujak na Kosovu.

"Tužno, jadno i sramotno je da se jedan ovakav događaj koristi i podiže optužnica bez dokaza. Jedan čovjek godinu dana sjedi u pritvoru", rekla je sutkinja Anđelković obrazlažući presudu sudskog vijeća, kojom je optuženom Morini ukinut pritvor u kojem je bio od 28. prosinca prošle godine.

................................

Ipak u Srbiji funkcionira pravana država??

Po ovom slučaju reklo bi se ipak da,
analogno ovome mnogi sjede u Hagu i nakon nekoliko godina
budu oslobođeni a pritvor od par godina kao nije zatvor
Sutkinja, prosinac, operira, funkcionira...
Ja ovo nista ne razumem :confused:

Neverovatno: vesti iz Srbije i o Srbiji, a na stranom jeziku....
 
Mrzi me da sad tražim, vjerojatno ima.
jedino ću postaviti ovo od prije par dana:

ZADAR - Milenko Radak (39), optuženik za ratne zločine u Škabrnji, u ponedjeljak (17.11.2007)
je na zadarskom Županijskom sudu oslobođen od optužbe za to kazneno djelo.

Pretpostavljam da Vas mrzi sad da tražite. Ali kada budete odmorni udahnite duboko i probajte da nadjete makar jedan slučaj gde je nacionalna manjina oslobodjena zbog pritiska pučanstva...
 
Sutkinja, prosinac, operira, funkcionira...
Ja ovo nista ne razumem :confused:

Neverovatno: vesti iz Srbije i o Srbiji, a na stranom jeziku....

Ево ни ја не разумем тај страни језик и молила бих постављача, уколико се обраћа нама, да нам се обраћа на српском језику. Уколико ове његове теме имају неку другачију намену, да се нешто "провуче" кроз српски форум, онда је то већ друга ствар...:wink:
Међутим, сваТко има неТког Тко га чеТка.
 
Ево ни ја не разумем тај страни језик и молила бих постављача, уколико се обраћа нама, да нам се обраћа на српском језику. Уколико ове његове теме имају неку другачију намену, да се нешто "провуче" кроз српски форум, онда је то већ друга ствар...:wink:
Међутим, сваТко има неТког Тко га чеТка.

Koristi "J" - "Nesjebično"
 
Ево ни ја не разумем тај страни језик и молила бих постављача, уколико се обраћа нама, да нам се обраћа на српском језику. Уколико ове његове теме имају неку другачију намену, да се нешто "провуче" кроз српски форум, онда је то већ друга ствар...
Међутим, сваТко има неТког Тко га чеТка.

pa i ti pises nekad na hrvatskom?
 

Back
Top