Шта да су Руси и Кинези бомбардовали Шпанију

zvezdarac81

Aktivan član
Poruka
1.559
Хавијер Солана се изнервирао због питања љубљанског „Дневника” да ли би говорио да нема кршења права и да је Шангајска организација за сарадњу напала Шпанију и омогућила да Баскија постане независна

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=51831
 
Упитан да коментарише да „резолуција СБ УН 1244 говори о потреби заштите територијалне целовитости Србије, док за Косово помиње само ′широку аутономију′, а упркос томе се чланице ЕУ спремају да признају Косово као нову државу, у чему Русија види кршење међународног права и упозорава да ће таква одлука изазвати многе друге конфликте по свету”, Солана одговара да „ЕУ ради на томе да свој мандат почне на темељу резолуције 1244”.

У чему је онда разлика, рецимо, између Косова и Нагорно-Карабаха, пита лист, а Солана узвраћа да новинар сигурно „зна шта се у прошлости дешавало на Косову”, па „ако између тог и других сличних примера у свету нађете некакву везу, онда је ваше виђење тих проблема прилично ограничено; ми (ЕУ) покушавамо да нађемо коначно решење за статус Косова”.
 
„Можете ли да замислите…”, почиње новинар следеће питање а Солана прекида, самоуверено: „Ја могу све да замислим”, на шта следи наставак питања, „можете ли, дакле, да замислите да Шангајска организација за сарадњу (ШОС, чине је Русија, Кина, Казахстан, Киргизија, Таџикистан и Узбекистан) бомбардује Шпанију чиме омогући да Баскија постане независна држава? Да ли бисте и у том случају казали да се ту не ради о кршењу међународног права?” „Не могу то да замислим, нити је ШОС војна организација”, каже Солана, и прекида следеће питање у коме новинар у уводу констатује да је Солана 1999. био генерални секретар Нато-а. Не, каже Солана, и наглашава да је био шеф Нато-а од 1995. до 1998. (Дакле пре бомбардовања Југославије, упркос чињеници да сви анали доказују да је био на челу Нато-а све до октобра 1999, када улогу преузима Џорџ Робертсон.)
 
Упитан поново зашто је Косово другачији пример од свих осталих сличних случајева у свету, Солана једноставно каже: „Другачији је зато, што је другачији!” Онда помиње Хрватску, Босну, Словенију, које су се све „отцепиле (од СФРЈ) на свој начин”.

На питање зашто бројне мањине по свету које такође желе да се отцепе од држава у којима су - то не смеју да учине, за разлику од Косова којему то допушта, Солана узвраћа питањем. „Да ли су ти народи уочи независности прво очистили све друге народе?” „То је дакле разлика - српско етничко чишћење је дакле разлог за вашу одлуку о Косову?”, гласи питање уредника међународне политике „Дневника”, на које Солана избегава одговор речима: „Хвала вам за разговор”, и одлази.
 
Ја сам већ раније писао да ту битангу Хавијара Солану треба ухапсити чим прекорачи границу Србије - и послати га у Падињак да окопава кромпир и одслужи 20 РОБИЈЕ ПО ПРАВНОСНАЖНОЈ ПРЕСУДИ ПРАВОСУДНИХ ОРГАНА СРБИЈЕ (још из времена Милошевића)!
 
Ја сам већ раније писао да ту битангу Хавијара Солану треба ухапсити чим прекорачи границу Србије - и послати га у Падињак да окопава кромпир и одслужи 20 РОБИЈЕ ПО ПРАВНОСНАЖНОЈ ПРЕСУДИ ПРАВОСУДНИХ ОРГАНА СРБИЈЕ (још из времена Милошевића)!

Slatko si me nasmejao. Da li ti to ozbiljno mislis ili se zezas?
 
Neverovatno kako vaze dvojni arsini.....jel ti ljudi misle da smo mi debili?.......Упитан поново зашто је Косово другачији пример од свих осталих сличних случајева у свету, Солана једноставно каже: „Другачији је зато, што је другачији!”
 
Ја сам већ раније писао да ту битангу Хавијара Солану треба ухапсити чим прекорачи границу Србије - и послати га у Падињак да окопава кромпир и одслужи 20 РОБИЈЕ ПО ПРАВНОСНАЖНОЈ ПРЕСУДИ ПРАВОСУДНИХ ОРГАНА СРБИЈЕ (још из времена Милошевића)!
Pa zasto ga onda onaj crnogorski delikvent i obijac koji se u slobodno vreme bavim vodjenjem MUPa nije uhapsio ,kad je bio ovde od onda sto puta ,a Kosunica ga je uvek docekivao i primao sa sirokim osmehom na licu.
 
Веома ме је обрадовао тај текст.
dvojni arshini i postoje, al' porediti kosovo i baskiju....je glupost

Зашто је глупост? Знаш ли где је Герника? Реторичко питање - не знаш или се правиш блесав. Герника је у Баскији. Сравнили су је немачки фашисти на позив Франка. ЕТА је настала у оквиру борбе против Франкове диктатуре која је била много дужа него Милошевићева.
Постоји разлика. Шпанија је добила прилику да као демократска решава своје спорове. Србији ту прилику дозвољавају Русија, Кина, Јужна Африка, Индонезија, Кипар, Румунија... Солана и њему слични, организације НАТО и ЕУ, најзад Сједињене Државе и старе колонијалне силе старе Европе - бране демократској Србији да решава проблеме са својим становништвом.
Баскија није добила подршку за сепаратизам - Косово је добија. То је разлика.

Узгред, франкиста Азнар је донедавно био премијер Шпаније, био би и даље да Ал каида није деловала у прави час ;) Хуан Карлос и актуелни премијер су недавно "бранили част" овог фашисте. Шпанци се нису "суочили"...
 
На питање зашто бројне мањине по свету које такође желе да се отцепе од држава у којима су - то не смеју да учине, за разлику од Косова којему то допушта, Солана узвраћа питањем. „Да ли су ти народи уочи независности прво очистили све друге народе?” „То је дакле разлика - српско етничко чишћење је дакле разлог за вашу одлуку о Косову?”, гласи питање уредника међународне политике „Дневника”, на које Солана избегава одговор речима: „Хвала вам за разговор”, и одлази.

Ovo boldovano je zasto smo izgubili Kosovo. Prvo je Slba ukinuo autonomiju pokrajinama. Poslao tenkove na Kosovsku skupstinu. U sve vazne Kososke institucije postavio Srbe. I na kraju je hteo da etnicki ocisti Kosovo. Kao sto sam sto puta rekao do sada, Sloba je izgubio Kosovo, ali ni ova vlast ne pomaze. A Solana definitivno deluje cudno u ovom intervjuu. Odakle je to?
 
Ajde ne lupaj molim te.
Miloshevic je uradio isto ono shto je Tudjman uradio u Krajini-jednina razlika je u tome shto on za razliku od Poglavnika za to nije imao zapadnjachku podrshku.

Da ne lupam. Ceo svet je protiv nas zato stu su ljubomorni jer smo mi Naro sa Neba. Mani me tih gluposti. Sami smo krivi za sve sto nam se desilo i desava. Neodgovorno je optuzivati druze. Hebena svetska zavera.
 
Procitas interviju i pitas se kojoj budali u Srbiji nije jasno sta se desava? Interviju se svede na to "ma sta me pitas gluposti? Ja sam rekao da je tako i ima da bude tako... sta mi dokazujes suprotno"

A slovenacki novinar je veci Srbin od 99% novinara u Srbiji .
Nije, nego je običan novinar koji ima za cilj da od svog sagovornika napravi budalu, a onda to stavi na naslovnu stranu sa ciljem da stanovništvo željno skandala to kupi...
 
Sloba, da je gresio, gresio je....ni ja ga ne volim....ali svako ko kaze da bi bilo drugacije sa siptarima da je neko drugi bio na vlasti, odnosno da bi zeleli da zive sa nama, je budala ....ili "strani faktor"....oni imaju program jos od kraja 19. veka za otcepljenje KiM....sloba je pogresio sto nije bio to za sta su ga optuzili i jos uvek ga optuzuju....
 
Ovo boldovano je zasto smo izgubili Kosovo. Prvo je Slba ukinuo autonomiju pokrajinama. Poslao tenkove na Kosovsku skupstinu. U sve vazne Kososke institucije postavio Srbe. I na kraju je hteo da etnicki ocisti Kosovo. Kao sto sam sto puta rekao do sada, Sloba je izgubio Kosovo, ali ni ova vlast ne pomaze. A Solana definitivno deluje cudno u ovom intervjuu. Odakle je to?

ma ti si bre bu.ala...i to ne mala....
 
Znam da znas da vredjas onako vadikalski. Al' treba ne biti glup i napisati po neki argunemt.

ma ja sam tebi vec pokusavao da objasnim neke stvari ali ti decko izgleda da se tiltujes kad ne treba da ponavljas tudje stavove i kad pokusas da shvatis nesto mimo toga....po meni,to se zove ogranicenost...ako te moje misljenje vredja ,izvini,...jbg,u demokratiji valjda mogu da iznesem svoje misljenje...mislim,trazili ste gledajte...
 

Back
Top