''Presedan u korist Prištine''

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Beograd -- Bivši ministar spoljnih poslova Goran Svilanović kaže da je poslednjom sednicom Saveta bezbednosti "pozicija Beograda erodirana".

2026194814476b6666607a2650509884_big.jpg
Goran Svilanović (FoNet, arhiva)Svilanović je gostujući u emisiji Poligraf TV B92 rekao da će biti još razgovora o statusu Kosova i da sednicom Saveta bezbednosti od pre dva dana ništa nije rešeno. Svilanović je naveo da svoje mišljenje temelji na izjavi Havijera Solane koji je rekao da Evropa mora da bude spremna ne samo za preuzimanje odgovornosti, već i za mogući nastavak dijaloga.

Svilanović kaže da u Savetu bezbednosti u sredu nije nađen osnov ni za dogovor o statusu niti pravni osnov za dolazak misije EU na Kosovo. "U Savetu bezbednosti je bio razgovor o tome da li može da se donese tehnička rezolucija", kaže on.

"Ona bi značila ne da se promeni 1244 koja govori o statusu, nego da se donese poseban dokument, koji bi trebalo da omogući da misija UNMIK-a bude bilo kompletirana bilo zamenjena evropskim civilnim prisustvom – to je, čini se, najčistije pravno rešenje. Ali, to se nije dogodilo jer nije bilo ruske saglasnost", objašnjava Svilanović.

Svilanović očekuje da će u Savetu bezbednosti ili na drugom nivou sigurno biti nastavljeni pregovori o budućnosti Kosova. On, međutim, kaže da je u Ujedinjenim nacijama narušena pozicija Beograda kada je dopušteno da predsednik Kosova Fatmir Sejdiu govori na sednici Saveta bezbednosti.

"Nikad do sada premijer ili predsednik Kosova nije bio pozvan da uđe u sobu Saveta bezbednosti. Bilo je do sada situacija kada je Savet bezbednosti izlazio iz te prostorije, pa ih primao u kancelarijama nekog od svojih članova", kaže on.

"Ali, da bude pozvan neko ko ne predstavlja suverenu državu članicu UN ili neku misiju UN, i to u sobi SB – to se nikada nije desilo. Možda nam to nije prijatno, ali je naša pozicija erodirana", rekao je Svilanović.

B92.
 
Ovaj baja, Svilanovic godinama prica , precizno i tacno, sve sta ce da se dogodi u sledecem periodu...
Retko je pogresio, odnosno, koliko ja pratim njegove analize, nikada..........

Ali, yebiga, ne vole ljudi da cuju istinu....vise im prija ona jeftina demagogija sa "uvek ce biti nase" , "nikada nece biti samostalno" i slicno.......i to je razumljivo, nikome nije prijatno verovatno, da mu lekar saopsti da je ozbiljno bolestan.....no, za to ne treba kriviti lekara, nego nezdrav nacin zivota koji si vodio , i koji te je doveo u to stanje.....ako si se pazio, a ipak se razboleo, onda je to bozja volja...

Sad, da li je bozja volja, ili je neodgovorno ponasanje, rezultiralo odcepljenjem kosova, ne znam, ali znam da je najgluplje zabijati glavu u pesak,ili likvidirati glasnika koji nosi lose vesti,,,,,i kada ga ubijete, vesti su i dalje lose.......
 
Ovaj baja, Svilanovic godinama prica , precizno i tacno, sve sta ce da se dogodi u sledecem periodu...
Retko je pogresio, odnosno, koliko ja pratim njegove analize, nikada..........

Ali, yebiga, ne vole ljudi da cuju istinu....vise im prija ona jeftina demagogija sa "uvek ce biti nase" , "nikada nece biti samostalno" i slicno.......i to je razumljivo, nikome nije prijatno verovatno, da mu lekar saopsti da je ozbiljno bolestan.....no, za to ne treba kriviti lekara, nego nezdrav nacin zivota koji si vodio , i koji te je doveo u to stanje.....ako si se pazio, a ipak se razboleo, onda je to bozja volja...

Sad, da li je bozja volja, ili je neodgovorno ponasanje, rezultiralo odcepljenjem kosova, ne znam, ali znam da je najgluplje zabijati glavu u pesak,ili likvidirati glasnika koji nosi lose vesti,,,,,i kada ga ubijete, vesti su i dalje lose.......

dugo, duuuugo nisam pročitao tako dobar komentar na Krstarici
PS al sumnjam da će to dopreti onima kojima je upućeno:sad:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top