Beograd 1941

MCollector

Početnik
Poruka
4
Pozdrav,
nov sam na vašem forumu zato svima još jednom lep pozdrav iz slovenije.
Video sam ovu sekciju o avijaciji i vojski, pa želim sa vama podeliti jedan
foto album koje je došao juče u moje vlastništvo, dobrodošli bi komentari.
Album je bio vlast pilota iz 2. svetskog rata koji je letio 6.aprila na Beograd
i kasnije služijo vojsku na aerodromu Semlin, verovatno u blizini BG.
I još jedno pitnje: kako se zove Semlin danas na srpskom?
Dali je to Batajnica?

Uživajte u gledanju albuma:
Pozdrav
Saša

SLIKE SU BRISANE !!!

Pošto ne mogu da odgovorim na vaše postove direktno, ču iskoristiti priliku i napisati tu.
Sa ovim slikama nisam hteo nikoga provocirati još manje uvrediti, ide za istorijski dokument koji je vezan na vašu zemlju.
Ako ste vi to tako razumeli, ja vam se duboko ispričavam.
Iz tog razloga sam hteo, da saznam što više o slikama, zgradama, avionimam, aerodromu...
Pošto vi ne prihvačate historije iz drugog aspekta, sam slike maknuo jer neču, da stvaram bilo kakve etničke svađe.
Album je kupljen od kolege iz austrije koji ga je dobio direktno od udovice pilota, nikad nije bio javno prikazan.
To što ste me ovako napali nije fer, to je moje zadnje pisanje na ovom forumu.
Pozdrav svima!
 
cekaj, ako sam te dobro razumeo, ti nama zelis da `uzivamo` u fotografijama koje je, po izlozenom se vidi-sa puno ponosa, sacinio filot luftwaffe koji je ucestvovao u sravnjivanju naseg glavnog grada i koji je pobio gomile ljudi ?!
Jel ti to provociras ili sta? Ili si totalno nesvestan gafa koji si napravio?
Kako bi se ti osecao da dobijes gomilu fotografija sa srusenom Slovenijom, koje je sacinio pocinilac tog nedela?
Ti taj osecaj nemozes ni delimicno naslutiti jer tvoji se preci nisu nesto bas `napatili` pod svabama.
ja licno, ovo dozivljavam kao uvredu i pozivam te da izbrises svoj post.
 
Uh, nisam očekivao, da če neko uzeti ovo u negativnom smislu.
Za mene je ovo istorija, pošto je vezana na Beograd, sam htio to podeliti sa vama,
možda bi nekoga moglo interesirati iz istorijskog vidika, kako je to izgledalo u ratna
vremena. Ne radi se o nikakvom ponosu, možda se malo ponosim što su ove istorijske
fotke završile u mojim rukama. Inače svi koji mislite, da se radi o bilo kakvoj provokaciji
duboko vam se izvinjavam, i kažem vam, da nije to bilo tako mišljeno.

Moja jedina želja je bila, da čujem komentare, o zgradama koje su stajale i šta sad stoji
na njihovim mestima, da li su neke obnovljene ili srušene...
nadao sam se da, če iči razgovor u tom smjeru.

Hvala svima koji ste dali pohvale!
Ako imate bilo kakve fotke iz slovenije, možete ih pokazati, sigurno neču to uzeti u negativnom smislu.

Molim još jednom, bez uvrede.
 
Не претеруј, ово је ипак историјски документ.

Ако си толики патриота иди до првог Мекдоналдс ресторана и полупај им инвентар.
Бомбардовали Београд, а продају нам нездраву храну.
 
Mshone kao sto ti je Mile rekao idi polupaj Mekdonalds i baci u djubre Nike patike, prospi koka kolu u klozet itd...Komentari koje si napisao su apsurdni, mnogo si ogranicen.

Te slike su Istorijski dokument i prava su retkost. Kako bi se ophodio prema ovoj temi da je te iste slike slikao neki nas Beogradjanin? Posto je Beograd porusen da li ne treba uopste da slika? Nije poenta u tome ko je slikao nego sta je slikano, a slikano je ono sto vecina posetilaca ovog foruma nikada nije videla, Beograd za vreme 40-ih godina i veoma retke slike vojnih aviona (citaj rep od naseg zarobljenog Rogozarski R-1 aviona).

MCollector, hvala ti za ove slike, ovo je vazno za istoriju Beograda i za istoriju vazduhoplovstva.
 
cekaj, ako sam te dobro razumeo, ti nama zelis da `uzivamo` u fotografijama koje je, po izlozenom se vidi-sa puno ponosa, sacinio filot luftwaffe koji je ucestvovao u sravnjivanju naseg glavnog grada i koji je pobio gomile ljudi ?!
Jel ti to provociras ili sta? Ili si totalno nesvestan gafa koji si napravio?
Kako bi se ti osecao da dobijes gomilu fotografija sa srusenom Slovenijom, koje je sacinio pocinilac tog nedela?
Ti taj osecaj nemozes ni delimicno naslutiti jer tvoji se preci nisu nesto bas `napatili` pod svabama.
ja licno, ovo dozivljavam kao uvredu i pozivam te da izbrises svoj post.

Vidi, vidi... Brate, ja iskomentarisah slike a tek sam ih sada pogledao. Govance jedno... Inace, Slike iz slovenije iz tog vremena nije mogao da nam priusti jer nisu ni bili tamo u to vreme. slovenci su jedini narod koji je proteran iz svog kraja za vreme 2. sv. rata. Sto je najgore, prisljamcili su se nama, raspust su proveli u Srbiji kolektivno.
 
No sada vidim, da mogu direktno odgovorit, prije su valjda išli moji postovi kroz kontrolu.

Tu ide za istorijski dokument, pošto je etnički vezan na vašu zemlju, sam pomislio, da bi vas to moglo interesirati. Nisam htio nikoga da provociram i ako je to neko tako uzeo, ja se duboko izvinjavam.

Meni ne bi smetalo, da bilo tko pokaže kakvu istorijsku Slovenije sliku iz bilo kojeg doba. U svakom slučaju bi me jako zanimalo šta se je dešavalo sa mojim gradom, pa iako to bilo sa drugog aspekta.

Sada, ču pobrisat sve slike!

Lep pozdrav svima, valjda je to moj zadnji post, u svakom slučaju mogao bih vam pokazati još puno istorijskih stvari vezanih na vašu zemlju baš na području aviacije, očito vi još niste spremni da prihvatite !!!
 
Džukela slovenačka... nemam drugi komentar... ako je hteo samo da prikaže album kao istorijski dokument mogao je mnogo lepše to da objasni.
Ovako stvarno liči na provokaciju.
Album je bio vlast pilota iz 2. svetskog rata koji je letio 6.aprila na Beograd

Uživajte u gledanju albuma:
 
covek je slovenac i ne moze da ga sroci kao ti i ja...sta ste se popalili,ovo je istorijski dokument Beograda kakav je bio posle okupacije....zbog ovakvih ljudi i njihovih kolekcija mozemo da vidimo kako je to izgledalo nekada davno sto nam babe i dede pricaju i sta su oni proziveli
 
A u cemu to da uzivamo? Zbog cega uopste nije poslao slike iz Slovenije ili nekog drugog dela " bratske " Jugoslavije iz tog vremena nego iskljucivo slike razrusenog Beograda? On je poslao iskljucivo pomenute slike i nikakve druge sa prigodnim komentarom. Ne pravimo se blesavi, ko zna slovence zna o cemu je rec.
 
Te iste puške su mlatile i Nemce, i Amerikance, i Ruse...i Kurtu i Murtu.

PS Pošalji slovencu pp u kojoj ćeš mu se izvinuti u ime svih Srba, možda će ti to smiriti savest.:)
 
Pa kako da pošalje slike razrušene Ljubljane ili Zagreba :)

Ne mislim na razrusene gradove nego na slike uopste iz tog vremena. Ne verujem da je svaba drzao album sa iskljucivo ovim slikama ponudjenim ovde. Cak i redosled nije kako treba - mnoge su preskocene sto dosta govori o nameri postavljaca teme ( ne kazem da znam sta je na tim slikama nego da znamo sta je na slikama postavljenim ). Svaba koji je slikao sigurno ima slike iz drugog dela rata u kojima su razruseni Berlin i drugi gradovi Nemacke.
 
Pola Srbije slusa narodnjake a svi znamo da ritam te muzike potice iz Turske, tj Osmanlijskog carstva koje nas je porobilo 500 godina.

Rade ako se tebi ne svidja to sto je postavio slike ne moras da ga prozivas da je dzukela jer covek nista lose nije rekao. Ja sam eto na svu srecu skinuo sve strane tog albuma tako da mogu na miru da ih gledam na mom kompjuteru i da zavirim u taj deo istorije Beograda i Zemuna koji nikada do sada nisam imao prilike da vidim, a sve to zahvaljujuci MCollector-u. A ti i ostali pacenici koji umeju samo prostim recima da komuniciraju mogu samo da se brukaju time sto nisu dozvolili da jos vise ljudi vidi ove retke slike Beograda.

MCollector, slobodno postavi slike na forumu koji ti je Mastercat porucio, tamo nece niko da trazi da ih brises a vise su nego dobrodosle.
 

Back
Top