Kako da pokrenem instalaciju Windows-a?

9

98

Gost
Dakle, kako da pokrenem instalaciju WINDOWS-a 98 SE. Imam boot disk i usao sam u MS DOS ali ne znam koja je komanda.Ponudjene su mi dve opcije :
Start with CD-ROM SUPPORT
START with no CD-ROM SUPPORT

Koju trebam da izaberem i da li cu posle moci da formatiram disk?

PS : particija C: je konvertovana u FAT32
 
startuj sa cd support, onda otkucaj format c: (ili koj vec hoces) pa onda odi na cd. komanda za to je "cd g:" (bez navodnika, ako ti je cd drajv f: kucaj g:, povecava se za 1 jer u prethodni smesti neke zezancije, fdisk i slicno). onda otkucaj setup i jos malo pa ce graficko okruzenje umesto dos-a, valjda ces moci da se snadjes
 
Ako si lepo uradio formatiranje diska onda je lako pokrenuti instalaciju win98 a ako ne onda je najbolje rjesenje sa system diskom 98SE.. Ubacis lijepo systemsku disketu i pokrenes, odnosno otkucas sledecu komandu fdisk. Sledi dalja upustva i dobices opciju da ili kreiras nove ili brises postojece particije. Ukoliko ti se taj posao ne dopada uradi sledece..
Ako vec imas dvije particije na svom racunaru onda je dovoljno da ubacis systemsku disketu i pokrenes racunar. Nakon ocitavanja jednostavno otkucaj sledecu komandu format C:, a ako zelis formatirati i sledeci disk nakon formatiranja diska C, restartuj racunar pa zatim isto uradi i sa diskom D s tim da ce komanda biti format D:. Kad sve to zavrsisi onda ponovo restartuj racunar i pokreni ga uz pomoc opet systemske diskete. Ocitaj CD i naravno on bi trebalo da se nalazi pod slovom F. Znaci nakon svegta uradjenog postupak je sledeci:
Kad ocita sistemsku disketu dobijes ovo A:
posle otkucas F:, zatim udaris enter, sledeca komanda nek bude dir/p, i opet enter. Sledeca i poslednja komanda u DOSu je SETUP...
Dalje nije problem. Imaces jos par puta potrebu pritisnuti enter da bi potvrdio ono sto se trazi i nakon par minuta a mozda i krace dobices situaciju da mozes upotrijebiti misa. Srecno. Napomena samo da je sistemska disketa potrebna radi ocitanja drajva u koji ubacijes CD sa instalacionim sistemom. Novo iskustvo pa polako,.....
 

Back
Top