Miris novog rata na Balkanu?

naravno da jesam čitao te ala_kurir_fazon_tvoj_uvodni_post_$hit_teme...
pa zar ti stvarno veruješ u to šta si napisao:confused::shock::roll:
da će Albanija praviti veliku Albaniju sa Kosovom, jugom Srbije, dijelom Makedonije i Crne Gore?:roll:
alo...jer ljudi vi zante na kojem pdf pišete...ovo je pdf Politika a ne pdf SF:lol:
e Karlito ...
Polako...praviće veliku Albaniju i na hrvatskim teritorijama.8-)
 
Polako...praviće veliku Albaniju i na hrvatskim teritorijama.8-)

sumnjam...ipak nas oni vole...vidiš da su i glavu gubili za Hrvatsku neovisnost....ipak nas Albanci više vole nego vas Rusi...
to kao da si rekao da će Rusija napravit veliku Rusiju i na srpskim teritorijama što bi (najtragičnije u celoj priči) i neki srpski "patriote" i hteli da se desi8)

(da mi je znati šta ćeš da mi na ovo odgovoriš):mrgreen:
 
sumnjam...ipak nas oni vole...vidiš da su i glavu gubili za Hrvatsku neovisnost....ipak nas Albanci više vole nego vas Rusi...
to kao da si rekao da će Rusija napravit veliku Rusiju i na srpskim teritorijama što bi (najtragičnije u celoj priči) i neki srpski "patriote" i hteli da se desi8)

(da mi je znati šta ćeš da mi na ovo odgovoriš):mrgreen:
Šta da ti odgovaram?Trla baba lan...Albanci vole nekog?Mis'im...:roll:Ako misliš da vas vole proputuj Kosovo,i pokušaj da pričaš hrvatski...sve će ti brzo biti jasno.:mrgreen:
 
А зар стварно мислиш да је некима у интересу да нешто "реше"?
Поента и јесте да - не буде решено.

Јел' решен израелско-палестински конфликт?

Јел' решен кипарски проблем...?

Стално постојање жаришта је оно што их одржава.

Али, то је општи принцип, невезан само за САД.
 
Resenje:
1.blitzkrig(24 sata)
2.jedno ili dva samoubistva generala
3.par oficira na sud(dozivotna robija)
4.sankcije(par meseci dok kompletno rukovodstvo ne podnese ostavku i izabere novo-zapadno demokratsko)
5.novi predsednik se izvinjava i place na spomen kosturnici unistenog Albanskog naroda
6.medjunarodna zajednica u soku-usporedba sa Hitlerom i nacistima
Nakon godinu dve -sve kao pre.
Resen problem za 1000 godina
 
Resenje:
1.blitzkrig(24 sata)
2.jedno ili dva samoubistva generala
3.par oficira na sud(dozivotna robija)
4.sankcije(par meseci dok kompletno rukovodstvo ne podnese ostavku i izabere novo-zapadno demokratsko)
5.novi predsednik se izvinjava i place na spomen kosturnici unistenog Albanskog naroda
6.medjunarodna zajednica u soku-usporedba sa Hitlerom i nacistima
Nakon godinu dve -sve kao pre.
Resen problem za 1000 godina
Riješenje nije ljudskog karaktera, već zvjerskog.

Pročitaj ovaj odlomak: (Salomon 11,18 )
Opak čovjek pribavlja isprazan dobitak, a tko sije pravdu, ima sigurnu nagradu.
 
Када представници НАТО-а који су пре свега и задужени и смештени на КиМ ради одржавања мира у покрајини,преко БиБиСи-ја отворено и без пардона најављују насиље - како онда тумачити глупачке изјаве Шутановца и Тадића "да је све под контролом и да им је УМНИК гарантовао мир на КиМ???

Дакле, Срби, спремајте се за рат!



'Na Kosovu će izbiti nasilje'

Dejan Radojević
BBC London
t.gif

t.gif
20071214103302_44300368_kosovobannerafp_203b.jpg

Srpski navijači na fudbalskim tribinama Šta će se dalje dešavati na Kosovu je pitanje kojim se ovih dana bavi nemali broj analitičara, a kao jedno od ključnih pitanja po okončanju sednice Saveta bezbednosti UN 19. decembra nameće se bezbednosna situacija.
Naime, veliki broj posmatrača strahuje od izbijanja nasilja u pokrajini, zbog nezadovoljstva albanske većine odlaganjem konačnog rešenja za pitanje statusa pokrajine.
Prvi komandant KFOR-a, Klaus Rajnhard, u razgovoru za BBC kaže da će, po njegovom mišljenju, na Kosovu najverovatnij izbiti sukobi:
"Ne mislim da će oni prerasti u neku vrstu gradjanskog rata, zato što je NATO tamo - spreman je, njegovi vojnici znaju šta da rade. Biće na ulicama i pokušaće da spreče nasilje. Ali oni ne mogu da budu na svakom mestu, posebno ne tokom noći. Šesnaest hiljada vojnika nije mnogo. Zato mislim da će na Kosovu izbiti nasilje", kaže Rajnhard.


Zaštita Srba prioritet
On dodaje da će glavna uloga NATO-a i civilne misije EU, ukoliko ona bude upućena na Kosovo, biti zaštita Srba - iako medjunarodne snage neće baš biti popularne medju njima:
"Možda među pripadnicima srpske manjine vojnici NATO-a neće biti naročito popularni, ali mislim da su Srbi svesni da bez međunarodnih snaga ne bi imali šanse da opstanu."
Nemački general upozorava i da bi dogadjaji koji bi mogli da uslede posle proglašenja nezavisnosti Kosova mogli da imaju posledice po čitav region:
"Plašim se da će u tom slučaju i Srbi severno od Ibra proglasiti nezavisnost, i da bi to moglo da izazove lančanu reakciju. Na primer, Albanci na jugu Srbije, na području Preševa, mogli bi da pokušaju da se ujedine sa Kosovom. To bi moglo da dovede do sličnih inicijativa u delovima Makedonije. Pri tome, ne znamo šta bi u tom slučaju uradila Republika Srpska, koja bi mogla da pokuša da se izdvoji iz Bosne i Hercegovine", ocenjuje Rajnhard u razgovoru za BBC.

"Sve zavisi od igrača na terenu"
t.gif
20051007190601kosovo.203jpg.jpg

Vojnik KFOR-a tokom demonstracija na Kosovu Tomaš Valašek, direktor Odseka za spoljnu politiku i bezbednost pri Centru za evropske reforme u Londonu dao je svoju procenu dešavanja na Kosovu nakon neuspeha pregovora dveju strana i održavanja sednice SB UN 19. decembra:
"Šta će se dešavati na terenu na Kosovu sada zavisi od igrača na terenu. Tužna istina je da su se velike sile - Amerika, Evropa i Rusija - našle u potpunoj blokadi u Savetu bezbednosti. Na regionalnom nivou, Srbija i kosovske vlasti su takodje u blokadi. Nema mnogo nade za diplomatsko rešenje, a razvoj situacije će zavisiti od poteza koje budu vukli kosovska vlada i Beograd. Čini mi se da Evropska unija pokušava da taj proces makar u nekoj meri drži pod kontrolom. U svakom slučaju, ovo je loš rezultat. Svi smo se nadali sporazumnom rešenju", rekao je on.

Sprečiti pogoršanje situacije
Za Evropsku uniju je sada ključno da spreči da loša situacija postane još gora, i zato je važno da bezbednosnu situaciju drži pod kontrolom, dodaje Valašek :
"Postoji više scenarija koji imaju različite posledice po bezbednosnu situaciju. Svi očekuju da kosovska vlada proglasni nezavisnost - pitanje je šta će se onda dogoditi sa Srbima na severu Kosova. Neke zemlje Evropske unije brinu da bi onda i Srbi na severu proglasili nezavisnost. Pitanje je šta bi se desilo sa srpskim enklavama južno od Ibra? Da li će ti ljudi napustiti svoje domove? Dakle, ima raznih loših scenarija koji podrazumevaju pokrete izbeglica i napetosti izmedju Srba i Albanaca. Mislim da je vrlo važno da i NATO i EU budu spremni za sve te scenarije, i da budu u stanju da odgovore kako bi bezbednosna situacija ostala pod kontrolom".

Šta sa srpskim enklavama?
t.gif
20041024040949kosovo2203.jpg

Kosovski Srbi BBC je Tomaša Valašeka upitao i da li će NATO pokušati da spreči Srbe na Kosovu da se u suštini odvoje od Kosova i ostanu u sastavu Srbije:
"Ne znam kakva politička uputstva data komandantima vojnih snaga, ali znam da su im politička uputstva potrebna. Znam da su do pre nekoliko nedelja dobijali vrlo oskudna uputstva. Komandant NATO snaga na Kosovu se čak žalio da ne dobija dovoljno uputstava o tome kako da reši ta politička pitanja. Zbog toga je važno da EU i NATO zajedno sa vladama u Beogradu i Prištini razmotre razne scenarije, i da se unutar Unije i NATO donesu odluke - šta se dešava u slučaju A, šta se dešava u slučaju B, šta u slučaju C... Scenarije zapravo i nije teško predvideti - proglašenje nezavisnosti Kosova, pokušaj severa Kosova da se odvoji, izbeglički talas... Potrebno je da sada odlučimo šta ćemo raditi, a ne kada to već počne da se dešava".
Valašek dodaje da se na planovima radi, ali podvlači da ima utisak da komandanti NATO snaga na Kosovu očigledno nisu zadovoljni, jer još uvek nisu dobili nikakva detaljna uputstva.[/quote]
 
"Postoji više scenarija koji imaju različite posledice po bezbednosnu situaciju. Svi očekuju da kosovska vlada proglasni nezavisnost - pitanje je šta će se onda dogoditi sa Srbima na severu Kosova. Neke zemlje Evropske unije brinu da bi onda i Srbi na severu proglasili nezavisnost.
Normalno, ako deo medjunarodno priznate drzave Srbije 'moze' da se odvoji od ostatka drzavne teritorije, onda i deo teritorije kosova takodje ima bar ista prava....

U svakom slucaju ako dodje do izbijanja nasilja i talasa srpskih izbeglica sa KIM (sto ovaj predvidja) onda bi krizu trebalo iskoristiti da se konacno i za stalno resi i pitanje siptara u bivsoj Zoni bezbednosti (naravno tako sto siptara vise ne bi bilo na tom prostoru, nek se oni 'talasaju' u kontrasmeru).
 
Hrvati su bili srecni kada su Srpske kuce gorele,koliko sam video 90-tih.
Hrvatskih je kuća puno više izgorilo, i nije niko sretan zbog toga.
Ja se osijećam jadno kada nemam susjeda da s njim podjelim
dobro i zlo. Jer znaš kako se kaže, više vrijedi dobar susjed nego brat
koji je daleko od tebe.

I nisam htio sad započimati temu o sukobu u Hrvatskoj, a on je trajao
5 godina. Pet godina jada.
 
Resenje:
1.blitzkrig(24 sata)
2.jedno ili dva samoubistva generala
3.par oficira na sud(dozivotna robija)
4.sankcije(par meseci dok kompletno rukovodstvo ne podnese ostavku i izabere novo-zapadno demokratsko)
5.novi predsednik se izvinjava i place na spomen kosturnici unistenog Albanskog naroda
6.medjunarodna zajednica u soku-usporedba sa Hitlerom i nacistima
Nakon godinu dve -sve kao pre.
Resen problem za 1000 godina

To je to...ili malo modifikovano za neke stavke i redosled...naravno ne sada..nego kad dobijemo nekog jakog da nam chuva ledja..treba se uchiti od Hrvata.
 
Normalno, ako deo medjunarodno priznate drzave Srbije 'moze' da se odvoji od ostatka drzavne teritorije, onda i deo teritorije kosova takodje ima bar ista prava....

O ovome je jako teško pričati ali reći ću svoje mišljeneje:

Trebaju postojati ista pravila za sve u svijetu i nikako ne govoriti
kako se ovaj slučaj nemože porediti sa nekim drugima. Jer u tom
slučaju uvijek će onaj koji je jači donijeti neku odluku suprotnu međunarodnom
pravu i reći kako je to izdvojen slučaj.

Znači svaki slučaj bi se mogao proglasiti kao zaseban i
riješiti onako kako odgovara onom jačem.

Medjutim istina je da je sila uvijek sila.
 
O ovome je jako teško pričati ali reći ću svoje mišljeneje:

Trebaju postojati ista pravila za sve u svijetu i nikako ne govoriti
kako se ovaj slučaj nemože porediti sa nekim drugima. Jer u tom
slučaju uvijek će onaj koji je jači donijeti neku odluku suprotnu međunarodnom
pravu i reći kako je to izdvojen slučaj.

Znači svaki slučaj bi se mogao proglasiti kao zaseban i
riješiti onako kako odgovara onom jačem.

Medjutim istina je da je sila uvijek sila.
Postoji nesto sto se zove presedan....
Slobodno se moze reci da izuzetak ne potvrdjuje pravilo, naprotiv izuzetak negira staro i formira novo pravilo. Kosovo nije i ne moze biti specijalan i unikatan slucaj u medjunarodnom pravu, jer nikakvih osnova za tako nesto ne postoji.

A sila jeste sila, samo sto je onda treba tako i nazvati, bez ikakvih laznih i nasilnih guranja u kobajagi pravne okvire...
 
Ne vidim nista odlicno u srpsko - srpskom ratu........:roll:
Veci si mentol , nego sam mogao i da pretpostavim:roll:
Pa nisam ja to prizeljkivao,nego ti.
Ti si to apokaliptichno najavio pa verujem da se tome nadash,de cesh vece sretje za LDP-ovca nego potok krvi u borbi za novi 6.Oktobar?Ja ti samo ironichno napomenuh da po toj tvojoj logici odlichno bi bilo to shto bi taj"rat"veoma brzo bio gotov.:)
Je l sad jasnije ididadivagice?:)
 
Ako bude novog rata na Balkanu, najveca verovatnoca je, da ce biti gradjanski , srba protiv srba.......
Zivi bili pa videli.......

Хо, хо, хо........а то ћете ви дезертери да започнете "грађански рат", е свашта, да си рекао МАЛОГРАЂАНСКИ РАТ, још и да ти поверујем...:lol::lol::lol:
 

Back
Top