Gde kupiti, naci u BG-u...?

Znaci veze s vezom nemas...Kakvi skinhedi???:roll:To su casual marke,koje cesto nose navijaci,ali i ostali!

A jel znas kako su te marke postale football casual marke? Upravo su ih skinsi nosili u Britaniji masovno krajem 70-tih i pocetkom 80-tih i dan danas ih nose narocito FP pa kasnije kada se zbog policije preslo na casual na stadionima neke marke su opstale neke su izgubile neke nove dosle posto je 90-tih npr. Stone Island postao izuzetno popularan zbog svog logoa koji podseca na keltski krst koji se nalazio an rukavu raznih odevnih premeta SI pa je zbog toga imala i probelma sama kompanija SI. Sada se izbegava i SI i Burberry jer ih razni sabani pre svih obojeni tj. crnci, arapi po getima nose zato Nike nikada nije bio casual marka, neke marke poput Lonsdale su ostale jer se vezuju za desnicare kao uostalom i cela casual subkultura.
Uglavnom tako oblacenje nije preporucljivo u Engleskoj, Rusiji, Nemackoj, Francuskoj, Poljskoj pa cak sve vise i u Srbiji na dan utakmica jer to znaci pripadnost navijackoj grupi, u Engleskoj po pravilu huliganskoj, i mozes da nastradas pre tako obucen nego obucen u dres suparnickog kluba jer se u navijackom zargonu smatras pripadnikom "vojnikom" navijacke grupe a ne "civilom" narocito ako se kreces po pabovima u okolini stadiona.
Inace casual je po meni sasvim prihvatljiv nacin odevanja ali prilicno skup za nase uslove ali u tome i jeste glavna fora tako je krenulo u Britaniji 80-tih medju belom radnickom klasom. Sada se uglavnom nosi Aquascutum, Mandarina Duck, Henri Lloyd, Prada, Hugo Boss, Fake London Genius, One True Saxon dosta se nosi i FP kao stalna marka ali se svi vise vezuje za homoseskualce pa se poceo izbegavati.
Naravno postoji i malo specificna subkultura u Poljskoj, Nemackoj i Rusiji gde su Lonsdale, FP, Hooligan Streetwear, Pit Bull i neke druge pristupacnije marke popularne, to je sluicaj i u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče kostima, doduše ne znam da li to i dalje funkcioniše. U Narodnom pozorištu se može rentati kostim. Moj drug je na maturu došao u fraku sa sve cilindrom. Kolko se sećam i cene su poprilično skromne, a to je najbolji način da se ima pravi, pravcati kostim!

Pozdrav!
 
Vec duže vreme,pokušavam u Beogradu da nadjem prodavnicu li prodavnice koje prodaju srebrni nakit,tacnije prstenje u kojem se nalazi poludrago kamenje,poput tirkiza ili safira? Čitala sam da u našoj zemlji ima dosta takvih prodavnica i srebrara ali da kada kupite običan srebrni prsten sa na primer tirkizom, ne dobijate sertifikat,jer naime ako je u pitanju renomirana srebrara uz kupovinu gore pomenutog nakita,trebate dobiti i srtifikat o kamenu koji je ugradjen u srebrni prsten,da biste imali dokaz da kamen koji nosite u prstenu je zaista taj za koji se izdaje...Da li je neko možda čuo za neku srebraru u Beogradu koja prodaje takav nakit i gde se nalazi?
Hvala svima na pomoći koji znaju nešto o tome....:)
 

Back
Top