Dos i XP na jednom CD-u

Verovatno to mozes da uradis sa nerom. Ja sam pravio razne butabilne diskove, ali nikad sa xp-om (logicno, to je ms vec napravio). U neru imas opciju da rezes "CD-ROM (Boot)". Pod sekcijom boot te pita odakle da uzme boot, tj, trazi flopi sa butabilnim dosom. Ja imam nero 7, on vec sadrzi neki image boot fajl, tako da u mom slucaju mi ne treba butabilan flopi. Dobra stvar kod ovog nerovog boota je da on cita i ntfs diskove. Dakle odaberes opciju cd-rom (boot), zatim stavis nerov image boota, pa onda lepo rezes bilo sta na disk, kao i inace kad rezes kompilaciju.
 
Mozda nisam dobro napisao. Video sam dvd kod drugara koji je butabilan. Kad sam ga ubacio u racunar i restartovao dobio sam poruku da postoje dva boot -a , jedan je klasičan boot win98 , a drugi XP professional. Kada sam odabrao win 98 on me je ubacio u A: i onda sam mogao da radim sa F.diskom i ostalim alatima ,da formatizujem ili da pokrenem GHOST. Kada sam restartovao racunar i odabrao boot XP professional počela je instalacija XP-a. Pitao sam drugara kako je napravio takav disk i on mi je rekao da ga je kopirao od nekog a da misli da to moze da se napravi sa nekim linux programom ili direktno iz dosa ali treba mnogo pisanja. Mislio sam da mozda neko zna ili ima neki program koji to pravi.HVALA SVIMA KOJI SU SE UKLJUCILI.
 

Back
Top