Fakulteti u Sapcu..?

Drzavni:
1. Visa tehnoloska (smerovi - Informatika, Farmaceutski i Prehrambeni)
2. Visa poljoprivredna (Ne znam nikog ko pohadja pa ne znam ni smerove.)
3. Visa pedagoska (Valjda je to pravi naziv. Za obrazovanje vaspitaca, u svakom slucaju.)
4. Visa medicinska (Ali ove godine nisu upisivali brucose zbog manjka prostora.)

Privatni:
1. Prava (PRIVREDNA AKADEMIJA)
2. Menadzment (MEGATREND)
3. Fakultet za strane jezike (Zovu ga PRIVILEG i navodno je istureno odeljenje BK-a, ali niko odande nije cuo za njega).

Pretpostavljam da nisi iz Sapca i blize okoline, posto ne znas za ove skole/fakultete, a moj savet ti je da ih se klonis.
 
ma nemoj da se klonis nijedne vise skole a jos manje nekog fakulteta.... taj ko ti kaze da se klonis neceg takvog za tog slobodno mogu da kazem da eto cisto da kaze nesto negativno... nije mi jasno jesu li kod tih ljudi kompleksi ili nesto drugo.........
ali ipak je johnny ovaj put u pravu .... ali to se odnosi na isturena odeljenja jer je u svim isturenim odeljenjima svih fakultata opste rasululo i raspad sistema i ma sta oni pricali nece jos dugo raditi... po nekoj mojoj skromnoj proceni najvise do marta evetualno juna, tako da ako zelis da upises neki od ovih fakulteta bolje odi tamo gde im se nalazi maticni fakultet a odeljenja zaobilazi u sirokom luku...:))))
 
Ne znam mnogo o tom pravnom, ali recimo studira ga koleginica moje ujne koja radi po osam sati dnevno, a nekad i vise (znas kakvi su poslovi u racunovodstvu). E sad, koliko je realno da neko moze da uskladi poaso i fakultet koji treba da iziskuje poprilicno vremena i energije. Ili je rec o super-zeni ili o sugi-bugi faksu. Znam da ovi sa Megatrenda i jezika imaju predavanja na ustap, bar u pocetku a kasnije su malo redovnija, pa je pretpostavljam tako i na pravima. U svakom slucaju sve te fakultete zastupa neka omladinska agencija koja je u Prote Smiljanica, bas na samom prilazu Trkalistu. Cim prodjes bolnicu s leve strane ulice preko puta onih prvih zgrada, odmah posle neke 2-3 prodavnice. Bela je fasada a imaju i reklamu ispred. Tako da se mozes prosetati do njih i raspitati. Ili ako nadjes u Glasu Podrinja reklamu za bilo koji od ovih privatnih fakulteta samo okreni broj ispod. Predavanja su u onom praistorijskom amfiteatru u Komitetu u Laze Lazarevica (to je ona ulicica sto se nastavlja na Stojana Novakovica prema velikom parku), a s obzirom da tu predavanja imaju i ovi sa prava i sa Megatrenda i novopeceni jezicari, i da postoje bar 2-3 generacije ti izracunaj da li je moguce da se usklade termini i da svi imaju redovna predavanja. Anyway, pokusaj da upises prava u BG-u ili NS-u na budzetu, a dom je ionako smesno jeftin. ako ne uspes ne gine ti Sabac, a prijemnog ionako nema i jos upis traje cele godine.
 
cek cek .....
kazes nemas para..... pitanje je koliko nemas para ako hoces da platis skolarinu na privatnom fakultetu od nekih 1500 evra..... ne kazem da je drzavni jeftiniji narocito za samofinansirajuce ali cisto me interesuje posto potenciras cene i pricu, kao nemam ja tih para ..........
elem dom je nekih....... lupam 1500 dinara mesecno... mozda 2000 a mozda i 1000 ali je sitno..... zaista ne znam cenu.... pa ond aimas cenu prijave istipa,, knjiga..... bal blablablalbalbal.... placa se i vazduh ....sto se tice pravnog u ns-u..... idi na google... pa ukucaj "pravni fakultet novi sad" i dobices odgovore koje trazis .....
isturena odeljenja..... zaista ne znam sta ce biti kada se zatvore niti mislim da to iko zna sa sigurnoscu da ti kaze narocito iz razloga sto akreditacija tek pocinje... pitanje je i maticni fakulteti da li ce dobiti dozvolu za rad... kako privatni tako i drzavni ......
Najbolja informacija ti je sajt odnosno telefon pa pozoves i pitas sve sta te interesuje .......


A to da li neko studira i radi istovremeno to nije nista cudno jer ljudi sirom sveta rade i uce ceo svoj zivot i to postizu ...... kod nas je problem preobimnog gradiva i mnogih bolesnih gluposti koje ucimo i zatupljujemo sami sebe..... dobijamo neko enciklopedijsko znanje sa kojim mozemo da se slikamo kada pocnemo da radimo, eeeee bas tu nastupaju privatni fakulteti i trude se to da promene i da daju prakticno znanje.... koliko uspesno???? to cemo tek videti ali nadam se da ce biti uspesno...... na kraju krajeva ne moze biti gore od mene koji cu diplomirati na drzavnom .........jer ja nista ne znam tako da i ako oni nista ne znaju... ma na istom smo :).....

inace najjeftinija opcija...... drzavni fakultet.... budzet.... dom..... i zavrsetak fakulteta u roku sa nekim lepim prosekom.... tu upadne kredit, stipendija itditditditid...... jos i zaradis :).... ali ti najbolje znas koliko mozes .......
 
Nista otici cu da se raspitam mozes li nesto vise da mi napises o Novom Sadu pravnom faxu i domu..?
Znam sta se polaze...
Kakva je konkurencija,
da li je tesko upisati,
koja je cena doma..?

Koliko se secam ove godine im je ostalo mesta i u drugom roku. Polazu se istorija i srpski, nabavis testove i nemas zime. Iz srpskog je malo veci akcenat na knjizevnosti, al' ne traze nista posebno. Imas opsti smer, unutrasnje poslove i pravno novinarstvo. Ako izuzmemo to novinarstvo ima 730 budzetskih mesta, a u Beogradu je 700. A za dom mozes da konkurises ako te prime na budzet, samo ne nadaj se nekom luksuzu narocito u prvoj godini. Za cenu doma u NS-u ne znam, ali moji ortaci u domovima u Bg-u placaju jedan 600 din. za cetvorokrevetnu sobu u domu u Zemunu,a drugi opet 1200 din. za jednokrevetnu na Karaburmi. Normalno u prvoj godini dobices sobu u kojoj ce vas biti k'o u kasarni, a kasnije zvisno od ocena mozes da pucas i na nesto bolje.
 
U Beogradu samo prava ili klasicne nauke na Filozofskom (al' prijemni je zajeban, treba i latinski!). U NS-u mozes i prava i knjizevnost, a i u zavisnosti od toga kakve su ti ocene mozes da upises i Filozofski posto za prijemni spremas samo predmet koji upisujes a nema opste kulture kao u BG-u na kojoj se svi zaj.ebu. Ipak, proveri na infostudu upisne kvote i prolaznost. Imas za svaki fax, pa ti vidi sta ti odgovara.
Nema na cemu.
 

Back
Top