PROBLEM...HDD,RAM ili nesto trece

COMAU

Zainteresovan član
Poruka
297
Evo ovako ,radi se o lap-topu

Acer 1355M 2600+ AMD;512 SD DDR 2X256;HDD 40GB

Desavalo se par puta da se restartuje sam (pre 5-6 meseci),pre mesec i po sam otvorio par programa i pocela je slika da se ledi,ugasio sam ga na dugme i posle nije hteo da mi digne windows,sve odradi ali kad treba da otvori desktop pojavi se u nekom delu sekunde plava pozadina sa belim slovima,ali toliko brzo da se ne stigne procitati i restartuje se sam i tako u nedogled se vrti......pomislim tad da su virusi,cudesa i nebesa,reko ajde da ga formatiram....na C: nije bilo nista,D: mi je sacuvalo memoriju......formatiram ga ja i mesec dana je sljakao....pomalo cudno,ali mi je zavrsavao posao i pre desetak dana za pauzu (rucak) ja ga ugasim (normalno),vratim se ista stvar se desi kao gore opisana.....pomislim ja opet,reko maj.. mu gde vec navuce virus ili sta vec,ajde opet da ga formatiram......instaliram WIN i posle stavim jedan program da se instalira SIEMENS (S7-PLC),malo je poveci i traje instalacija oko 2-3 sata.....odradi sve ok,ubacim flash na kome mi je licenca za taj program,kad sam otvorio fajl sve mi blokira....ni da mrdne,ja ga ugasim na dugme i opet stara prica (tako da sam viruse,cudesa i nebesa zanemario),promenim windows instaliram samo nekih par programcica (ofice,adobe...) trajalo je par dana i opet stara prica.....

E sad posto imam dva identicna kompa,zamenim ja RAM na njima,dok je ovaj tih par dana funkcionisao,ali nista nisam mogao da provalim,funkcionisala su oba normalno.....vratio ih na svoja mesta....ista stvar....HDD je malo komplikovanije za menjanje pa se nisam upustao....

Ako je neko upucen u dijagnostiku i ako mu opisano moze pomoci.....pa da vidim sta da menjam ili je bas za korpu(djubre)....

HVALA UNAPRED !!!
 
Plava pozadina sa belim slovima je STOP error. Treba da pročitaš koji je, a pošto kratko traje ne možeš. Da bi mogao, uradi ovako

desni klik na ikonicu My Computer
klik na Properties opciju
klik na Advanced tab
klik u "Startup and recovery" sekciji na Settings dugme
ISKLJUČI opciju "Automatically restart".

Tako ćeš imati vremena da pročitaš kad opet dobiješ plavi ekran, i to ono gde piše Technical information:

*** STOP: 0x0000.....

E sve te heksadecimalne brojeve iza STOP prepišeš i javiš nam.

Može biti RAM, ali može biti i HDD, drajver...
 
Probacu veceras da izcitam hex. ,ako uspem pa cu da ga prepisem,ako ne zamenicu opet RAM pa ga ostaviti malo duze...da vidim da li se javljaju problemi.....

Da,samo kako da dodjem sad do "my computer" ....treba ponovo da instaliram win. pa da cekam da mi crkne....ok probacu pa javljam kad mi opet crkne komp....hehehee
 
Evo ovako.....bio sam ubacio jednu stanglicu od 256 MB da vidim da li ce da crkava ponovo...nabacao gomilu programa,sve je to radilo bez problema,malo sporo (zbog malo RAM-a),ali nije crkavalo........otisao sam do radnje kupio 2 x 512 MB stavio i evo ga vrti kao lud...!!!

Znaci bio je RAM....

Hvala !!!
 

Back
Top