Vesti iz nesvesti

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.693
Sad sam citala na Domu i porodici temu o kicenju jelke i saznala sam da je ove godine hit CRNA JELKA. I onda sam se setila sta je sve bilo moda kad sam ja bila klinka (sedamdesetih).
1. AKIAK CIZME - da li se neko seca ovog gumenog modela? Da li to jos postoji? Mislim da su postojale samo crvene i plave, mozda i zute? Jaoo, sta bih sad dala za jedan par!
2. MONT jakne :lol:
3. Onda je bio jedan model zenskih cizama, koje su nosile SVE zene. To su bile lakirane cizme - verovatno isto neki plastikaneri - a postojale su u bez i teget varijanti (mozda i crne, nisam sigurna) i imale su platforma stiklu - od bez plastike, reckastu.
4. A onda su jedno leto bile izuzetno polularne plasticne korpe, tj. cegeri za pijacu :lol: u raznim bojama, koje ste sami mogli sa slozite, imale su neki valjkasti oblik.

Da ne smaram - imam i pitanje za vas: da li mozete da se setite tako nekih hitova vase mladosti?
I da li se neko seca modela br. 3? Imam osecaj da sam ih samo sanjala...
 
Sećam se onih veselih žičanih kaiševa, svi čestiti dizelaši su ih nosili :lol: mislim da ga je poDrIGI nosio prvi.
I, naravno, patike sa vazdušnim đonom - koji se vidi :) mada i danas poznajem par likova koji takve rado kupuju...

Pa helanke koje imaju onaj šit dole oko pete da zategne materijal, ako je slučajno malo kraće :lol: i onih žičanih rajfova što imaju osnovu i oko njega nešto kao kalem, kao da razdeli kosu i dobiješ efekat onih crnačkih kikica poput riblje kosti :mrgreen:

Digitalni ručni satovi kad su se pojavili i to je bio veliki bum! :lol:
Jedno vreme svi nosili martinke :?
Jao pa dečaci u osnovnoj, svaki drugi imao onaj retardirani odvratni vojnički ranac umesto klasičnog. Nikada mi nije bilo jasno kako se ono nosi.....

Kasnije postali aktuelni neki debeli, a uski prslučići... sve devojke izgledale kao Del Boj :)
U to isto breme bile popularne neke patiko-cipele, po pravilu crne a sa ooogromnom platformom koja je bila potpuno ravna, a imala je samo ulogu da devojku podigne za nekih 10 cm minimum... Takve verujem da na jednoj nozi danas nose ljudi sa kraćom nogom, da ne bi imali poremećen hod..... meni baš bili odvratni i prsluci i te patike, pa sam bila još... dodatno niža od svih ostalih :( hah...

U vreme osnovne škole mog brata (najgora kriza) ko nije imao markirane patike (Nike, Reebok) taj je dobijao batine ili su ga, u boljem slučaju, svi ismevali i izbegavali... jao ima tih bisera užas mnogo :?
 
Jaoj, akiak čizme! Nisu bile aktuelne samo sedamdesetih, ja sam ih kao dete nosila osamdesetih. Moje su bile crvene. Nikad mi nije bilo hladno u njima, nikad nisu propustile vodu.

Iz osnovne škole se sećam nekih patika, čini mi se da su ih zvali tajgerice. Kikers cipele, pa neke lakirane plitke cipele špicastog vrha, ravne. Tad je krenula i pomama za mont jaknama, levisom 501. Da, jedno vreme su svi nosili teksas jakne. Sećam se i ovih Lexinih rajfova, devojčice su ih masovno nosile.

Poznato mi zvuče te čizme iz tačke 3. Ako je to što mislim, moja keva ih je imala - crne, šnir sa strane, nisu baš bile lakirane, ali se jesu nešto, kao, presijavale. Taj platforma bež gumeni đon je bio grgurav sa strane, reckastog dna. Čini mi se da su bapski delovale. Je li to?
 
Jaoj, akiak čizme! Nisu bile aktuelne samo sedamdesetih, ja sam ih kao dete nosila osamdesetih. Moje su bile crvene. Nikad mi nije bilo hladno u njima, nikad nisu propustile vodu.

Iz osnovne škole se sećam nekih patika, čini mi se da su ih zvali tajgerice. Kikers cipele, pa neke lakirane plitke cipele špicastog vrha, ravne. Tad je krenula i pomama za mont jaknama, levisom 501. Da, jedno vreme su svi nosili teksas jakne. Sećam se i ovih Lexinih rajfova, devojčice su ih masovno nosile.

Poznato mi zvuče te čizme iz tačke 3. Ako je to što mislim, moja keva ih je imala - crne, šnir sa strane, nisu baš bile lakirane, ali se jesu nešto, kao, presijavale. Taj platforma bež gumeni đon je bio grgurav sa strane, reckastog dna. Čini mi se da su bapski delovale. Je li to?


Super što si pomenula tajgerice, počela sam da tripujem da sam to umislila, kad sam ih skoro pomenula u nekom većem društvu, a svi smo tu negde generacija, niko ih se nije sećao i smejali su mi se :cry: i tvrdili da sam pomešala sa šangajkama. Fala Bogu pa ih pomenu, sad mi je lakše. Inače što se patika tiče (to me najviše interesuje :lol:) sećam se kad su počele da se nose starke, ali samo duboke, plitke su bile aut, pa te tajgerice, pa simod (mislim da ih je proizvodilo Vranje, jedno vreme su bili Partizanov sponzor) pa amerikanke, pa šangajke, pa startas, pa albatros, pa razne adidaske, pa top tenke..Za neupućene, sve se to dešavalo početkom i sredinom osamdesetih.:roll:
 
Ja se secam da je moja majka nosila neke mindjuse, imala ih je u sto varijanti, bizuterija, ali velike-PA crveno rumenilo.Pa kreacije Mirjane Maric. Secam se svojih haljinica, samo sam to nosila.Pa helanke kad se pojavile...
 
Id bre muvalo, gde se seti onih cegera, ne mogu da prestanem da se smejem :) I secam se modela br.3, ali je moja mama imala one crne od antilopa, sa krznom unutra i sa gumenim grguravim djonom.
Moje AKIAK cizme su bile crvene, a imala sam i onu kapu sto se navlaci na glavu kao carapa, skroz do vrata, a ima samo okruglu rupu za lice. Mislim da smo ih svi imali! Pa kasnije, kad sam malo porasla, bila je isto neka fora sa tom kapa-sal varijantom koju ja bas ne umem da opisem, ova je isto bila kao carapa, ali je imala otvor sa obe strane, pa mozes da je navuces preko glave kao sal ili da je ostavis kao gorepomenutu kapu, ali najveci fazon je bio u pletenoj traci, koja se stavljala preko kape a oko glave...
 
Pa helanke koje imaju onaj šit dole oko pete da zategne materijal, ako je slučajno malo kraće :lol: i onih žičanih rajfova što imaju osnovu i oko njega nešto kao kalem, kao da razdeli kosu i dobiješ efekat onih crnačkih kikica poput riblje kosti :mrgreen:

Jaooooooooo.....meni su te helanke bile tako odvratne....Secam se kad su jednom pokusali da mi ih obuku....Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj...........:roll:

A grozila sam se i one mode 80ih sa naramenicama,kada su sve zene izgledale ko ragbisti....i jos one odvratne boje....:confused:
 
Iz osnovne škole se sećam nekih patika, čini mi se da su ih zvali tajgerice.

Super što si pomenula tajgerice, počela sam da tripujem da sam to umislila, kad sam ih skoro pomenula u nekom većem društvu, a svi smo tu negde generacija, niko ih se nije sećao i smejali su mi se :cry: i tvrdili da sam pomešala sa šangajkama.
Havaliuse, na fotografiji jesu tajgerice, odnosno pokusaj da se napravi retro model po danasnjoj fensi modi. Moguce je cak da je u pitanju i neki rimejk, ali se u principu nisu takve nosile.
Ovo je model tajgerica za odbojku koje pominjete:

 
Kako je ovo dobro! :-D
Sad sam se setila dubokih puma patika, ali nisam uspela da ih izguglam, ovo je najpribliznije sto sam nasla - isti model, samo su ove plitke. :-D

puma_gvilas.jpg
 
crtaci? ali ot nije ovde nego odeca..??

ne znam... mozhda skotske suknje, mozda je to bilo pre popularnije

e secam se sad ovo je vec pretpubertet .. bile su rebok, reabok i sl patike i shiptarke kao lazhne starke i italijanke.. a i nisu bile tako lose imala sam srebrne, to jebilo kao srebrne i zlatne kao-starke.. ali mislim da nije toliko upecatljivo

e pa kad su dizelashi, eto i dizelke : )) ja nisam imala onaj model imala sam neki drugi vrecasti : )).. dizelashi su bas izumrli

ne znam, ali ako pogledam filmove vidim razliku, narocito se vide 80-te one frizure : ))... mozda cak i 90te mozes da prepoznas..

a ono je l su to 70 ili 80... listala sam neke burde.. pa su sve zhene-modeli sa plavom senkom na ocima i crvenim karminom : )) mada nisu tkao nekako agresivne i nisu toliko klinke ko danas, e ta vremena.. :? ; )))
 
jao startas patike.. : ))
Da, Startas patike... Citiracu svoje uspomene na njih sa identicne teme koja je zakljucana:

Pored devojcica, svaki iole ozbiljan igrac malog fudbala se uzdao u njih. Tanka potplata i izuzetna lakoca, omogucavale su nesputanost pokreta i besprekorno "rolanje" lopte. Naravno, posto je model prvenstveno napravljen za stoni tenis, prakticno je bilo nemoguce navuci loptu palcem, a da ga ne nabijes.
Da ispostujem temu... Kad ste vi bile male, za brijanje sam koristio onaj mali, kockasti "Albus" sapun.
_________________________________________

Kako je ovo dobro! :-D
Sad sam se setila dubokih puma patika, ali nisam uspela da ih izguglam, ovo je najpribliznije sto sam nasla - isti model, samo su ove plitke. :-D

puma_gvilas.jpg
Takve duboke patike je u svojoj kolekciji morao da ima svaki metalac koji je iole drzao do sebe.
Verujem da se i danas mogu videti u izolovanim enklavama u okolini N. Pazove i Indjije.
 

Back
Top