program za zakljucavanje prostora na hdd-u

d&d

Zainteresovan član
Poruka
188
Kao sto sam i rekao u naslovu, trebala bi mi informacija o tome, koji program zakljucava prostor na hard disku.
Danas sam bio do jednog prijatelja koji je kupio neki polovan racunar, mislim da je iz Inostranstva. U njemu se nalazio hard disk kapaciteta 20gb. U Windowsu kao i u biosu taj isti disk mu pokazuje da je samo 10gb. Malo sam se posle toga raspitivao i saznao sam da je to moguce i da postoji tkz. softver koji zakljucava prostor na hdd-u. Malo mi je bilo cudno, jer mislim da je malo glupo smanjivati hard disk. Ipak verujem da postoji tako nesto i isto tako verujem da taj isti sw moze i da povrati tih zakljucanih 10gb.


Ja bih Vas molio ako znate da mi kazete koji to program radi i kako se tacno zove. Cuo sam od jednog lika da se program zove SMART DATE ERASE. Trazio sam na netu pod tim nazivom i nista nisam nasao...

Toliko i nadam se da cete mi pomoci kao i uvek do sada. Hvala Vam...
 
Nemoguce je vratiti prostor na hdd-u bilo da cini to boot diskom ili prtition magic-om. Probali smo i to.
Postoji specijalno napravljen program za to i ne mogu da ga nadjem. Svi koji znaju, kazu da cu vrlo tesko naci taj program. Zato sam i postavio pitanje na ovom forumu, mislio sam da cete mi vi pomoci.
U svakom slucaju hvala...
 
Nemoguce je vratiti prostor na hdd-u bilo da cini to boot diskom ili prtition magic-om. Probali smo i to.
Postoji specijalno napravljen program za to i ne mogu da ga nadjem. Svi koji znaju, kazu da cu vrlo tesko naci taj program. Zato sam i postavio pitanje na ovom forumu, mislio sam da cete mi vi pomoci.
U svakom slucaju hvala...

Malo mi je sumnjivo da posle formatiranja i pravljenja novih particija program ima uticaj na prostor.Koji HDD tj. koja marka je u pitanju-tacan model?
 
Problem je u tome sto ga on i u biosu vidi kao manji disk. Znaci formatira samo jednu polovinu, kao da ne postoji druga polovina.
Mislim da je disk Maxtor ili Seegate (mozda i nisam dobro napisao), sve u svemu, stari je dosta komp (pentium 3). Stvarno ne znam tacno koji je model u pitanju. Saznao sa da je kupljeni kompjuter iz neke banke ili televizije u Austriji. Verovatno su smanjivali prostor na disku iz nekog njihovog razloga.

Verovatno postoji program koji smanjuje i zakljucava prostor na disku, a i isto tako verujem da taj isti program i vraca obrisano...
 
Iskreno, nismo probali sa tim programima. Naime, cuo sam da postoji program koji to radi i nasao sam ga na netu. Program se zove SMART DATA ERASE, kazem, samo sam cuo za to sto i nije tako sigurno. Proverio sam i zaista postoji program SMART DATA ERASE ali je preskup i ne moze da se skine.

Da li je od Vas neko cuo za to... U svakom slucaju hvala za ova dva programa, provericu...
 

Back
Top