POMOC!

Sehnsucht

Domaćin
Poruka
3.663
Ovako, ajde mi objasnite u koju grupu (srednji ili veliki psi) spadaju AST i pit bul? Da li je neophodno da u setnji nose korpe? Sinoc je rodjaka setala svog pita i napao ih je ast (koji nije bio vezan), a ciji je vlasnik isao pored njega. Deblji kraj je izvukao AST, i sad ih policija smara a vlasnik ast-a je podigao tuzbu. Idu na to da pit nije imao korpu (koju, iskreno, nikad ne nosi, bas mu smeta). E sad sta raditi tu? AST je inace stariji pas koji nikada nema povodac, a ni korpu. Help!!!
 
Ja mislim da spadaju medju srednje pse.I zakonom je regulisano da moraju da nose korpe. Pazi, vlasnik AST-a je kriv sto nije psa drzao na lancu i sto nema korpu, a tvoja rodjaka jer njen pit isto nije nosio korpu. Trebali bi koliko ja znam, oboje da dobiju kazne za to.
E sad, moguce je da kenjaju tvojoj rodjaki jer ima pita. Moj drug je imao 2 pita i prijavile ga komsije inspekciji, inspekcija dosla i rekla mu da ima fore jednu nedelju da ih skloni izvan podrucja BG-a, jer njihovo drzanje je zakonom zabranjeno. To mi malo cudno. Znam da su pre bili zabranjeni u gradu, recimo "95 ili "91,nisam bas sigurna, ali mislila sam da su ukinuli taj zakon. Jednog je morao da skloni, a za drugog se izvukao, rekao je da je AST. Sto se mene tice, ona nista nije kriva, a vlasniku AST-a bi trebalo naplatiti deeebelu kaznu, sto seta svog psa bez lanca, a zna da je agresivan.
 
:shock:
Ovako, ajde mi objasnite u koju grupu (srednji ili veliki psi) spadaju AST i pit bul? Da li je neophodno da u setnji nose korpe? Sinoc je rodjaka setala svog pita i napao ih je ast (koji nije bio vezan), a ciji je vlasnik isao pored njega. Deblji kraj je izvukao AST, i sad ih policija smara a vlasnik ast-a je podigao tuzbu. Idu na to da pit nije imao korpu (koju, iskreno, nikad ne nosi, bas mu smeta). E sad sta raditi tu? AST je inace stariji pas koji NIKADA nema povodac, a ni korpu. Help!!!



Haha,po kom osnovu on podize tuzbu?Imao sam slican slucaj,vodio sam dva crna ruska terijera koja su bila vezana a komsijin pas na ulici.I taj njegov napadne ove moje,i taj pas zaradi prelom noge i odranu kozu sa vrata.Hteo je da me tuzi ali nije imao osnova.Kao nisu imali korpu.Ajd sta onda neko je savestan i stavi korpu psu i naidje neki neizviljeni idiot koji vodi psa bez korpe i napadne ga.Sta onda?
Koliko ima koristi toliko ima i stete

Za ovo bez povodca i korpe,ajd korpa manje vise ali povodac :shock:
Treba prebiti gazdu
 
Slazem se. Kako on moze nekog da tuzi kad je on kriv, nema to veze sto je njegov pas na*****, to ipak ne skida krivicu sa njega. To je kao da te nepadne siledzija, ti njega prebijes, a on tebe na kraju tuzi. Nebuloza
 
Po zakonu su krivi i tvoji rodjaci zbog korpe ali ako ja svog mesnaca pekinezera setam skoro iskljucivo na povodniku jer znam da ume da bude agresivan, tog tipa sa stafordom treba ODRATI i kaznom i od batina! :evil:
 
Hah, dobra je fora tom vlasniku ast-a, izgleda da je racunao da ako on prvi tuzi da nema sanse da se njemu obije kazna o glavu. Ja bih predlozila tvojim rodjacima da njega tuze, ako ih ne mrzi da se cimaju sa svime time, jer je njegov pas prvi napao plus nije bio vezan. Tako da tehnicki ne znam odakle pravo tom vlasniku ast-a da moze bilo koga da tuzi. Em je napravio sr.anje em sad jos hoce i da ispadne ostecena strana. :roll: Pitam se da li bi to uradio da je pit prosao gore... Mislim da je tu najgore prosao ego tog vlasnika, pa sad misli da tuzakanjem popravi ugled...
 
Znam za slucaj iz Banjaluke kad je decko, znajuci da je njegovom pitu nesto kvrcnulo u glavi kad ga je jos kao stene otac zamalo zaklao, strogo vodio racuna da psa drzi na povodniku i sa korpom i da ga pusta samo sa psima sa kojima se ovaj dobro slaze (otprilike jedan pas u celom parku). Sa ljudima je bio O.K. Onda se jednog dana pojavio u tom parku kreten sa svojim pitom i poceo klinca da ubedjuje da pusti psa da vide ko je jaci. Klinac, znajuci da bi onda skotu morao da kupuje novog psa, ne pristane. Medjutim, ovaj ga ubedi da ga pusti bar da izbliza pogleda psa-u smislu da ga ispipa isl. I skine mu korpu i njegov pas koji je sve vreme kidisao tako podleti da mu je ovaj pokidao kozu, misice i vece krvne sudove na vratu. Kreten je plakao k'o kisa! Sva sreca pa je moja drugarica (vlasnica gore pomenutog psa s kojim se ovaj pit slagao) bila tu da posvedoci kako je bilo. Naravno, pas tog negativca nije preziveo. Jadnicak. Nije mogao da bira gazdu pa je i sam ispao kreten.
 
Da. Cinjenica je da su upravo u tu svrhu stvarani ali klima u svetu (figurativno) se toliko promenila u medjuvremenu da ne mogu da shvatim da je neko toliko zaostao i zivi u proslosti da pse smatra nizim bicima i svojim vlasnistvom u onom najgorem, robovlasnickom smislu. Sinoc sam Gizma izvodila oko ponoci u setnju, smrzla sam se ali je ipak dobio svojih skoro-sat. Jednostavno, to mu je mera da bi mu se razbudila creva dovoljno da bi mogao da kaki i da bi dovoljno puta piskio. Koliko god da mi je gadno da skupljam za njim i koliko god da mrzim hladnocu, pas nije igracka koju, kad se isprlja, bacis u masinu i osusis na radijatoru pa ti posle, ako si upotrebio omeksivac, cak i lepo mirise. To sa sobom nosi i ruzne situacije ali upravo to je poenta ljubavi. Ne samo da prosetas svoj statusni simbol, da te drugi vide i dive se tvom retriveru ili zaziru od tvog pita. :evil:
 
Jel zna neko mozda kolike su kazne za nenosenje korpe, juce sam bio u pet shopu i prodavacica mi kaze da su kazne 5,6 hiljada! Jel to tacno ili je samo htela da me ubedi da kupim korpu:)
 
@ mimi`s mom
Juce ga stavila nov avatar, cisto da malo promenim
@ loshmi bg
Ne znam za te kazne, mada ne verujem da su bas toliko...mozda hiljadu-dve,ali kazem ti nisam sigurna
 
Koliko se secam letos su ljudima na Tasmajdanskom parku naplacivali kazne od 250 din zbog vise "prekrsaja" (ne nosenja korpe i ne vodjenje psa na lancu). Cini mi se da je 5-6 hiljada previse, nije sigurno toliko.
 
Bio sam i ja na Tasu pre mesec odprilike i rekao mi je jedan decko sto je stalno tu sa psom da su kazne 1000 za povodac i isto toliko za korpu. I bilo bi lepo da nam stave neka obavestenja u vezi toga po parkovima,neka pravila ponasanja pa bi onda svima bilo mnogo lakse. . . ali ipak mi zivimo u Srbiji:roll:
 
Zaboravljaju da Sluzbeni glasnik ima jako mali tiraz. Tu sigurno pise ali ko to cita? Proverite u Zakonu o veterinarstvu ili, ako ne tu, znam da je ranije postojalo nesto sto se zvalo "odluka o drzanju i zastiti zivotinja na teritoriji grada Beograda" sa sve propisima i visinama kazni za nepostovanje istih. Proverite datum samo, trebalo bi da je to mladje od Zakona. U poslednjoj toj odluci koju sam citala, kazne su bile u proseku oko 250 dinara po prekrsaju ali to je bilo jako davno.
 
ZAKON O DRZANJU DOMAĆIH ŽIVOTINjA
Novčanom kaznom od 250 dinara, kazniće se za prekršaj fizičko lice koje:

1. izvodi psa bez kratkog povodnika (član 11);

2. izvodi psa bez zaštitne korpe na njušci (član 11);

3. pušta psa da se slobodno kreće protivno odredbama člana 12. ove odluke;

4. ne očisti javne površine koje pas zagadi prilikom izvođenja (član 13. stav 1);

5. ne očisti i ne opere, a po potrebi i ne dezinfikuje zajedničko stepenište ili druge zajedničke prostorije koje životinja uprlja (član 13. stav 2);

6. huška jednu životinju na drugu;

7. šiša psa u parkovima i na drugim javnim površinama.

Novčanu kaznu iz stava 1. ovog člana, naplaćuju na licu mesta
ovo je od 2001 ili 02,nisam sigurna
nisam uspela da nadjem nove cene....
ali sada sigurno treba da se plati vise....
ako je ulje poskupelo od tada,onda je sigurno poskupelo i ovo.... :)
 
pa jeste obaveza da psi nose povodac i korpe
al sta ako se nadje neki ludak
bez i povodca i korpe
a vas kucov ima i jedno i drugo???
i on vaseg izujeda????
glupost!!!!!!!!!!!!
lepo ja bih nosila samo kraci povodac i gotovo
a kazne su mom drugu naplatili 250 za korpu....
stvarno bih trebali da nalepe po gradu u parkovima obavestenja o tome....
pozz
 
naslov ove teme odgovara pa cu svoje pitanje posaviti ovde i zatraziti od vas, dobrih ljudi pomoc:)

interesuje me u bgd-u kako funkcionise taxi kada hocete svog psa da prevezete...do sada nisam imala potrebu za tim, nazalost moja kola se pokvarise, a trebala bih da odvedem svoje blesavo kuce na drugi kraj grada.
jel treba da naglasim da ide i pas i jel moze neko da mi preporuci koji taxi pravi najmanje problema sa tim?

hvala!
 

Back
Top