HSV-1

P_R_E_D_A_T_O_R

Primećen član
Poruka
507
Imam 14 godina i iskace mi stalno herpes kod usna...I to ogroman i nerviram se svaki put ne mogu da izlazim napolje sramota me...Procitao sam da on stalno ostaje u organizmu:(I DA nema leka za njega.Zanima me da li neko zna kako da ubrzam proces da mi nestane jer mi uvek traje oko 2 nedelje..........I sta da radim da mi vishe ne iskace.............?:-(:-(:-(
 
Herpes iskace usled pada imuniteta. Dakle, neophodan je zdrav nacin zivota, pravilna ishrana sa dosta voca i povrca, vitamini, dosta spavanja i odmora, rekreacija itd. U tvojim godinama padove imuniteta izazivaju i hormonske promene u tvom telu koje se bioloski menja i razvija......Vakcinacija protiv gripa svake godine zna znacajno da pomogne u smanjenju izbijanja herpesa. Takodje postoji i mast koju ti moze preporuciti farmaceut u apoteci. Pozdrav
 
Jedna je jedina mast, tj krem, koja terapijski deluje na herpes simpleks tip 1, to svi znamo zar ne plavooki? Moze da ide i kod dermatologa (preko lekara opste prakse kod koga mora da saceka za uput, pa da zakaze i saceka kod dermatologa) koji ce mu reci da ide u apoteku i kupi je (jer ne ide na recept) a moze i pravo u apoteku (zaobilazeci nepotrebno cekanje po zdravstvenim ustanovama) pa da je odma kupi jer ce i farmaceut znati da je to ta (druge nema, farmaceuti su ipak toliko obrazovani - nemoj preterivati!).
 
ok,ajde onda lekari da izdaju recepte,a farmaceuti da lece,ali samo ono sto znaju,ili nesto jednostavni,recimo herpes..onako preko pulta,bez pregleda,odokativnom metodom...ma mora da si bila pospana kada si pisala prethodni post,ili blizi se slava pa se malo vise cugnulo;)
Pa zar ja da drzim stranu koju si ti ranije drzala...e sve i svasta je u zivotu moguce...jos da mi je da te malko banujem;)
 
Dobro, posto ce mi farmaceut u apoteci reci da uzmem aciklovir, bilo da je krema ili tablete... Da li neko mozda zna nesto sto je efikasnije? Pitao sam za neke kreme koje sam procitao da su efikasne, kao npr Herplex, ali niko nije cuo za njih u apotekama. Da li je flaster za herpes efikasan? Da li postoji nesto efikasnije ?
 
Postoji resenje, ne leci se na svoju ruku u apoteci nego se javi dermatologu i dobices terapiju.
Da, postoji efikasnija terapija ali se terapije ne ordiniraju na forumu.
 
dr:
Postoji resenje, ne leci se na svoju ruku u apoteci nego se javi dermatologu i dobices terapiju.
Da, postoji efikasnija terapija ali se terapije ne ordiniraju na forumu.

Mozda sam i trebao da se javim dermatologu, ali h.... gel mi je pomogao:).od ..................... Ako mi se opet ponovi u istom intenzitetu javicu se dermatologu:).
 

Back
Top