Džordž Buš - Jedino nisam puzio četvoronoške...

Titus

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.014
Jedino nisam puzio četvoronoške...
Američki predsednik tvrdi da od 28. jula 1986. nije popio ni kap alkohola. Naciji rekao i ovo: Sumnjam da bih večeras bio u ovom studiju, pred vama, da nisam potpuno prestao da pijem i viski, i pivo, i vino


Američki predsednik Džordž Buš - u krajnje otvorenom intervjuu za TV kompaniju Ej-Bi-Si - otkrio je domaćoj i svetskoj javnosti kako je pre 21 godinu doneo odluku da više ne bude alkoholičar.
„Jednom uveče, a bilo je to 28. jula 1986, u hotelu u Kolorado Springsu, gde sam slavio svoj 40. rođendan, popio sam jako mnogo. U to vreme je moj otac upravljao Amerikom, a moja naftna kompanija je sigurno klizila ka bankrotstvu i ja sam već sledećeg dana odlučio da više ne pijem. Nije da sam pio tako sam morao da puzim četvoronoške, ali je alkohol bio smetnja svim mojim drugim sklonostima. Shvatio sam da je konkurencija i mojoj porodici i sportu. Shvatio sam, zapravo, da piće ne vredi ni jednog ni drugog. Sumnjam da bih večeras bio u ovom studiju, pred vama, da nisam potpuno prestao da pijem i viski, i pivo, i vino“.
Gledaocima Ej-Bi-Sija Buš je u istom intervjuu otkrio kako je nedavno jednoj mladoj narkomanki, koja pokušava da se „skine sa igle“, dao podršku, govoreći: „LJudi se na neki način zaljubljuju u alkohol i zato ga se teško odreći. To sam osetio na svojoj koži. I ja sam bio pred teškim izborom pred kojim si ti sada. Uprkos svemu, najvažnije je da se suočiš sa sobom i svojom zavisnošću. Ne gubi iz vida da su tvoj problem imali i znameniti ljudi. Da nisi usamljena i da i ti možeš pobediti samu sebe“.

Američki lider je objasnio naciji da od 1986. i ne puši i da do danas nije popio ni kap alkohola. Bio je to njegov indirektni demanti glasina da je u poslednje vreme počeo ponovo da se „hvata flaše“.
Buš je upozorio sunarodnike da SAD svake godine od preteranog pića i prazničnih terevenki imaju štetu od 148 milijardi dolara.
 
bez obzira sto se neslazem sa dobrim dijelom njegove politike, cinjenica da otvoreno prica o svojoj bolesti, je cin velikog covjeka...i time pruza nadu mnogim ovisnicima da postoji nada i put izljecena, kao i reintegracija i uspijeh u zivotu je(ponovo) moguc...

OMG:roll:
jel to u Sanaderovom gospodarskom planu piše: Sve najbolje govoriti o Bushu?:mrgreen:

Bush je svoju "veličinu" pokazao na taj način što je u smrt poslao što direktno što indirektnu na tisuće amerikanaca...a da ne pričam da se procenat u svijetu onih koji najblaže rečeno ne vole njegovu politiku (kao i u njegovoj zemlji) rapidno povećava8-)
 

Back
Top