Tupavi terminator!!!

minaag

Početnik
Poruka
15
Dobila sam od poznanika polovnu TV karticu Studio Terminator.Uz nju sam dobila i prateci disk,na kome se nalaze dravjeri,i program Quick TV. On mi reče da kada je kupio karticu da je preko kablovskog priključka lepo imao sve kanale ,ali onda je nešto zeznuo i kartica je počela da prikazuje samo nekoliko kanala.
Dakle ,prikljucim karticu,ubacim kablovski priključak,učitam drivere, software instaliram,podesim PAL B/G (tako nekako ,za Yugoslavia region) i nista-nađe samo nekih jadnih par kanala sa osrednjom slikom!!!!!
Helppp:
1) Da li se TV kartica može flash-ovati i ako može -kako?
2)Da li je taj lik mogao da "pokvari" hardver petljajući po quck TV programu (znam da zvuči glupo :) )
3) Da li me može spašavati neki drugi software ili da bacim bloody terminator sa četvrtog sprata?!!
 
Dobila sam od poznanika polovnu TV karticu Studio Terminator.Uz nju sam dobila i prateci disk,na kome se nalaze dravjeri,i program Quick TV. On mi reče da kada je kupio karticu da je preko kablovskog priključka lepo imao sve kanale ,ali onda je nešto zeznuo i kartica je počela da prikazuje samo nekoliko kanala.
Dakle ,prikljucim karticu,ubacim kablovski priključak,učitam drivere, software instaliram,podesim PAL B/G (tako nekako ,za Yugoslavia region) i nista-nađe samo nekih jadnih par kanala sa osrednjom slikom!!!!!
Helppp:
1) Da li se TV kartica može flash-ovati i ako može -kako?
2)Da li je taj lik mogao da "pokvari" hardver petljajući po quck TV programu (znam da zvuči glupo :) )
3) Da li me može spašavati neki drugi software ili da bacim bloody terminator sa četvrtog sprata?!!
Pazi ako je on rekao da je zeznuo nesto, i da je onda samo par kanala pocela da wata, a ti sa originalnim drajverima isto ne mozes da watas nista, swe mi se cini da je odgowor pod 3 ;)
jedino ako se moze uciniti nesto pod 1) ali nisam cuo da je neko flesovao tv karticu..
 
Peti sprat je krov a pada sneg :)
O pa kad mi lepo ne ide i glavu da neko pratecim softverom ubije hardver tek tako! Sad čitam da ljudi pominji firmware update...zna li neko o čemu je reč?
I kako će mi kartica pokvariti još nešto ,uffffffffff???
 
Kako bi to odradio ne znam, metod se razlikuje od hardvera do hardvera....

Mozda imas uputstvo na cd-u ili potrazi na netu, na sajtu proizvodjaca ili guglaj malo.....

Za pocetak treba ti novija verzija softvera za tu komponentu, u tvom slucaju tv karticu (mozda imas neku i na cd-u sa drajverima), ili isto trazi po netu...

Zasto ne raditi......nemam pojma sta da ti kazem, jednostavno mozda zajebesh nesto. Ako si vec odlucio da radis tako nesto, neka ti pomogne neki drugar koji je to vec radio, ili ako bas zelis da se igras uradi to sam.....izbor je tvoj

Ne znam da li ces postici nesto sa tim, od tv kartica sam davno digao ruke....

Pozz
 
nego, jel neko zna kako da snimis kanale na ovoj kartici? mislim, sve to relativno bez problema podesis (ne znam kako onome ko je otvorio temu kartica nalazi tek po neki program), ali posle formatiranja i novog windowsa... sve moras iz pocetka jer ne postoji nikakav sejv fajl sa pronadjenim programima koji bi mogao da sacuvas!!
 

Back
Top