Kompjuter bojkotuje diskove...

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Evo ovako. Opet ja. Pre nekoliko meseci ustanovih da mi je crkO rezač ASUS, običan, ustvari pisala sam da je u njemu eksplodirao neki disk, pa je onda malo radio... ustvari radio je on lepo posle toga, ali je onda odjednom rešio da više ne prepoznaje diskove (nešto i dalje zvecka hehe)... Uglavnom, danas kupim DVD rezač, takođe ASUS, metim ga unutra i lepo ga Win prepozna, sve sjajno... "device working properly"... međutim, ni ovaj ne prepoznaje diskove :? nikakve... ni prazne, ni pune, DVD, CD...

To jest, ne može ni instalacioni softver da prepozna... Obrisala sam stari Nero, kao možda pravi problem, štagod... ali kako uopšte da instaliram novi, kada neće ništa da čita?!
Dakle, ponašaju se identično ove dve sprave... stara i nova.

E sad već počinjem da razmišljam da onaj stari rezač ustvari možda nikada nije ni crkO... hm... ali stvarno ne mogu da shvatim šta je to što još treba da se uradi, ili me opet zeza defektni Windows.....

Da li možda nešto treba da se podesi u BIOS-u?

Otvorena sam za predloge.

Hvala.
 
Moze da se desi i da rezac u kojem je eksplodirao cd radi (imao sam takav slucaj, ocistio sam ga i sljaka), dok jedan drugi u kojem je takodje eksplodirao cd, ne moze vise niko ziv da sastavi....:D

Pretpostavljam da nisu rezaci u pitanju, al sta bi drugo moglo biti......
Jel zavrti disk kada ga ubacis, jel se cuje nesto, svetli li lampica....?
Jel si probala drugi IDE kabel, proverila podesavanja u biosu.......
Ako je Win u pitanju probaj da ubacis neki butabilan CD (instalaciju Win-a recimo), podesi u biosu da CDROM bude first boot device pa vidi da li ce da pokrene instalaciju....
 
Eto Pero, stvarno si genije... dobro si se setio toga :)
Imam neki štrokavi Win i ubacila sam ga, počeo malo da se gubi i škripi..... trebalo mu je dosta da ga očita, ali na kraju ga je očitao ipak...

Hm, Windows ne valja kanda... ali ubacim ja sad Nero kao... ko zna, nekad sam tako popravljala lampe, malo ih šutneš i one prorade... i evo očita i Nero :lol:

Znači užas... treći svet.....

Sad još da vidim da li uopšte valja stari rezač.....
 
Ovako. Stari rezač definitivno ne radi, sad proverila. Možda je samo prljav, možda ima mehaničkih oštećenja, još sam izvadila i pozamašan komad tog diska što je explodirao pre ne znam koliko...

Šta nije u redu sa novim postaje trip za sebe... :?

Sad eto neće ni instalaciju Win-a da pokrene, ništa... kakav smor :(
 
Nadji ortaka koji se razume u kompjutere nek otvori kuciste i proveri sve kablove-proveri master/slave.Proveri taj novi kod nekog.Ako cita normalno nesto je do tvog kompa.Ako ni to ne upali bas nemas srece s rezacima-idi na reklamaciju pa nek se oni zezaju s tim.
 
i mali korisni savet... kada obrises sve sa hard diska i ponovo instaliras windows, udenes sve drajvere i instaliras neophodne programe... nabavi i instaliraj acronis true image! napravi pomocu njega jedan bootable CD (lako ces naci opciju). onda ces sa njim, za 5 minuta napraviti "sliku" kompa (koju ces narezati na 1 dvd) i dok god ne promenis neku bitnu komponentu- moci ces da je iskoristis (tj. taj dvd sa slikom) da sav posao oko reinstalacije (koji uzima oko 3h i to ako si ispraksirana) zavrsis za- 5 minuta :) znaci ta slika o kojoj pricam je slika celog C: (mada moze da bude i slika bilo cega na kompu, ali ova varijanta je primarna), i ona se, kada pozelis, aktivira da ti komp vrati u stanje u kakvom je bio kada je slika pravljena- znaci, bez ijednog fajla manje ili vise :)
 
Ovako. Stari rezač definitivno ne radi, sad proverila. Možda je samo prljav, možda ima mehaničkih oštećenja, još sam izvadila i pozamašan komad tog diska što je explodirao pre ne znam koliko...

Šta nije u redu sa novim postaje trip za sebe... :?

Sad eto neće ni instalaciju Win-a da pokrene, ništa... kakav smor :(

Stari je crko, nista cudno. Nije ni cudo ako novi nece da radi, vrlo lako je i to moguce....

Od starog dizemo ruke, ondak.....:)

A novi, jesi li ga probala na nekom drugom kompu?
 
Pa imaju etiketu... čim otvoriš ode garancija :?

Kao radi kod njega... mada prilično sporo, ali evo i ovde radi noću :lol: ozbiljno, radi samo noću, danju ne čita ništa heh.....

Odneću kućište sutra, ovo više nema smisla :?
 
Kad smo kod tripova evo jednog.Imao sam ranije Pioneer dvr 109-i poce on da lose cita diskove-ja ti kupim nec 7173-kad medjutim i on zeza,ja reklamacija oni mi dadose umesto njega nec 7170-ja reko ok,posle nekog vremena isto nece cita diskove-sada hoce al mu treba poprilicno da bi ih procitao.Vratim ti ja od ortaka Pioneer i reko da vidim ko gore cita-kad Pioneer besprekorno reze i cita diskove - cak mnogo brze nego nec!I reci sada ko je lud i sta se bre desava ? Kosmicka prasina ? :P
 
Čisto da ne ostanem nedorečena, eto ispade da je crkao port za taj šit, pa je sada nakačen hard i rezač na isti i nema više mesta :mrgreen:

Fora je što je to tako od početka i što je ploča relativno nova. I još pod garancijom, koju ne mogu da nađem :|

I tako... sad radi. Kljakav, ali živ.
 
Ma da ali ovi kao i servisiraju... uostalom to čini mi se radi svaka PC "radnjica" kako ih sam zove..... koje će da "umru" jer se pojavljuju mnogo bolje ponude na tržištu. Imaju teleskope za 6000 :)

Uglavnom, ne znam koliko je bolje, pošto je sad rezač slave. I ne mogu više ništa da nakačim. A ploča nema ni 6 meseci, a ja ne znam gde je garancija, čak i da znam oni će mi verovatno uzeti tu ploču i eventualno dati nešto drugo sledeće godine u februaru..... u najbolje mslučaju :x
 
Gde si to kupovala kada im treba toliko za garanciju ???
P.s.Cekaj znaci tebi cela druga "grana" vrisnula ?
P.p.s.i da jeste na tu granu ti max ide dva rezaca recimo a HDD mozes da kacis na SATA portove ionako su sada zastupljeniji takvi hardovi....
 
To je standardna procedura, 10 dana ispituju, 45 dana valjda mogu da razmišljaju da li da mi daju novu tako nešto... to je tako svuda.
A šta bi drugo? :shock:
Znači kad budem kupovala hard (a trebalo bi), da pazim šta kupujem?! Ili da kupim i ploču :lol: što da ne, bila bi četvrta... :roll: to ide kao alva.
 

Back
Top