iPod u 5.1 zvucnike

uostalom bolji je zvuk na 2.1 nego na plastikanerskim 5.1...ja cu uzeti za jednu sobu ove..samo sto ih nema na stanju pa moram da cekam
ss2.jpg
 
Planiram da uzmem 5.1 zvucnike, koje bi pustao sa iPod-a. Dda li je moguce da prikljucim 5.1 zvucnike na konektor za slusalice na iPod-u? )
poz )

Mozes i to mogu da ti rade svih 6 zvucnika . Uzmi neki set koji ima vise ulaza ( na pojacalu t.j. kutiji od sabvufera ) ustekaj I-POD u ulaz za tape , cd ( kod mene na geniusovim tako pise ) u svakom slucaju da je pozadi ulaz za 2 konektora i ima da ti roka na svim zvucnicima
.
 
Da drveni su mi zvucnici ukupne snage 150w (p.m.p.o. 3600) da ne bude zabune . I zaboravio sam da ti napisem da napred (sabvufer) prebacis dugme na ulaz u koji si gurnuo kablove . Znaci mogu svi ulazi osim ac-3 ili 5.1 :)
 
jos jedno pitanje:
Ja imam kuci 2.1, i ako bi uzeo jos jedne 2.1, jel' moze to da se spoji, jer na ovim mojim altec-ovim ima dosta slobodnih kablova....

Time ne dobijas 5.1 zvuk (uvek moze da se spoji secenjem kablova). Objasnjenje za ono gore
pozadi na sabvuferu imas 3 grupe od po dva ulaza za cinceve (1xcrveni i 1xbeli) i 1 grupu od 6 ulaza za cicnceve . I-POD (kablove) guras u 1 od grupa sa dva ulaza i to ti je to , samo na vuferu prebaci dugme na tu grupu (CD,TAPE,MP3 sta vec pise napred to ti pise i pozadi) . Time dobijas STEREO zvuk + sabvufer ALI STEREO NA SVIM ZVUCNICIMA . Znaci prednji levi i desni = stereo zvuk , centralni = mono (cuje zbir zvukova i sa prednjeg levog i desnog) zadnji levi i desni=stereo zvuk , sabvufer normalno trese prozore. Moguce je izvuci i "Lazni" 5.1 zvuk iz stereo zvuka koriscenjem Dollby Pro Logic kodera ali gubi se na kvalitetu zvuka.:wink:Eto nadam se da to pomaze;-)
 

Back
Top