bolne grudi - za Dr -

Y

yyyyy

Gost
Draga Dr. vec dugo pratim vase odgovore na ovom forumu i mislim da ce te i za mene imati adakvatan odgovor.Mislim da se sa ovim problemom srece vecina zena pa ce mozda biti malo neuobicajeno pisati o tome ali da pokusam.
Imam 37 godina,sina iz prvog braka od 18 god.U drugom braku sam 11 god.i jos uvek nemamo dece.Nalaz-neprohodni jajovodi.Mislim da ovo i nije toliko bitno za problem ali neka se nadje... Naime od polovine ciklusa tj. od 14-tog dana-nekad i od 12-tog (posto mi je ciklus redovno na 28 dana) grudi pocunju da me uzasno bole.Reci ce te normalno-znam ALi to kod mene traje sve dok ne dobijem naredni ciklus.Sto znaci da sam u mesecu "mirna" samo dve nedelje.Kad kazem bolne grudi zaista i mislim to.Toliko me bole da ne mogu da funkcionisem normalno.Koza je vrela,one postanu nekako "teske" i nabrekle sve vene i zile postanu izrazenije tako da mi i najfinija pamucna maica smeta na telu a da ne govorim o drugom.Ponekad mi se desi i da vrisnem od bola ako ih slucajno nezgodno dodirnem. Da napomenem da nisam pod nikavom terapijom.Da sam sa ginekoloske strane potpuno zdrava (da zanemarim gore pomenutu dijagnozu) jer redovno vodim racuna o tome i idem na kontrole.Cim dobijem bolovi prestanu kao rukom odneseni.
Volela bih da cujem vas koment
 
Manje vise grudi jedino nisu osetljive izmedju 9. i 14.dana ciklusa,sve ostalo je i moze biti vrlo bolno,tako da sa te strane vas potpuno razumem.Ako vam je za utehu mnogo zena ima slicne probleme.
Sto se tice onoga sto bi vi trebali da uardite a ne znam jeste li do sada to je da se uradi ultrazvuk dojke i mamografija,kao redovna kontrola s ozirom da ste navrsili 30-tu godinu zivota.Sa druge stane mozda ne bi bilo lose da se sa ginekologom posavetujete oko nekih kontraceptivnih pilula(naravno tek posle detaljnog pregleda doke)a da vas to ne bi zbunilo,spominjem kontraceptive iz razloga da se umanje simptomi pms,pa i bolnost grudi.
 
ne zelim da unosim zabunu ali i ja imam isti problem, bolne grudi ponekad i preko celog ciklusa zna da potraje...nisamo mogla vise da izdrzim,otisla sam kod ginekologa i posle pregleda prepisala mi je kontraceptivno sredstvo diane 35 i sad su mi grudi jos bolnije...ja jos nisam radjala, imam 31 godinu i eto zabrinunta sam-lakse bih sebi objasnila da sam radjala pa sve one nuspojave nakon porodjaja a ovako se jos vise zabrinjavam-da i ja trazim da mi se uradi mamografija?
 
Pazite mamografija se savetuje svim zenama nakon 30 godine zivota radi adekvatnog pracenja tkiva dojke.Da se ne daj boze ne previdi neka promena,probajte da sa vasim ginekologom vidite da probate neko drugo kontraceptivno sredstvo koje ce vam vise odgovarati.Sto se tice bolnosti ,verujem vam i mene nekad bole grudi ja mislim ceo mesec ali tu neke posebne terapije zaista nema.Uradite preglede da bi bili sigurni.
 
Mene bole grudi nedelju dana pred menstruaciju. Isto kao i što vidim, mnoge.
A da li je normalno, kada vas boli samo jedna, npr. mene uvek boli samo leva (uopšte nema veze u kom sam delu ciklusa). Imam 31 i nisam radjala.
 

Back
Top