Hrvatski katolici traže proglašenje Stepinca za sveca!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
ZAGREB - Više verskih udruženja na području zagrebačke nadbiskupije katoličke crkve uputilo je molbu papi Benediktu da naredne godine proglasi svetim nekadašnjeg zagrebačkog nadbiskupa i kardinala Alojzija Stepinca, koji je podržavao ustaški režim, a a sada ima status blaženog.
Vernici u pismu papi traže da kanonizovanje Stepinca usledi 2008. jer je ona u znaku 110. godišnjice rođenja i 10. godišnjice beatifikacije (sticanja statusa "blaženog") kardinala Stepinca.
Za Stepinčevo kanonizovanje ključni uslov je barem još jedan slučaj čuda, ali to je u crkvi spor i dugotrajan proces.
Trenutno crkva raspolaže sa tridesetak medicinski obrađenih slučajeva, pri čemu se ističe da ozdravljenje mora biti kompletno, a Vatikan ne priznaje oboljenja i ozdravljanje psihičke prirode, rešavanje problema s vidom, dok se u slučajevima leukemije zbog recidiva čeka više godina.
Politika.
Šta reći?:roll:
 
recji - boli me ****.

То би могли да кажу,рецимо,Бушмани,али овај случај је директно везан за Србе.И сам акт би представљао још један доказ "љубави" према Србима.

Видите како Католичка црква не да да дође до релаксације односа,него нон-стоп трује и загађује хрвтаско-српске односе.Поред тога,овај чин би био само наставак у вишевекном пројекту стварања,а сада одржавања,једне нације настале искључиво на религијској основи.
 
ZAGREB - Više verskih udruženja na području zagrebačke nadbiskupije katoličke crkve uputilo je molbu papi Benediktu da naredne godine proglasi svetim nekadašnjeg zagrebačkog nadbiskupa i kardinala Alojzija Stepinca, koji je podržavao ustaški režim, a a sada ima status blaženog.
Vernici u pismu papi traže da kanonizovanje Stepinca usledi 2008. jer je ona u znaku 110. godišnjice rođenja i 10. godišnjice beatifikacije (sticanja statusa "blaženog") kardinala Stepinca.
Za Stepinčevo kanonizovanje ključni uslov je barem još jedan slučaj čuda, ali to je u crkvi spor i dugotrajan proces.
Trenutno crkva raspolaže sa tridesetak medicinski obrađenih slučajeva, pri čemu se ističe da ozdravljenje mora biti kompletno, a Vatikan ne priznaje oboljenja i ozdravljanje psihičke prirode, rešavanje problema s vidom, dok se u slučajevima leukemije zbog recidiva čeka više godina.
Politika.
Šta reći?:roll:
Nista novo, prica se o tome duze vreme...a i papa je bio hitlerovac u mladjim danima, tako da mu ovo dodje kao logican nastavak pronacisticke politike Vatikana.
heil_hitler.jpg
 
p nek vas se tiche, kad nemate pametnija posla od toga shta radi mrska katolichka crkva.
al ajde da ste u tome iskreno, zbog ljudi, zbog osude zlochina... a posle se chudite kad neko pljuje po srbima kad slave ratka kao heroja.
Cekaj bre pa nije taj stepinac odgovoran za zlocine nad Kinezima pa da nas boli uvo, nego nad Srbima. Sta bi radili Jevreji da Vatikan Himlera proglasi svecem?

A cak i da su Kinezi u pitanju opet bi bilo ruzno proglasavati monstruma svecem. I kakve veze ima Mladic sa kanonizacijom stepinca?
 
Cekaj bre pa nije taj stepinac odgovoran za zlocine nad Kinezima pa da nas boli uvo, nego nad Srbima. Sta bi radili Jevreji da Vatikan Himlera proglasi svecem?

A cak i da su Kinezi u pitanju opet bi bilo ruzno proglasavati monstruma svecem. I kakve veze ima Mladic sa kanonizacijom stepinca?
koga briga koga vatikan proglashava svecem?
shto se mene tiche mogu da proglase da je hitler uskrsnuo pa da mu se molimo.
znam shta je vatikan, jedan pohlepni centar mocji i blaga sa pipcima u svemu i svachemu, i kao takva organizacija, njeno mishljenje mi nije relevantno.
a vas kad toliko zanima vatikan, samo pichite.
ja kazhem da me boli ona stvar.

a mladicj ima veze u tome shto pokazuje ovdashnje licemerje.
prvo mi da osudimo nashe zlochince, pa hajd onda i tudje.
al ne ovde cje mnogi da ili slave ili precjutkuju slavljenje jednog zlochinca, a onda da osudjuje tudje. ma idite bre. i onda zashto cju ja sa prezrenjem da gledam i na vatikan i na ustashe i na vas? ;)
 
Ja sam Srbin i kako da vam kazem to je odlicno ( sa pravnicke strane), ma koliko morbidno zvucalo jer ce mo onda imati dosta dobru sansu za dobijanje tuzbe protiv NDH i Hrvatske kao njene pravne naslednice !
Nemoramo nista da dokazujemo, sve ce oni uraditi za nas, mi samo da se dogovorimo sa Jevrejima i bice ok ! U New York po pravdu ! Isto tako uzdamo se u Mossad, recimo desi se da Tomson naprosto oboli od side, ****** desava se !
 
@ Pobedonoscev: samo cjaletovu stranu. :) kevina je totalna suprotnost... nepodnoshenje politike i nepoverenje u socijalizam.
tatko nije samo bivshi chlan, on je najmladji omladinski sekretar, a deda nije bio samo obichan partizan, vecj oficir. zachudo, to nema veze sa mnom. deda je umro zajedno sa SFRJ, kad sam imao deset godina, a cjale zatvorio usta za politiku chim je video da su ustashe, chetnici i ostali nazzionalisti preuzeli komandu i pocheo da voza kola po srbiji raznosecji robu, tako da cjete morati da se pomirite sa tim da nisam chuo nijednu partizansku prichu kao mali, a da sam o ofanzivama uchio samo u osnovnoj shkoli. :|

u svakom sluchaju, ako je sushtina svega da sam 'jugosloven' iako u istoj nisam zhiveo kao zrela osoba i da zbog toga ne penim chim chujem 'vatikan' i 'hrvati' poput vas..... OK. svejedno to necje sprati vashe licemerje.

imate i pametnija posla od vatikana.
kad ih reshite razotrkijte tu gamad. :shock:
 
Nisam ja u pečalbi, druže. Ja sam naučni radnik.

I nije ti neprijateljska emigracija srušila ljubljenu Jugu i ceo taj tupavi sistem nego taj narod tu.

Al' dobro sad, neću da ti stajem na muku. Mogu da mislim kako je teško biti ti u ovom vrlom novom post-komunističkom svetu.

dakle ipak nije za rat kriva njemačka amerika vatikan ustaško-masonsko-judejska zavjera nego netko iz domaćih redova
:shock:
 
da, znam, dr.mr.sci ovo ono, vi imate soli za svachiju pamet vishe no u jadranu.
ko ono iz 'zhikine dinastije'... ja sam dr ovaj ja sam primarijus onaj.... 'ma sve je to moj do moga'. :)

i zabole me za Jugu, ni ne znam shta je to, zapravo.
al zato gamad shto se nakotila iz nje pa je pojela, a sad drzhi i vlast i opoziciju ..... to vecj osecjam i raspoznajem. smrdi do neba. ;)
ovaj je ustasha ovaj je nacionalista ovaj je chetnik ovaj je blagosiljao granate ovaj proglashava ustashu za sveca...... sve je to moj do moga.
 

Back
Top