РАСИСТИЧКИ УПИТНИК У ХРВАТСКОЈ

Poruka
8.488
Влада РС Крајине у прогонству, са седиштем у Земуну (Магистарски трг 3, тел (011) 3077 028, упутила је протест дипломатско-конзуларним представништвима у Србији због тога што се у Републици Хрватској ових дана деле ученицима хрватске народности анкетни обрасци, у којима се, између осталог, тражи да одговоре на два питања:
1. колико могу да наброје Срба познаника и
2. с колико се Срба поздрављају на улици.

У Саопштењу за јавност Влада Републике Српске Крајине наглашава да су упитнике саставили: Одељење за психологију Филозофског факултета у Загребу и Друштво за психолошку помоћ, с циљем да се „истраже ставови родитеља о школовању и мерењу социјалне дистанце међу децом“, а анкетирани су ученици хрватске националности у Вуковару.
Влада РС Крајине подсећа ДКП да је хрватска држава извршила страховит геноцид над Србима у Другом светском рату. Поред концентрационих логора смрти за одрасле Србе, Роме и Јевреја, Хрватска је користила и концентрационе логоре смрти за децу ова три народа (Јастребарско, Јасеновац, Сисак). Међутим, Хрватска никад није одговарала за биолошко истребљење припадника три народа и Међународна заједница је никад није обавезала на одређен тип понашања, како је то учињено са Савезном Републиком Немачком у погледу биолошког истребљења Јевреја и Рома од 1933. до 1945. године. Свакако, да би данас све чланице УН осудиле Владу СР Немачке да је она неким чудом у својим школама анкетирала немачку децу: 1. колико познају Јевреја и 2. да ли се поздрављају с Јеврејима на улици, или да су иста ова питања поставили у вези с Ромима.
Влада Републике Српске Крајине посебно моли дипломатско-конзуларна представништва држава Африке, Азије и Јужне Америке, чији су народи доживели сличне грозоте од стране европских колонијалних држава, да пренесу својим владама предлог да оне осуде ову тешку увреду српског народа, којом се његови припадници бездушно пребројавају – после биолошког истребљења у Другом светском рату и етничког чишћења од 1990. до 1995. године.
 
Ако те ТО занима, имаш телефон и адресу па их питај, то нема везе са темом!

Ma imam ja te telefone, zvao sam onomad kad je Grobar izvalio onu glupost, ali neće da priča sa mnom:lol:
Vlada RS Krajine u sedištu SRS?!?:roll::lol:
Ti veruješ da TO stvarno postoji?
Uostalom nisi odgovorio na pitanje: ko je i kada birao tu vladu, sa kojim mandatom i ostalo....
I ključno: da li ih priznaje Rusija?8-)
 
Ma imam ja te telefone, zvao sam onomad kad je Grobar izvalio onu glupost, ali neće da priča sa mnom:lol:
Vlada RS Krajine u sedištu SRS?!?:roll::lol:
Ti veruješ da TO stvarno postoji?
Uostalom nisi odgovorio na pitanje: ko je i kada birao tu vladu, sa kojim mandatom i ostalo....
I ključno: da li ih priznaje Rusija?8-)

А зашто бих ја одговарао на то питање???
Ја сам држављанин Србије и немам право гласа у РСК... понављам: зови их па их питај шта те интересује!
Мене више интересује ова анкета, ако имаш сазнања да таква анкета не постоји већ да је то подметачина СРСа против јадних Крвата, изволи докажи!
И извини морам сада да идем, имам у 10 сати скупштину ОО странке.
 
А зашто бих ја одговарао на то питање???
Ја сам држављанин Србије и немам право гласа у РСК... понављам: зови их па их питај шта те интересује!
Мене више интересује ова анкета, ако имаш сазнања да таква анкета не постоји већ да је то подметачина СРСа против јадних Крвата, изволи докажи!
И извини морам сада да идем, имам у 10 сати скупштину ОО странке.

Ma neću da zovem, to je broj centralne otadžbinske uprave.
Tamo nema nikakvog obeležja Vlade RS Krajine.

I požuri na skupštinu, pa od podne na glasanje.
 
Postoji ,predsednik gorepomenute "vlade " u egzilu je Milorad Buha inace shef goblja u Novom Sadu (zvuci poznato) i poslanik SRSa osim pisanja saopstenja, glavna im je aktivnost povremeno sastajanje te ugledne institucije po raznoraznim kafancugama -pecenjarama na obodima NSa i BGa gde se uz pesme legendarnog BMKa ,janjetinu sa raznja i ogromne kolicine rakije i spricera razmatra svetska politika i boljitak vaskolikog srbstva ,
 
...због тога што се у Републици Хрватској ових дана деле ученицима хрватске народности анкетни обрасци, у којима се, између осталог, тражи да одговоре на два питања:
1. колико могу да наброје Срба познаника и
2. с колико се Срба поздрављају на улици.
 
због тога што се у Републици Хрватској ових дана деле ученицима хрватске народности анкетни обрасци, у којима се, између осталог, тражи да одговоре на два питања:
1. колико могу да наброје Срба познаника и
2. с колико се Срба поздрављају на улици.
 
А зашто бих ја одговарао на то питање???
Ја сам држављанин Србије и немам право гласа у РСК... понављам: зови их па их питај шта те интересује!
Мене више интересује ова анкета, ако имаш сазнања да таква анкета не постоји већ да је то подметачина СРСа против јадних Крвата, изволи докажи!
И извини морам сада да идем, имам у 10 сати скупштину ОО странке.

jel ti znas nekoga ko ima pravo glasa u rsk?
i btw.. evo upravo gledam zemljovid i nidje da nađem "RSK". :shock:
 
Zemljovid
lol.gif
rollin2.gif
 
pa dobro ljudi kada ce te se vi pomirit s time da su srbi i hrvati 2 nacije sa razlicitom kulturom i povješću?
iako nam je jezik jako sličan on nije isti.
nema više yuge i srpsko hrvatsko/hrvatsko srpskog.
ali mene fascinira jedna druga stvar. da se primjetit da debela vecina srba bez obzira na politicka stajalista (ljevi, desni, liberali,....) imaju nešto zajednočko- svojatanje hrvatskog jezika i proglašavanje istog srpskim.
to, a i neki drugi primejri govore razini svjesti prosječnog srpskog čovjeka koja je nažalost ispod razine koja se moze smatrat civiliziranom.

citam i neke hrvatske forume gdje nikad nisam naišo na ovakvu reakciju kao na "zemljovid".
hebi ga...dug je put pred vama..

pozdrav
 
Ma imam ja te telefone, zvao sam onomad kad je Grobar izvalio onu glupost, ali neće da priča sa mnom:lol:
Vlada RS Krajine u sedištu SRS?!?:roll::lol:
Ti veruješ da TO stvarno postoji?
Uostalom nisi odgovorio na pitanje: ko je i kada birao tu vladu, sa kojim mandatom i ostalo....
I ključno: da li ih priznaje Rusija?8-)

:lol:
Koliko se sećam Srbi tamo slabo glasali za radikale iako neprijatelji mrski vrebaju sa svih strana...
 

Back
Top