Kad smo mi ovakvi...kakva li ce biti nasa deca???

Radice sve ono sto smo i mi radili samo za dlaku drasticnije i mozda ranije...A mi cemo se prenerazavati i glumeti strogocu jer to nam je valjda u opisu radnog mesta roditelja.
Meni je mama priznala skoro da je u nekim mojim godinama bila i gora od mene ali prosto nije bilo pedagoski da me pusti....kao ajde sve je dozvoljeno nego ponekad neki prekor i slicno.:roll:
Ali lako je njoj bilo sa Jarcem,ja cu sa Vodolijom nacisto propasti...;)
 
Svjesna sam da djeca moraju proci i kroz teske trenutke,nadam se sto manje.
Svako iz svog iskustva ima strah za svoje dijete,kako ce ono da prebrodi to tinejdz.doba,te lude godine.Al' kako smo i mi tako ce i oni,Svaka majka bi svoju djecu u stakleno zvono.
Sjecam se kad je sin prvi put isao sam u skolu,I razred,a ja pratim onako iz daleka,da me ne vidi.Ne znam kako sam prezivljavala taj period,a pred njim sam se trudila da budem nonsalantna,da ne vidi tu brigu,strah.I dan danas brinem,cim ga nema duze,ili kad ide biciklom,a gdje su tek izlasci itd.
Nadam se samo da ce biti otvoreniji sa mnom,jer sam ja bila zatvoreno dijete.Sa mojima nisam pricala o problemima,uvijek sam sama rjesavala.I to je to,strah me onoga sto necu znati,a nadam da toga nece biti puno.
Kao i svaki roditelj trudim se da ih usmjerim na najbolji put.Ucim ih da prate svoje zelje i ambicije,da im buducnost bude sto bolja i laksa,a tu sam da im uvijek pomognem,i vise od mogucnosti.
A sigurna sam da ce odrasti u dobre ljude:D
 
Ja mislim da bi nasa deca mogla jos samo da budu normalna - sve ostalo u porodici vec imamo :)


:lol::lol::lol:


Иначе, мислим да сам имала много бурније детињство него што је детињство моје деце данас, много више авантура, несташлука, много више слободе...и понекад ми је жао што и моја деца, стицајем околности, немају такво детињство. Зато мислим да су мирније и узорније него што сам ја била.
 

Back
Top