Premijer: "Rumunija nece priznati nezavisnost Kosova"

Nije dobra ova mapa.
Hrvati,CG,Bugari,Holandjani,Irci,Estonci,Letonci,Litvanci,Chesi,Madjari,Ukrajinci-sve je to zuto.

Neznam za Ukrajnu ali sam cuo bilo na tv da Madjarska i Bugarska tj njihovi ambasadori rekli da nece bez saveta bezbednosti.
f_hm_49526ba.gif
 
Neznam za Ukrajnu ali sam cuo bilo na tv da Madjarska i Bugarska tj njihovi ambasadori rekli da nece bez saveta bezbednosti.
f_hm_49526ba.gif

Ne znam po kom osnovu cenish da Hrvati nece priznati jedni od prvih..pa onaj njihovi Ustasha predsednik se skoro maliciozno podyebavao sa Djelicem po tom pitanju...bila i tema ovde na 4umu...to je vec reshena stvar.Od zemalja iz okruzenja jedina koja je skoro 100% sigurna da nece priznati je Bosna,ali ne zato shto nas vole nego jer verujem da koliko god nas Muslimani"voleli"ipak shvataju da i to bash nije u interesu.
 
Slovachka,Rumunija,Rusija,Belorusija,Kipar,Grchka....mozda josh i Bugarska,Madjarska,Turska i Spanija..to je maximum zemalja sa glasom protiv kome mozemo da se nadamo..ako im u medjuvremenu svima Ameri ne zavrnu ruku ispod stola dovoljno jako da moraju da popuste.

A cekaj! Nesto ne razumem! Sta oni su onda glupi? Ako oni popustaju na zavrtanje ruke ispod stola kako to da mi ne popustamo ni kakda nam je glava na panju? Ko je ovde glup??????????
 
A cekaj! Nesto ne razumem! Sta oni su onda glupi? Ako oni popustaju na zavrtanje ruke ispod stola kako to da mi ne popustamo ni kakda nam je glava na panju? Ko je ovde glup??????????

Njima ne kidaju deo teritorije na silu..samo nama.Kad dodje maca na vratanca kod onih koji se dvoume jer znaju shta moze da im se desi..videcemo kako ce reagovati.
 
Njima ne kidaju deo teritorije na silu..samo nama.Kad dodje maca na vratanca kod onih koji se dvoume jer znaju shta moze da im se desi..videcemo kako ce reagovati.

Na koju silu! Iskreno ja ne zelim da zivim u istoj zemlji sa siptarima! Oni ne zele sa Srbim! To je realnost i sadasnjost i sutina svega! Neke greske koje je neko uradio u proslosti su sada jednostavno nepopravljive!
 
Ako cemo vetj da pravimo etnichke granice po tome ko je gde vetjina zashto zakinuti Albance iz Makedonije,Crne Gore,Grchke...zashto bi samo "Kosovari"dobili pravo na samoopredeljenje a ne svi ostali?Po chemu su oni bolji od drugih Albanaca ili drugih naroda regiona koji na to nemaju pravo?Ili mozda mislish da Albanci u ovim ostalim drzavama ne zele samostalnost?
 
Pa zavisi naravno od stava istih tih Amerikanaca koji sa druge strane guraju kosovsku nezavisnost.:lol:
Sa jedne strane guraju nezavisnost jednog dela teritorije Srbije prosipajuci nebuloze o tobozem"presedanu" i tome da je to"realno stanje"a sa druge ne dozvoljavaju RS pravo na samoopredeljenje jer ce to kao"destabilizovati region".A nezavisnost Kosova na silu nece?I tu ne mislim na Srbe Balkana vec Albance kojima ce nezavisno Kosovo na taj nachin biti samo ohrabrenje da divljaju po svim drzavama gde ih ima nadajuci se ponavljanju kosovskog scenarija.
 
Pa zavisi naravno od stava istih tih Amerikanaca koji sa druge strane guraju kosovsku nezavisnost.:lol:
Sa jedne strane guraju nezavisnost jednog dela teritorije Srbije prosipajuci nebuloze o tobozem"presedanu" i tome da je to"realno stanje"a sa druge ne dozvoljavaju RS pravo na samoopredeljenje jer ce to kao"destabilizovati region".A nezavisnost Kosova na silu nece?I tu ne mislim na Srbe Balkana vec Albance kojima ce nezavisno Kosovo na taj nachin biti samo ohrabrenje da divljaju po svim drzavama gde ih ima nadajuci se ponavljanju kosovskog scenarija.

Ja se opet vracam na sustinu svega! Pa ako i Srbi u RS znaju da nista ne mogu da ostvare bez odobrenja SAD - a zasto ti prijatelju i tvoji istomisljenici mislite da mi nesto mozemo da ostvarimo bez toga!
 
Pa ne mogu,ali to ne znachi da treba da prihvatimo ako recimo Amerika sutra odluchi da je BG glavni grad velike Albanije.Borish se koliko mozesh da ne ugrozish sebe a ne potpisujesh kapitulaciju u startu.
Mi priznavanjem Kosova nishta ne dobijamo.Nishta nam se ne nudi.Onaj nesretjan srpski narod koji je ostao tamo osudjen je na propast ma shta Beograd uradio-jedina razlika je u tome shto to moze da se desi uz nash blagoslov ili bez njega.I po kojoj to logici raditi u korist svoje shtete?Ako ne mozemo silom ili pravom koje je na nashoj strani da reshimo danas u svoju korist to ne znachi da treba da dignemo ruke od toga zauvek.Stvari se menjaju..chekash svojih 5 minuta,u svetu spoljnopolitichke okolnosti se menjaju.Nije to nikakav izum i fantaziranje nego zdravorazumsko rasudjivanje-chekash povoljan trenutak da ostvarish svoj interes a do toga se borish kako znash i umesh kako i koliko mozesh da pokushas stvari da pokrenesh u svoju korist..
 
Pa ne mogu,ali to ne znachi da treba da prihvatimo ako recimo Amerika sutra odluchi da je BG glavni grad velike Albanije.Borish se koliko mozesh da ne ugrozish sebe a ne potpisujesh kapitulaciju u startu.
Mi priznavanjem Kosova nishta ne dobijamo.Nishta nam se ne nudi.Onaj nesretjan srpski narod koji je ostao tamo osudjen je na propast ma shta Beograd uradio-jedina razlika je u tome shto to moze da se desi uz nash blagoslov ili bez njega.I po kojoj to logici raditi u korist svoje shtete?Ako ne mozemo silom ili pravom koje je na nashoj strani da reshimo danas u svoju korist to ne znachi da treba da dignemo ruke od toga zauvek.Stvari se menjaju..chekash svojih 5 minuta,u svetu spoljnopolitichke okolnosti se menjaju.Nije to nikakav izum i fantaziranje nego zdravorazumsko rasudjivanje-chekash povoljan trenutak da ostvarish svoj interes a do toga se borish kako znash i umesh kako i koliko mozesh da pokushas stvari da pokrenesh u svoju korist..

Mozes li samo da mi pojasnis koje ce se to spoljnopoliticke okolnosti promeniti? Kada ce se promeniti? I zasto to samo mi znamo a, recimo, clanice EU i zemlje koje cekaju clanstvo ne znaju za te promene?
 
promenice se kad se promene. do tad cekas, i spremas se, naraouzavas se , jacas ekonomski da spremno docekas taj trenutak.

recimo trenutak da turska padne na kolena se cekao 400 godina. al kad se to desilo docekali smo ga spremni i zabili im noz u rebra i proterali turke sa balkana.

isto treba raditi sa siptarima. naoruzavati se, jacati natalitet ekonomiju, pa kad kucne trenutak jebati im milu majku i poterati sve preko prokletija.
 
SPR:EU-KOSOVO-SOLANA
SOLANA: NEMA POVEZIVANJA STATUSA KOSOVA I INTEGRACIJE SRBIJE
20:41 BRISEL, 14. decembra (Tanjug) - Visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Havijer Solana izjavio je večeras u Briselu da su rešavanje statusa Kosova i približavanje Srbije EU "ciljevi koje ne treba posmatrati kroz prizmu povezivanja ili nadoknade".

"Verujem da je današnja diskusija bila odlična osnova za put napred, kako po pitanju rešavanja statusa Kosova tako i po pitanju približavanja Srbije Evropskoj uniji", izjavio je Solana srpskim novinarima u Briselu, po okončanju samita šefova država ili vlada EU.

"Ova dva cilja ne treba posmatrati kroz prizmu povezivanja ili nadoknade, već kao dve važne dimenzije sveukupne politike EU prema zapadnom Balkanu, na kojima mora da se energično radi", istakao je on.

Solana je rekao da je Evropski savet poslao jasnu poruku o "potrebi da se ide napred ka pronalaženju rešenja za Kosovo".

"Naglašavajući spremnosti EU da pomogne Kosovu kroz važnu misiju iz oblasti pravosuđa i policije, Evropski savet je istakao svoje opredeljenje da igra važnu ulogu na Kosovu u budućnosti", izjavio je visoki predstavnik EU .

"Politički, ekonomski i operativni angažman EU ostaje ključan za stvarnu održivost rešenja statusa", rekao je Solana.

On je istovremeno naglasio da su države članice iskazale uverenje da bi "put Srbije ka EU mogao da bude ubrzan i pružili pozitivne signale u vidu ranog potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, te povodom statusa kandidata".

(Kraj) mit/bj
 

Back
Top