Greska u sistemu-koji mu je moj sada?!

Iνаnana

Početnik
Poruka
24
Jutros po podizanju sistema pojavljuje se sledece obavestenje (uf sto sam se naprzila na screenshot) :

MicrosoftWindowserror.jpg


1) Sistem (XP) je sveze reinstaliran (za one koji to ne znaju :lol:)
2) Instalirala sam svega par (neophodnih) programa, al' ovaj komp mi uglavnom sluzi samo za net i surf i skoro da se nista vise na njemu ne radi.
3) Neki dan sam iskljucila automatski update sistema jer sam provalila da mi je cesto zauzece CPU~70-90% i da mi to naravno koci rad. Ustvari meni je sistem super radio dok nisam pocela da skidam updates :???:.
4) Jesam li ja lepo pitala da li da mu "rucno" uradim formatiranje pre instalacije?! :mrgreen:
5) I sta sad?
6) I sta nakon sad?
7) Hm...tacno sam znala!

Hajde kad sam se vec raspisala :mrgreen::

8) Skoro mi je detektovana i neka greska vezana za MS Office (pored one za IE):

MSOfficeerror.jpg


9) U jednom folderu gde drzim slike, pola file-ova imaju ispisan naziv u normalnoj-crnoj boji slova, a pola su zelene boje, ukljucujuci i naziv foldera. :confused:
10) `oce neko da mu poklonim racunar za 177,99-206,99 eura (moze i u delovima)?
11) HELP!!!
12) `fala i unapred i unazad puuuuuuuuuuno!
13) I tako....
14) E da ne zaboravim, skoro sam imala susret sa BSOD, ali je taj problem hardverske prirode-RAM po mojoj proceni i nema to veze sa novim sistemom jer mi je BSOD poznat jos iz "starih dana", al' eto i to da stavim na spisak (cisto da se nadje, zlu ne trebalo :mrgreen:)

To bi bilo to ukratko :mrgreen:

Any tip/trick?
 
etromod - jesi instalirala nesto tog imena ?

P.s.Meni ovu malo smrdi na virus - spyware-odradi i scan s ova dva alata : AD-Aware 2007 (Lavasoft) i Spybot Search & Destroy i javi ako si nsla nesto s njima.
P.P.S.Predlazem i skeniranje s anti-virus programom. (NOD32 npr.)
 
@Ivanana:

Pa sad čekaj... :)

Možda se više neće ponavljati...

U jednom folderu gde drzim slike, pola file-ova imaju ispisan naziv u normalnoj-crnoj boji slova, a pola su zelene boje, ukljucujuci i naziv foldera.
Da folder/file-ovi nisu možda kompresovani? U tom slučaju bi nazivi bili plave boje (po default-u, no to može i da se promeni u npr. zelenu).
Proveri: Properties - Advanced: Compress contents to save disk space.

Ako nije to, onda sačekaj da dođe A.O. - on će imati savet... :mrgreen:
 
@Ivanana:

Pa sad čekaj... :)

Možda se više neće ponavljati...


Da folder/file-ovi nisu možda kompresovani? U tom slučaju bi nazivi bili plave boje (po default-u, no to može i da se promeni u npr. zelenu).
Proveri: Properties - Advanced: Compress contents to save disk space.

Nisu kompresovani. U pitanju je konkretno folder u kome drzim screenshots. Naziv tog foldera je zelene boje, a pola file-ova unutar njega imaju prikazan naziv crnim slovima, pola zelenim. Cak sam i napravila novi folder (crna slova) i prebacila file-ove u njega-ista prica. Pokusala sam te "zelene" da preimenujem-ista prica.

Ako nije to, onda sačekaj da dođe A.O. - on će imati savet... :mrgreen:

Ako dodje A. O. :mrgreen: poruka za njega:

1111111111nix.gif
 
'El ti bas moras da cackas u te kompuljatore?:roll:
Uzmi sestro lepo varjacu u ruke i nema resetovanja sistema, nema update, nema problema sa reinstalacijom a radi uvek kad je pokrenes... :evil::evil::evil::evil:

Ah Code, uradila bih ja to odavno, ali su mi moji striktno ogranicili kretanje u kuhinji.
Cak su mi i putanju iscrtali, a na zidu stoji natpis:
UPUTSTVO ZA IVANU-KAKO SE KORISTI KUHINJA, CEMU SLUZI I STA NE RADITI !!!!
 
NTFS.

BTW. Evo upravo sam iscackala i resila problem sa zelenim slovima.
Uradila sam nedavno (iz dosade) enkripciju foldera i file-ova unutar njega. Sad sam decekirala tu opciju i sve je crno da crnje ne moze biti :mrgreen:.

Kad se zene igraju s enkripcijom...a nije sigurno ni exportovala key pa joj enkripcija sluzila tek onako da se vidi cemu sluzi :P

Jesi skenirala s onim sto sam ti rekao ?
 
Ja imam vrlo sličan problem. Naime kada hoću da gledam film (divx ili DVD nebitno) film krene neke dve sekunde, blokira, pojavi se plavi ekran sa nekakvom porukom, koji prodje toliko brzo da ne mogu da pohvatam šta piše.
Inače, igre i sve ostalo radi bez ikakvih problema.
Odradio sam sve ono što ste posavetovali da se uradi, ali paja, stalno se isto dešava, krene film, on se onako iskusno sam resetuje, izbaci identičnu poruku kao što je Ivanana prikazala.
 

Back
Top